4. 11. 2023 | Vojtěch Červený

Poslední zápas před přestávkou, Bruslaři zabojují v Karlových Varech

M l. B o l. – Prozatím poslední kolo odehráli hokejisté z města automobilů v Brně, kde se utkali s tamním celkem Komety. Jejich sestava tam byla stále poznamenaná marodkou a zatím se můžeme jen dohadovat, jak bude vypadat ta v neděli 5. listopadu, kdy se Bruslaři představí v Podkrušnohoří na ledě KV Arény. Úvodní vhazování duelu mezi Karlovými Vary a Mladou Boleslaví padne během nedělního odpoledne, přesněji v 15:30.

Bruslaři byli dominantnější, avšak na body to nestačilo

Na ledě Winning Group Arény se Středočeši představili kvůli viróze v pozměněné sestavě, i přesto po celou dobu utkání sahali po bodech. Zápas se dokonce vyvíjel v jejich prospěch, parádní individuální akci předvedl Zach Osburn, který svůj průjezd přes střední pásmo zakončil nekompromisně pod horní tyč branky brankáře Dominika Furcha. Poté už však gólovou převzali inciativu domácí, prvním střelcem na domácí straně se stal Lukáš Cingeľ, jenž bekhendem překonal Novotného. Gól poté přidal i Petr Holík z předbrankového prostoru. Snahu Bruslařům rozhodně nešlo upřít a vyrovnávací branka byla na spadnutí, třeba když Jan Stránský po přihrávce Filipa Pyrochty minul odkrytou branku. Bruslaři se prosadili na začátku třetí třetiny, střelcem se stal Róbert Lantoši, nicméně branka kvůli předchozímu zásahu vysokou holí Joachima Rohdina nemohla platit, Bruslaři tak padli na ledě Brna v poměru 1:2.

„Výsledek si nemyslím, že hovoří za náš výkon. Odmakali jsme to. Bohužel jsme neměli hokejové štěstíčko. Ale když budeme i nadále takhle makat, tak věřím, že začneme vyhrávat a bodovat.“ - Smutnil po prohře Vojtěch Malínek

Energetici zvládli zápas s Plzní, zvítězili v prodloužení

Zápas začal ve svižném tempu a již při první větší příležitosti se radoval tým Karlových Varů, Jan Hladonik se ujal puku a předal jej rychle Ondřeji Beránkovi ujíždějícímu do samostatného úniku. Během zakončení jeho první pokus proti brankáři Škodovky neobstál, ale ten druhý už byl úspěšný. I o dvacet minut později to byli opět hosté, kdo se radovali z branky. Filip Koffer nalezl Joona Huttulu, který sice nevyslal nechytatelnou bombu, avšak jeho střela s dopomocí tyče skončila tam, kde měla. Karlovarští se z navýšení vedení na dvě branky neradovali dlouho, Jakub Lev totiž za necelé tři minutu snížil na rozdíl jedné branky. A pro energetiky mohlo být ještě hůř, mladičký Adam Jiříček zastavil rozvíjející akci Energie a směřoval dopředu, u branky ještě nalezl svého volného spoluhráče Miroslava Indráka, jemuž se však nepodařilo zasunout kotouč za Frodla.

Hra se poté přesouvala ze strany na stranu, nejprve měl Ondřej Procházka velkou možnost během oslabení, když upaloval zcela osamocen na Dominika Pavláta, ale domácí brankář byl proti jeho úniku úspěšný. Následně byly k vidění dvě velké šance domácích, Miroslav Indrák se natlačil až před Frodlovu branku, ale kotouč nezasunul do branky. Možnost srovnat zápas dostal i Jakub Pour, jemuž se sice podařilo dostat puk za záda Frodla, avšak nikoliv za brankovou čáru. V další šanci byl opět Miroslav Indrák, tomu se podařilo zachytit rozehrávku a směřoval zcela osamocen na Dominika Frodla, nicméně bez úspěšného zakončení. A o čtyři minuty opět Miroslav Indrák, proti němuž zakročil naprosto fantasticky Frodl, nicméně video ukázalo, že Dominik Frodl puk zachytil až za brankovou čarou. Plzeňští se tak mohli radovat z vyrovnání.

Šlo se tedy do prodloužení, v něm se po osmnácti sekundách dostal do šance, kterou beze zbytku zužitkoval, Tomáš Rachůnek.

„Skvělá atmosféra od obou táborů. Pro takové zápasy ten hokej hrajeme. Pro nás o to líp, že jsme měli na konci tu sladkou tečku my.“ - Hodnotil utkání Dominik Frodl

Může jít o obrázek 3 lidé, hokejisté při hře a textFoto: Roman Turovský, Marek Švamberg, Milan Podpera

Fotbalová výhra pro Bruslaře v posledním vzájemném zápase

Během posledního vzájemného zápasu, který se odehrál na ledě ŠKOENERGO Arény, to byl tým Bruslařů, kdo se mohl radovat z těsné výhry 1:0. Ve 22. minutě si ji připsal Róbert Lantoši. Doplňme i jedno poněkud nelichotivé hledisko - toto vítězství bylo zatím poslední na domácí půdě mladoboleslavských hokejistů.

Sestavy z posledního odehraného utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Havlín, Dlapa, BendaHladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, KangasniemiRedlich, Jiskra, ZetterbergKofroň, Koffer, O. Procházka

BK Mladá Boleslav: F. Novotný (J. Růžička) – Pyrochta (A), Osburn, Jánošík (C), R. Jeřábek, Bernad, Pláněk, ŠtibingrDvořáček, Závora, StránskýSkalický, Malát, LantošiRohdin, Fořt, ŠmerhaJ. Půček, Kulda, Malínek