4. 3. 2023 | Tomáš Taybner

Nedělní derniéra základní části: Bruslaři ji zakončí v Třinci

M l. B o l. – V neděli 5. března budou extraligové stadiony hostit poslední 52. kolo Tipsport extraligy. Bruslaři vyrazí do Werk Arény, kde prohráli posledních sedm vzájemných utkání s Třincem. Naposledy zde uspěli 4. dubna 2021, když srovnávali semifinálovou sérii na 1:1. Mladoboleslavští hokejisté se budou snažit tuto nelichotivou šňůru porážek utnout, aby si dodali kuráž před předkolem, které je stále může do Třince nasměrovat. Zatímco Oceláři už se z šesté pozice nikam neposunou, Bruslaři mohou skončit na 10., 11. i 12. místě. I nadále platí, že se mohou utkat s Hradcem, Libercem, Olomoucí či právě s Třincem. Jak se naši hráči naladí na předkolo a jakého soupeře jim poslední kolo přiřkne, se dozvíme v neděli večer. Všechny zápasy začínají v 16:30.

Poslední domácí zápas patřil Bruslařům, Krošelj pokryl 40 plzeňských střel

Bruslaři na svém ledě přivítali plzeňskou Škodovku, která ve ŠKOENERGO Aréně vyhrála poslední tři vzájemné zápasy. Po nepříliš atraktivním úvodu ve 14. minutě putoval na trestnou Skok, kterého za půl minuty vrátil zpět do hry úspěšně dorážející Ondřej Roman. Ten si na brankovišti počkal na vyražený pokus Lantošiho, následně jej pak doklepl do sítě - 1:0. Bruslařům poté vyšel úvod prostředního dějství, když už po 79 vteřinách skóroval Tomáš Fořt, jehož při přečíslení našel Söderlund. Uběhlo 8 sekund, během nichž Škoda vyhrála buly, Blomstrand zavezl puk do pásma, našel křížným pasem Jakuba Poura a ten z pravého kruhu snížil. Dvoubrankový náskok Bruslařům vrátil David Bernad, jenž z modré čáry překonal Svobodu. Hosté pak nedokázali využít 120 sekund přesilovky 5 na 3, nezužitkovali ani zbytek pětiminutového trestu Šmerhy. Plzeň v 51. minutě odkryla záda a vylepšila si tak přesilovku, tentokrát jí to vyšlo. V čase 52:47 se prosadil tečující Kryštof Hrabík. Škoda poté chtěla víc a znovu odvolala brankáře, čehož využil domácí kapitán Jan Stránský - 4:2. Před posledním kolem se tak Bruslaři přiblížili 10. pozici, na kterou ztrácejí jeden bod.

Ondřej Roman, útočník: "Myslím si, že poslední dva možná tři zápasy hrajeme lépe, což ukazují i výsledky... Doufám, že jsme se dnes dobře naladili na předkolo, kde se nám podaří projít dál."

Třinec na čtvrtý pokus porazil Moru, Kohouti doma dostali pět gólů

Oceláři do Olomouce přijeli s cílem poprvé v sezóně předčit soupeře, kterého na Hané porazili naposledy 8. října roku 2021. Slezané si počkali a udeřili ve 14. minutě, kdy Andrej Nestrašil využil první nabídnutou přesilovku zápasu. V 18. minutě přidal druhý úspěch Marko Daňo a definitivní tečku za první třetinou napsal Jakub Jeřábek, jenž upravil skóre sekundu před sirénou. Pokud Třinec v úvodní dvacetiminutovce dokázal využít střeleckou převahu k dosažení gólů, Olomouci se ve druhé třetině podobný počin nepodařil, nepomohly ani dvě přesilovky. Kohouti snížili v 50. minutě, Andělův gól z dorážky ale na střelecké listině dlouho nevydržel. Trenérský štáb Třince uspěl s výzvou, která odhalovala nedovolené bránění brankáři Mazancovi, jemuž v brankovišti překážel Olesz. Skóre se tak měnilo na druhé straně. V 56. minutě se podruhé v zápase prosadil Marko Daňo, jenž si tak zajistil korunu pro krále extraligových střelců. (Jeho náskok na druhého Michala Řepíka před posledním kolem činí 5 vstřelených branek). Konečnou podobu výsledku dodal polský útočník Aaron Chmielevski, jenž pečetil jasné vítězství Ocelářů pátým gólem. Třinec si tak definitivně pojistil 6. pozici, ze které se během posledního kola nehne.

Jakub Jeřábek, obránce: "Nevím, co od nedělního zápasu čekat, těžko říct... My se musíme soustředit sami na sebe a zopakovat výkon jako dnes v Olomouci, abychom se na play-off dobře naladili."

Dvakrát se radovali Oceláři, poslední utkání patřilo Boleslavi

Výčet vzájemných zápasů začneme v říjnu loňského roku, kdy Bruslaři poprvé hostili Oceláře. První perioda patřila hostům, kteří využili své přesilovky zásluhou Jakuba Jeřábka a Martina Růžičky. V prostřední části početní převaha zafungovala také domácí družině a Jakub Kotala s Janem Stránským společně dotáhli Bruslaře k vyrovnání stavu. Rozhodnutí přišlo v prodloužení, v němž Třinec díky kanonýrovi Martinu Růžičkovi využil i třetí nabídnutou přesilovku - 2:3 po prodloužení.

Následovala odveta na ledě Ocelářů. Ve Werk Aréně bezbrankový stav vydržel až do času 27:31, kdy střeleckou listinu založil Aaron Chmielevski. Snaha Bruslařů o vyrovnání nedostala gólových obrysů a jejich odpor definitivně uzemnil gól Libora Hudáčka z 57. minuty, následovala už jen pojistka z hole Miloše Romana, jenž trefil odkrytou klec. Třešničkou na dortu domácích Ocelářů bylo čisté konto brankáře Mazance - 3:0.

Druhé měření sil ve ŠKOENERGO Aréně by se dalo označit za postní. V Mladé Boleslavi byl 20. ledna k vidění play-off hokej s řadou osobních soubojů i zblokovaných střel, chyběly jen góly. Když už to vypadalo, že si zde znovu oba týmy rozdělí body, zničehonic rozhodla individuální akce švédského šikuly Tima Söderlunda. Na jeho trefu z konce 59. minuty už Třinečtí odpovědět nedokázali - 1:0.

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Stuchlík) – Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Pláněk (A), R. Jeřábek, Bernad, ŠtichMalát, O. Roman, LantošiSöderlund, Fořt, ŠťastnýŠmerha, Bičevskis, Kel. KlímaLunter, O. Najman (A), J. Stránský (C)

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Zahradníček, Smith, Roth, Kaňák, J. Jeřábek, M. Doudera, Mar. AdámekVoženílek, M. Růžička (C), M. RomanNestrašil, Marcinko (A), KurovskýChmielewski, Hrňa, Dravecký (A) – Daňo, Buček, Holinka