12. 9. 2021 | Tomáš Taybner

Po neúspěšné domácí premiéře hostí Bruslaři Kometu

M l. B o l. – Hokejisté Mladé Boleslavi nezvládli nedělní duel s Dynamem především díky nepovedené třetí periodě. Středočeši si můžou napravit chuť už v úterý 14. září, kdy od 17:30 hostí Kometu. Brněnští hráči sice prohráli v úvodním zápase v Karlových Varech, ale na svém ledě dokázali vydřít výhru 3:2 v prodloužení nad Zlínem. Kometa na ledě ŠKOENERGO Arény vyhrála naposledy v říjnu roku 2017. Podaří se Bruslařům tuto sérii prodloužit? Snažení boleslavských hokejistů můžete sledovat nejenom na stadionu, ale také v textovém přenosu z tohoto utkání.

Boleslavští ve třetí třetině nezvládli udržet dvougólové vedení

Nedělní odpoledne přineslo vyrovnanou bitvu dvou ambiciózních celků a byli to hosté, kteří otevřeli skóre, když se po skvělé přihrávce Košťálka trefil Matej Paulovič. Domácí srovnali krok v 19. minutě, kdy se prosadil Ondřej Najman. Zkraje druhého dějství byl vyloučen Mikuš a početní převahy využil Jakub Kotala. Ve 37. minutě potrestal Pavel Kousal další vyloučení Pardubic – 3:1. Ve třetí části nejprve snížil David Ciencala a o tři minuty později srovnal svou druhou brankou Matej Paulovič. V posledních minutách třetí periody hosté dokonali obrat, když se znovu trefil David Ciencala. Pardubický forvard tak zažil příjemný návrat na led svého bývalého zaměstnavatele. "Třetí třetina se hodnotí hůř, nemohli jsme se dostat do hry, protože jsme udělali úplně jasné zbytečné fauly. Byli jsme hloupí a za to jsme byli správně potrestáni," smutnil po utkání Pavel Patera.

Kometa doma do posledních chvil bojovala o tři body

Jihomoravský celek se od začátku utkání chytil iniciativy a tlačil na obranu Zlína. Libor Kašík, brankář Beranů, však dlouho držel domácí střelce na uzdě. Ve 30. minutě si diváci ve Winning Group Aréně užili bitku Malleta s Vopelkou, kterou ovládl domácí borec. Už se zdálo, že téměř vyprodané Rondo gól neuvidí, jenže Kašíkovo kouzlo dokázal odčarovat Radek Kučeřík. Kometa se po úvodní trefě usadila znovu v útočném pásmu a Peter Mueller dokázal ztečovat Ďalogy do branky – 2:0. Zlín nesložil zbraně a po chybě Haščáka snížil Peter Trška. Domácí fanoušci pak v 59. minutě smutně přihlíželi, jak Štěpán Fryšara proměňuje samostatný únik a posílá utkání do prodloužení. Brno nakonec dokázalo vyválčit bonusový bod, když v poslední minutě nadstavby rozvlnil síť Marek Ďaloga. "Měli jsme dobrý nástup do utkání, hru jsme relativně kontrolovali především v první a třetí třetině. Ve druhé Zlín hru srovnal a hrozil nebezpečnými šancemi. Za stavu 2:0, kdy jsme měli náskok a tlak, jsme vyrobili dvě chyby, které Zlín potrestal. Stalo nás to bod, což nás mrzí, ale za výhru v prodloužení jsme rádi," hodnotil zápas Jiří Kalous.

Jedenáct odchodů, pět slovenských posil a tři návraty

Kometa zakončila loňskou sezónu ve čtvrtfinále, kde ji zastavil pozdější mistr z Třince. Brněnští po sezóně výrazně obměnili kádr a hlavním cílem bylo sehnat hráče, kteří by dokázali pomoci elitní formaci, neboť pokud se trio Zaťovič, Holík, Mueller neprosadilo, měla Kometa problém zvítězit. Změna se dotkla i prostoru mezi třemi tyčemi, kde se po dvou letech rozloučil Karel Vejmelka, jenž zkusí štěstí v organizaci Arizony. V obraně Komety nepokračují Michal Barinka, Filip Pyrochta, Ralfs Freibergs, Peter Trška a Stanislav Svozil, kterého si v draftu NHL vybral Columbus. Útočné řady oslabily o Petera Schneidera, Dávida Bondru, Jakuba Valského, Jakuba Klepiše a Karla Pláška mladšího, jenž se přesunul do Vancouveru. Jako náhradu do brankoviště si v Brně vybrali Matěje Tomka. Obranu vyztužili Marek Ďaloga a Vladimír Roth. Zkušení beci mohou pomoci i se sbíráním bodů, jelikož jsou oba bráni za spíše ofenzivnější hráče. Modrobílý dres znovu obléknou Martin Dočekal, Alexandre Mallet a Marcel Haščák. Dalším přídavkem je rychlonohý Radovan Pavlík a důrazný kanadský forvard Brandon Magee. Slovenskou letku v Brně jako poslední rozšířili Andrej Kollár a Michal Krištof."Ambice jsou vcelku jasné pro náš tým. Do každého utkání chceme přistoupit tak, abychom ho vyhráli. Naše ambice je vyhrát každý zápas. Další ambicí je, aby se hokej líbil divákům a bavil hráče. Samozřejmě musí být účelný a přinášet body, na krásu se nehraje, chceme dobré body a výsledky," řekl Jiří Kalous o letošních cílech Komety.

Sestavy z posledního utkání

HC Kometa Brno: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Holland, Gulaši "A", Mikyska – Zaťovič "C", Holík, Mueller "A", Haščák, Krištof, Vincour, Horký, Kollár, Pavlík, Kusko, Rákos, Mallet, Šoustal

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Bernad, Ševc "A", Pýcha, Jánošík, Moravec, Pláněk "A", Šidlík – Lunter, Raška, Šťastný, Kelemen, Najman, P. Kousal, Kotala, Claireaux, Dufek, Eberle, Bičevskis, Stránský "A"