15. 1. 2013 | Jitka Čechová

Počtvrté s Benátkami: Bude to těžký zápas, shodují se Boleslavští

M l. B o l. - Zatím pokaždé dokázal Bruslařský klub svého středočeského rivala porazit, ačkoliv minimálně jednou měl skutečně namále. Co přinese čtvrtý scénář? To zjistíme už ve středu 16. ledna. Zápas startuje na zimním stadionu v Benátkách nad Jizerou v 17:30. Fanklub do nedalekého města pořádá výjezd, tak určitě neváhejte a přidejte se. Už jednou jste Bruslařům v Benátkách vytvořili domácí prostředí!

Boleslav versus Benátky
Bude mít pojizerské derby i napočtvrté stejného vítěze?

Benátky od svého postupu do 1. ligy téměř vždycky patřily mezi černého koně soutěže. Částečně pravděpodobně i proto, že za nimi vždy stál silný Liberec. Jenže ten má letos dost starostí sám se sebou. Po rozpačitém úvodu prožili hokejisté z Benátek nad Jizerou dobrý listopad a prosinec, do nového roku ale nevkročili vůbec dobře. Mají za sebou už sedm proher, ačkoliv i z těch dokázali získat alespoň čtyři body – třikrát totiž padli v samostatných nájezdech a jednou v prodloužení.

Jak už jste si určitě dávno všimli, Mladá Boleslav v letošní základní části "dědí" soupeře po Olomouci. Právě tam zajížděli Benátečtí v minulém kole. A bodovali. Uřícení hráči Mory doháněli – stejně jako Bruslaři proti Šumperku – jednogólové vedení Středočechů až v samotném finiši. Nakonec Benátky prohrály v prodloužení. Předtím obrali v domácím dvojzápase o bod i Ústí nad Labem a Třebíč. Boleslavští si proto budou muset dávat dobrý pozor.

"Teď už v podstatě neexistuje snazších zápasů," řekl asistent trenéra Mladé Boleslavi Jiří Slabý. "Blíží se play-off a každý se snaží udělat maximum, aby se do něj dostal, případně z co nejlepší pozice." Středočeši to pociťují na vlastní kůži, ligou už neproplouvají tak poklidně, jako tomu bylo v úvodu.

"Od Benátek lze očekávat, že do toho půjdou po hlavě. Stejně jako třeba Šumperk nemají co ztratit," prohlásil Roman Will. Brankář Bruslařského klubu neopomněl zdůraznit, že ač Benátky prohrávají, body vlastně pořád sbírají. "Musíme si dávat pozor, abychom nedopadli stejně. Těším se na tu atmosféru," připomněl zápas 16. kola, ve kterém se Bruslaři cítili díky spoustě vlastních fanoušků v Benátkách jako doma.

Bodově nejproduktivnější Lukáš Král (23 asistencí) patří mezi nejlepší nahrávače 1. ligy, společně s ústeckým Poživilem mu náleží pomyslná bronzová příčka. Nejlepším střelcem je Josef Skořepa (14 gólů).

Vzájemná střetnutí

V prvním střetu Boleslav přehrála Benátecké naprosto drtivě. Poprvé se svěřenci trenérů Výborného a Slabého radovali z vítězství 4:0, kdy se trefili Rys, dvakrát Výborný a Nouza.

I odveta vypadala až do třetí třetiny naprosto jasně. Po dvou odehraných třetinách Mladá Boleslav vedla už o čtyři branky a zdálo se, že poslední dějství se už bude pouze dohrávat. Domácí hokejisté ale předvedli vynikající vzepětí sil a nakonec nedali svou kůži vůbec lacino. Zápas končil nejtěsnějším možným rozdílem 6:5 pro Bruslaře.

Poslední zápas ze začátku vůbec nevypadal, že přinese během jediné třetiny šest gólů. V prvním dějství se hrálo bez branek, ale pár minut po začátku toho druhého oba týmy nastřílely během necelých tří minut celkem čtyři. Stav 2:2 však nevydržel dlouho a domácí vsítili ještě do sirény dva další góly, čímž dostali zápas pod kontrolu – 4:2 pro Boleslav.

Sestavy z posledního kola:

HC Benátky nad Jizerou: Blažíček – Mrkvička, Kolmann, Moravec, Šimek, Kajínek, Jaroměřský, Vála – Skalický, Skořepa, Klimt – Urban, Špaček, Plodek – Maďar, Král, Kopic – Miškovský, Jech, Pabiška – Vařecha

BK Mladá Boleslav: Valent (24. Will) – Kasík, Pojkar, Němeček, Toman, Jindra, Chaloupka, Bohunický, Šmach – Nouza, Vrbata, Rys – Kafka, Výborný, Pabiška – Mikulík, Koudelka, Demel – Padělek, Jiránek, Pitule

Zimní stadion Benátky nad Jizerou | 16.1.2013 17:30

HC Benátky nad Jizerou 44. kolo BK Mladá Boleslav
9. místo, 57 bodů umístění 1. místo, 92 bodů
113:118 skóre 144:74
7:1 (17. kolo: Písek) nejvyšší výhra 6:1 (10. kolo: Písek; 12. kolo: H. Brod; 19. kolo: Třebíč)
0:9 (15. kolo: Olomouc) nejvyšší prohra 3:6 (32. kolo: Třebíč)