14. 1. 2023 | Tomáš Taybner

Nedělní kolo ve znamení cesty na západ, Bruslaři vyráží do Plzně

M l. B o l. – Go west! Bruslaři mají ve 38. kole Tipsport extraligy na programu cestu na led plzeňské Škodovky. V LOGSPEED CZ Aréně se zelenobílí představí již podruhé, v říjnu tam vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech. Mladoboleslavský celek cestuje k zápasu po pátečním vítězství nad Hradcem Králové, které Bruslařům přineslo dva body. Plzeň v pátek hostila Litvínov a vyhrála za tři body, což bude chtít zopakovat i v neděli. Podaří se domácímu znovu uspět nebo budou slavit hosté z města automobilů? To se dozvíme v neděli večer, úvodní buly zápasu padne v 16:30.

Bojovný výkon a obrat dokonaný v prodloužení, Bruslaři přetlačili Hradec Králové

Do Mladé Boleslavi v pátek dorazil královéhradecký Mountfield.Svěřenci Tomáše Martince v čele s Janem Eberlem vstoupili do zápasu aktivněji a v prvních minutách se velmi důsledně starali o to, aby se Novotný rychle dostal do tempa. V největší šanci první části selhal Perret, jenž se dostal do nebezpečného prostoru ve slotu, ze kterého bekhendem přestřelil domácí bránu. Potvrdil se tak letošní trend vzájemných zápasů, když ani při třetím setkání nepadl gól v první dvacetiminutovce. Poté, co se zápas přehoupl do své druhé poloviny, konečně přišly i góly. Nejprve se prosadili hosté, když Perretovo zakončení lízlo brusli Christopha Lalancetta. Bruslaři odpověděli takřka ihned. Postaral se o to Alex Lintuniemi, který se na levém kruhu stahovačkou zbavil bránícího hráče a zakončil přesně do pravého horního rohu – 1:1.

Kelly Klíma: „Všichni jsme makali do poslední chvíle. Dvakrát jsme se dokázali do zápasu vrátit, Tim to pak krásně zakončil v prodloužení.“

Také ve třetím dějství nejprve skórovali hráči Mountfieldu. Těm se podařilo bleskově potrestat vyloučení Přibyla. Královehradečtí vyhráli buly a z pravé strany napřáhl ke střele Jéremie Blain, jenž se nemýlil a hosté znovu vedli. Domácí hokejisté ale při přesilovce opět srovnali krok. Bekhendová žabička přistála na holi Tomáše Fořta a ten ji z pravého kruhu uklidil do branky – 2:2. Za tohoto stavu dospělo utkání do prodloužení, ve kterém si tvořili šance jen domácí hráči. Pýchův únik zápas nerozsekl, bekhendová klička Tima Söderlunda už ano – 3:2 po prodloužení.

Jiří Kalous: „Pro kluky je to určitě psychická vzpruha a impulz do dalších zápasů, protože se teď příliš nedařilo.“

Škodovka brzy prohrávala, zápas ale dokázala otočit. Dva góly dal Filip Suchý

V Plzni se představila litvínovská Verva a hosté se velmi rychle dostali do vedení. Únik Freibergse zastavil nedovoleným způsobem Blomstrand a Litvínovští si mohli nájezd zopakovat. K nařízenému trestnému střílení se postavil Giorgio Estephan, který bez problémů proměnil. Litvínov si vedení udržel po zbytek první části. Ve druhé části byli Indiáni lepším týmem a dočkali se vyrovnání. Baránkovu střelu dorazil do branky Filip Suchý. Obrovskou šancí pak pohrdl Sukeľ, jenž netrefil odkrytou plzeňskou klec a trest na sebe nenechal dlouho čekat. Na druhé straně kluziště vypálil Baránek, kterému se střela svezla příhodně pro Kryštofa Hrabíka, od jehož hokejky se kotouč odrazil do horní poloviny branky – 2:1.

Marek Baránek: „Před každým utkání si říkáme, že musíme hrát od první minuty, dohrávat souboje a makat naplno, jenom v posledních zápasech jsme to nedokázal převzít z kabiny i na led. Dnes se nám to podařilo.“

Hosté z Litvínova na startu třetího dějství chtěli srovnat krok, ale ve 46. minutě se stal přesný opak. Přihrávku Holešinského na pravý kruh uklidil do branky Jakub Pour a Plzeň utekla na rozdíl dvou branek. Oba týmy poté měly několik šancí na změnu skóre, ale také Godla se Svobodou ukázali svoji kvalitu. Cheza to nakonec zkusila bez brankáře, ale inkasovala počtvrté. Prázdnou branku ze středního pásma trefil Filip Suchý a bylo dobojováno – 4:1.

Petr Kořínek: „Nejdůležitější pro nás je, že hráči předvedli týmový výkon a všichni si šli za vítězstvím.“

Dělba bodů a těsná výhra Plzně

První střetnutí obou Škodovek přišlo na řadu 18. října a sledovali jej diváci v Plzni. Domácí tým šel do vedení již ve 13. minutě zásluhou Sebastiana Maláta. Bruslaři vyrovnali přesně v polovině zápasu, trefil se Pavel Kousal. Další góly už v základní hrací době nepadly a šlo se do nastaveného času, ale ten dopadl stejně. Rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých dvakrát skóroval Pavel Kousal – 1:2 po prodloužení.

Odveta se hrála 1. prosince na ledě ŠKONEREGO Arény. Po bezbrankové první třetině skóroval ve 22. minutě obránce Vojtěch Budík a asi nikdo netušil, že další gól už k vidění nebude. Oba brankáři totiž následně zavřeli své branky a diváci mohli zůstat v klidu. Z toho je vyvedla snad jen férová bitka Bittena s Jánošíkem, kteří udělali radost všem příznivcům boxu. Hokej se ale hraje na góly a ten padl jeden – 0:1

Bude i třetí zápas rozhodovat jediný gól?

Sestavy z posledního kola:

BK Mladá Boleslav: Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk, Jánošík, Lintuniemi, Bernad, Hrdinka, ŠtichSöderlund, Přibyl, LantošiJ. Stránský, Fořt, ŠťastnýLunter, O. Najman, Kel. KlímaM. Beránek, Závora, Dvořáček.

HC Škoda Plzeň:Svoboda (Pavlát) – Baránek, Zámorský, Piskáček (A), Jiříček, Houdek, Kvasnička, KaňákSchleiss (C), Kodýtek, HolešinskýBlomstrand, Mertl (A), RekonenHrabík, Suchý, PourBitten, Soukup, Malát.