26. 2. 2024 | Tomáš Taybner

Poslední týden základní části startuje, Bruslaři jej načnou v úterý na ledě Plzně

M l. B o l. – Plzeňská Škoda patří mezi malou skupinku týmů, které Bruslaři v letošní sezoně nedokázali předčít. Zatímco s Libercem a Třincem už se tato bilance změnit nemůže, na porážku Plzně dostanou svěřenci Richarda Krále ještě jednu šanci. V rámci 50. kola se totiž Bruslaři představí právě na plzeňském ledě. Úvod posledního týdne základní části navíc může být klíčový, mladoboleslavští hokejisté ještě stále živí naději na posun o jednu příčku vzhůru. Aby ještě měli šanci zabojovat o předkolo, musejí doufat v zaváhání Karlových Varů a zároveň bodovat v co možná největší míře. Zda-li se jim to podaří, budeme vědět v úterý večer, utkání startuje v 17:30.

49. kolo

Bruslaři na favorizované Dynamo nevyzráli, Pardubičtí udělali velký krok k prvenství v základní části

Pro mladoboleslavské hráče nezačalo utkání ideálně. Hned ve 3. minutě totiž Roman inkasoval čtyřminutový trest za vysokou hůl a Pardubicím se podařilo početní převahu zužitkovat. V 10. minutě ale přesnou ranou srovnal Róbert Lantoši a stav 1:1 pak platil až do závěru druhého dějství. V něm Dynamo opětovně převzalo otěže utkání a odskočilo zpět do trháku. Stalo se tak poté, co Patrik Poulíček přesně a hlavně neřešitelně pro Růžičku tečoval Dvořákovo nahození. Stejný hráč se navíc po přestávce prosadil podruhé a Východočeši tak směřovali za vítězstvím. Konečný výsledek 4:1 pro Pardubice pak určil obránce Vála v době, kdy už Bruslaři riskovali s odkrytými zády. "Myslím, že jsme předvedli dobrý výkon. Bohužel jsme nedali góly a naopak Pardubice ze všeho vytěžily, co mohly," smutnil po zápase Filip Pavlík. Zkušený bek pak ale potvrdil, že se tým stále snaží hledět vzhůru. Protože Karlovy Vary neuspěly doma v duelu s Motorem, tři kola před koncem je boj o předkolo nevyřešený a ztráta Bruslařů na poslední postupovou pozici činí sedm bodů.

- 36,1% -

Taková byla úspěšnost Bruslařů na vhazováních. Jde o jedinou statistiku, v níž mladoboleslavští hráči nějak výrazněji ztráceli.

Škodovka v Brně neuspěla. I přesto že Západočeši nebodovali, získali jistotu předkola

Plzeňští vyrazili do jihomoravské metropole s jasným cílem - poprvé v sezoně porazit Kometu nebo alespoň obrat Brňany o body. Tyto plány dostaly první vážnou trhlinu ve 14. minutě, kdy otevřel skóre domácí Cingel, ve druhé třetině navíc přišly dvě slepené trefy Mosese a Fleka. Když pak ve 35. minutě po sedmnácté v sezoně skóroval obránce Daniel Gazda, nikdo neměl pochyb, že Kometa zápas zvládne. Škodovka sice bleskově po startu třetí periody snížila díky Mertlovi, ale to bylo od hostů všechno. Na konečných 5:1 upravoval v 58. minutě podruhé v utkání Flek. "Druhá třetina nás pohřbila. Tam jsme zcela vypli, Kometa měla asi devět velkých šancí za sebou, čímž se i diváci více chytli, my jsme tam v tom brankáře nechali samotného," glosoval klíčový úsek utkání kapitán Schleiss. Západočechy nicméně mohlo alespoň trochu potěšit, že Bruslaři nebodovali. Tři kola před koncem proto svěřenci Petra Kořínka vědí, že předkolo se neobejde bez jejich účasti a o poslední postupovou příčku si to už rozdávají jen Bruslaři a Energie.

- 24:23 -

Takový byl střelecký poměr obou týmů. Kometa nebyla výrazně aktivnějším týmem, svému soupeři však udělila lekci z produktivity.

Se staženou aplikací a zapnutými push notifikacemi budete vždy a všude v obraze!

Vzájemné zápasy v režii Plzně: obrat, jednostranná záležitost a nájezdové drama

Letošní duely plzeňské a mladoboleslavské Škody vyznívají zatím pro hráče, kteří na dresu jezdí s modrou slepicí. Historie letošních soubojů se začala psát v říjnu na ledě ŠKOENERGO Arény a fanoušci Bruslařů si na první klání asi pamatují i v této době. Ano, jde o zápas, v němž Středočeši před polovinou základní hrací doby vedli 3:0. Plzeňským hráčům se však podařilo ještě do přestávky snížit a nakonec obrátit skóre ve svůj prospěch - 3:4. Také odvetné utkání v Plzni z kraje prosince přineslo nestandardní podívanou. Škoda na vlastním ledě zvítězila poměrem 5:0. V té době nejhorší přesilovka soutěže dokázala Bruslařům vstřelit hned čtyři branky, což do velké míry rozhodlo o osudu zápasu. Vůbec nejvyrovnanější byl lednový boj ve ŠKOENERGO Aréně. Bruslaři se dostali do vedení v 10. minutě, jenže Západočeši brzy vyrovnali. Za rovnovážného stavu se nakonec došlo až do nájezdů, přestože za zády dnes ex-plzeňského Dominika Pavláta zvonily snad všechny části brankové konstrukce. V samostatných nájezdech to pak byl krátký proces, protože z Bruslařů neuspěl nikdo, za Plzeň naopak všichni - 1:2 s.n.

Nezbývá než doufat, že Bruslaři porazí Škodu na čtvrtý pokus v době, kdy by se to hodilo snad nejvíce. Uspějí Mladoboleslavští?

Sestavy z posledního kola

HC Škoda Plzeň: Klouček – Malák, Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Laakso, Bučko – Holešinský, Indrák, Schleiss (C) – Pour, Benák, Lev (A) – Šiler, Mertl, Rekonen – Straka, Soukup, Jansa – Matýs

BK Mladá Boleslav: Růžička – Pyrochta (A), Bernad, Čech, Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Štibingr – Skalický, Roman, Lantoši (A) – Gardoň, Järvinen, Rohdin – Hradec, Fořt (C), Krivošík – Malínek, Závora, Stránský