14. 2. 2009 | Jitka Čechová

Předposlední zápas základní části na domácí půdě bude zajímavou záležitostí

M l. B o l. – Připomínat spor, který Boleslav a Budějovice vedly, nemá příliš velký smysl, utkání to ale i bez toho bude více než atraktivní. Za zmínku určitě stojí, že duely Středočechů s týmem HC MOUNTFIELD skončily pokaždé stejným skóre – 2:4. Dvakrát toto skóre hovořilo pro Boleslav, jednou pro Budějovické. Navíc vždy zvítězil celek, který byl právě v roli hostujícího. Změní se toto schéma v neděli 15. února? Utkání začíná v 17:30, připraven bude on-line přenos i přímý přenos na mbradio.cz.

Budějovičtí přestáli krizi jak z období října, tak z přelomu prosince a ledna a nyní se ještě v posledních třech utkáních základní části pokusí atakovat desátou pozici, která by znamenala jediné – postup do předkola play-off. Ano, správně, Mountfield je momentálně s počtem 65 bodů jedenáctý a na desátý Třinec mu schází čtyři body. Tedy nic, co by se nedalo s kapkou štěstí a umu zvládnout…

Jihočeši ale nebudou mít snadnou práci. Za nimi se totiž s rozdílem jednoho bodu tlačí Kladno a s rozdílem dvou bodů potom Znojmo. Propast mezi Boleslavskými a Budějovickými činí v současnosti deset bodů, není ale pochyb, že Středočeši budou mít v neděli dobrou motivaci a také chuť s tím něco provést.

Hovoří pro ně i vzájemná bilance, kterou s týmem z jihu Čech mají – v prvním vzájemném duelu Boleslav zvítězila 4:2, v domácí odvetě sice 2:4 prohrála, v dalším střetnutí ale opět slavila vítězství 4:2. Je to tedy taková malá zajímavost a my se můžeme jen dohadovat, zda i nedělní duel skončí nakonec stejným skóre a pro koho to skóre bude hovořit.

V týmových statistikách je na prvním místě Tomáš Kůrka (17+13), kterému také patří post největšího gólového střelce. Nejvíce asistencí má Radek Duda (7+16), který ale zase na druhou stranu nasbíral nejvíce trestných minut (92 minut). Do první pětice bodově nejúspěšnějších hráčů se navíc vešel i jeden obránce. Je jím Milan Toman (7+14).

Brankářskou jedničkou byl po většiny sezony Roman Turek, počítat bychom ale v neděli měli spíš s Jakubem Kovářem, který od prosince dostává více prostoru, než jeho zkušenější kolega. Ten si ze svých 1276 odchytaných minut tak odnáší procentuální úspěšnost 91,91 a něco přes tři a půl inkasovaných gólů za zápas.

V zatím posledním utkání hráli Budějovičtí na domácím ledě proti týmu Zlínu a podruhé za sebou získali jen bod za to, že dovedli zápas až do samostatných nájezdů. Jedinou, vyrovnávací branku na 1:1, si ve dresu Mountfieldu připsal ve 36. minutě Mertl.

Do posledního utkání proti Zlínu nastoupily České Budějovice v sestavě: Kovář - Mucha, Gřegořek, Ptáček, Vydarený, Toman, Sičák - Kůrka, Huml, Veselý - Hudec, Vak, Mertl - Gulaš, Duda, Melichárek - Ferebauer (25. Bílek), Šimánek, Hřebejk

Naopak Mladá Boleslav se v pátek snažila na ledě Sparty – marně. Ve hře 5 proti 5 byla sice svému soupeři víc než důstojným protivníkem, o výsledku ale rozhodly udělené trestné minuty, kterých v zápase padlo víc než dost. Zatímco Sparťané využívali přesilovky téměř stoprocentně, Boleslavští se nechopili ani jedné a nakonec prohráli 1:5.

Do posledního utkání proti Spartě nastoupila Mladá Boleslav v sestavě: Schwarz - Novák, Kočí, Moravec, Zíb, Jindra, Schnabel - Nouza, Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, Vrbata D. - Padělek, Sýkora, Benda - Gajovský, Rod, Pšurný - Kazionov