9. 12. 2023 | Tomáš Taybner

Nedělní derby. Bruslaři se před reprezentační přestávkou vypraví do Liberce

M l. B o l. – Mladoboleslavští pátečním kláním se Spartou uzavřeli první polovinu základní části. Ještě před startem druhé reprezentační přestávky se svěřenci Richarda Krále v rámci 27. kola Tipsport extraligy vypraví směr sever, aby pod Ještědem potřetí v sezoně nastoupili k derby. Letošní vzájemná bilance hovoří ve prospěch soupeře, ale každý zápas vždy začíná od nuly. Uspějí v Bruslaři na třetí pokus v derby? Zápas startuje v 16:00.

26. kolo?

Bruslaři ve třetí třetině zdramatizovali duel se Spartou, Liberec uspěl v předehrávaném duelu s Plzní

Zatímco Bruslaři naposledy hráli v pátek, Tygři do Plzně vyrazili už ve čtvrtek. Škodovka, jež poprvé v sezoně nastoupila v černých dresech, dlouho držela s tabulkově lépe postaveným soupeřem krok. Přesto to byli Severočeši, kteří ve 28. minutě otevřeli skóre: prosadil se obránce T.J. Melancon. Krátce před odchodem do šaten ale odpověděl Tomáš Mertl a před třetí periodou tak bylo vše znovu otevřené - 1:1. V čase 45:00 putoval na trestnou domácí Jansa a po 35 sekundách přesilovku využil Jayce Hawryluk. I přes drobnou střeleckou převahu Plzeňských si hosté hubený náskok pohlídali a v závěru do prázdné branky pojistil jejich vítězství Oscar Flynn. Ten měl prsty v obou gólech svého týmu, ke dvěma asistencím nakonec zapsal i gól a korunoval tak svůj povedený večer - 3:1 pro Tygry.

- 19 -

Tolik střel Plzeňští svému soupeři dokázali zablokovat, přesto jim tato obětavost k bodům nestačila

Bruslaři, ti pro změnu nastoupili doma a na ledě ŠKOENERGO Arény je čekal duel s druhým týmem soutěže - pražskou Spartou. Hosté z hlavního města v prvním dějství během dvou minut odskočili do dvoubrankového vedení, když se prosadili Vojtěch Mozík a Jakub Konečný. Na startu druhé části dokázal snížit David Dvořáček, jenže Pražané díky Pavlu Kousalovi využili přesilovku a před třetím dějstvím vedli znovu o dvě branky. Navíc si přes přestávku přenesli přesilovku pět na tři, kterou v úvodu poslední periody využil Michal Kempný. Za stavu 4:1 pro hosty se ale Bruslaři dokázali zmátožit. Nejprve využil přesilovku Róbert Lantoši a posléze přidal kontaktní trefu Filip Krivošík, jemuž se podařilo skórovat poprvé od svého přesunu z Košic. To bylo bohužel od domácích všechno a Sparta si zbytek utkání pohlídala. Klid na její hokejky přinesl druhý gól z hole Michala Kempného, do prázdné branky poté ještě zamířil Filip Chlapík. Středočeši tak v konečném důsledku podlehli Pražanům poměrem 3:6.

- 15:8 -

Střelecká převaha Bruslařů z druhé třetiny přinesla jeden gól v síti Sparty

Kdo uspěje ve třetím derby? Oba předchozí souboje patřily Liberci

Na první derby sezony nemuseli fanoušci obou táborů čekat dlouho, protože v liberecké Home Credit Aréně se hrálo hned v rámci 1. kola Tipsport extraligy. Ve vyrovnaném klání jako první vedli Bruslaři po přesilovkové ráně Lantošiho, ještě do přestávky ale srovnal Faško-Rudáš a po pauze obrátil stav utkání Filippi. Podobný kousek však zvládli také Bruslaři. Nejprve z pravé strany přesně mířil Aaltonen, aby se krátce před koncem druhého bloku ujal přesilovkový projektil z hole Pyrochty. Tygři se před domácím publikem vzepjali a v úvodu třetí části srovnali krok - autorem gólu na 3:3 byl T. J. Melancon. Když už se zdálo, že si obě mužstva budou body dělit, rozhodl ve prospěch domácích barev Jaroslav Vlach.

Druhý duel ze 14. kola, na ten Mladoboleslavští musejí vzpomínat z bolestí na duši. Ačkoliv to bylo z pohledu statistik vyrovnané utkání, skóre postupně rostlo jen na straně Severočechů. Ti byli v zápase jednoznačně efektivnější a druhé derby ovládli s přehledem. Zvládnou Bruslaři oplatit svému sokovi úvodní dvě porážky?

- 26 -

Tolik trestných minut celkem padlo v prvním i druhém derby. Bude to do třetice stejné číslo?

Sestavy z posledního utkání:

Bílí Tygři Liberec: PaříkMcCoshen, Melancon, Budík, Knot, Ivan, Galvas, DernerRychlovský, Filippi (A), KlímaFlynn, Najman, HawrylukBirner (C), Bulíř (A), PérezVlach, Šír, Pekař

BK Mladá Boleslav: NovotnýPyrochta, Gewiese, Čech, Osburn (A), Jánošík (C), Pavlík, BernadSkalický, Fořt, LantošiKrivošík, Roman, Aaltonen (A) – Rohdin, Järvinen, MalínekDvořáček, Závora, Půček