14. 1. 2024 | Zdena Bobková, foto Michal Dědič

Nevzdali jsme se a ukázali sílu. Chceme dál bodovat, velí Ondřej Roman

P a r d u b i c e – Bruslaři v zápase dlouho tahali za kratší konec, po čtyřiceti minutách prohrávali v Pardubicích už 1:3. Právě jedinou branku Boleslavi vstřelil v početní výhodě Ondřej Roman (na fotce vlevo dole). Ve třetí třetině ale Bruslaři zařadili vyšší rychlost a zásluhou Rohdinovy přesné teče a Skalického průstřelu dorovnali gólový účet. Dynamo pak rozhodlo v poslední minutě prodloužení. Jak viděl nedělní duel střelec úvodní branky a jsou podle něj Bruslaři na vzestupu?

Ondro, duel s Pardubicemi přinesl nakonec bod. Jak jste viděl zápas vy?

Myslím, že po tom průběhu bereme bod všemi deseti. Prohrávali jsme 1:3 a nevzdali jsme to a parádně jsme to dotáhli. Sice jsme prohráli v prodloužení, ale ukázali jsme sílu našeho mužstva do další části sezóny.

Co zaznělo v šatně před třetí třetinou?

Snažit se hrát prakticky podobně. Do stavu 1:3 jsme se dostali víceméně vlastními chybami, jinak jsme do té doby hráli dobře. Takže jsme chtěli hrát to samé a pak se nám podařilo dát dva góly.

Na co je dobré se zaměřit vzhledem k dalším zápasům, které vás čekají?

Abychom si udrželi v hlavách tohle. Ať už to byl zápas s Kladnem, nebo v Třinci. Hráli jsme s vírou, že urveme nějaké body a musíme každý zápas bodovat a sbírat nějaké body. Ať už je to jeden, dva nebo tři.

V prodloužení bylo vidět, že se snažíte hrát více opatrněji, že?

Hodně energie jsme vložili do toho, abychom vyrovnali. Pardubice mají kvalitní hráče, takže uhlídat je v prodloužení bylo těžké. Ale i v prodloužení jsme šance měli. Já sám jsem měl dvě, neprošlo to tam. Soupeř měl asi víc ze hry, ale my jsme opravdu vše dali hlavně do vyrovnání.

Kdyby vám někdo před zápasem řekl, že si povezete z Pardubic bod, asi by byl zlatý, že? Postupem času na vás byl ale vidět hlad po tom druhém…

Určitě jo, přesně tak. Když jsme to dotáhli, tak jsme věřili, že to otočíme úplně. Myslím, že jsme měli šanci ještě i v základní hrací době. Ale musíme být skromní a bereme bod.

Trenéři dnes do dali důvěru Filipu Novotnému, který ty šance na body držel celý zápas.

Určitě. Všechna čest. Držel nás hlavně v přesilovkách, které mají Pardubice hodně dobré. Hrozně to tam lítalo a on nevyrážel nic před sebe, neměli žádné dorážky, na což jsme se připravovali. Hodně dlouho nechytal a teď nás hodně podržel.

Když se podíváte zpět na zápasy, které máte za sebou, je v nich patrný progres. Cítíte se dobře?

Ano, určitě. Myslím, že můžu mluvit za celý tým, že se cítíme dobře. Jenom to chce takhle pokračovat dál a sbírat body, snažit se bodovat každý zápas.