BK MLADA BOLESLAV
19. 2. 2023 | Karel Schamberger

Přijďte si užít pravou atmosféru ledního hokeje! Již toto úterý začíná předkolo play-off B-týmu

M l. B o l. - V úterý 21. února startuje předkolo play-off Krajské ligy mužů, ve kterém bude bojovat o postup do play-off proti Mělníku. Po srdnatých bojích se tým pod vedením Jiřího Klikara nachází na druhé příčce tabulky, jen čtyři body za Poděbrady. Těšit se můžete na pravou atmosféru ledního hokeje, protože jak je zvykem B-tým svá utkání hraje na malé hale. V týmu domácích můžete narazit i na bývalého brankáře NHL, Marka Schwarze, který nám shrnul situaci před zápasem.

Mělník disponuje hráči jako je David Šubrt s osmadvaceti kanadskými body, nebo Jana Verneka s jednadvaceti kanadskými body. Ovšem mladoboleslavský tým má v bráně zkušeného brankáře Marka Schwarze, který dříve chytal i za St. Louis Blues.

Schwarz před utkáním přiznal: "Vím, že u nich jsou dobří fanoušci a dobře se tam fandí, takže doufám, že i na ten náš domácí zápas někdo přijde a bude dobrá atmosféra." Pokud by B-tým přešel přes předkolo play-off, tak by se s tím musel vypořádat bez Marka Schwarze v bráně, protože na týden odjíždí na zimní dovolenou do Itálie. Celou situaci vysvětluje: "Pokud postoupíme, tak budu další týden chybět, taky proto bych chtěl klukům teď, co nejvíce pomoct týmu. Doufám, že to potom tým zvládne beze mě."

Mělnický hokej komentoval takto: "Doufám, že to bude soupeř, kterého porazíme (usmívá se). Jako v každém play-off bude rozhodovat bojovnost." Vyzdvihl také úroveň mladoboleslavského B-týmu: "Scházíme se s kulkama po práci, ale i tak má hokej opravdu dobrou úroveň. Všichni tady děláme maximum pro tým, ale také už většina z nás má rodičovské povinnosti."

V úterý předkolo play-off vypukne zápas s Mělníkem od 18:00 na malé hale, druhý zápas odehrají Bruslaři v sobotu v Mělníce a případný třetí v neděli opět na domácím ledě. Série se hraje na dvě vítězná utkání. Přijďte naše kluky podpořit tak, aby se dostali co možná nejdál.

Další články

Aktuality

15.09.2023

Future Olympians U19

Mládežnický výběr českých žen sehraje 21. září ve Slaném přípravné utkání proti seniorskému týmu žen - Lillehammer. Součástí národního výběru žen bude také mladoboleslavská útočnice Lucie Šindelářová.

18.08.2023

Reprezentace žen U16

Nejmladší reprezentace žen U16 absolvuje od 29. sprna pětidenní kemp ve Velkých Popovicích. Hlavní trenér Jan Lucák s sebou na soustředění bere 25 hráček, mezi kterými je i mladoboleslavská zástupkyně - útočnice devítky Lucie Šindelářová.

13.08.2023

Warrior Hockey Games

Devítka ovládla domácí turnaj devátých tříd! Naši mládežníci o víkendu odehráli 5 zápasů, z nichž hned čtyři vyhráli. Svěřenci trenérů Michala, Vrbaty a Šindeláře postupně porazili Litvínov (4:3), Přerov (8:1), Chomutov (4:2) a Jihlavu (3:2). Přemožitele našli až v posledním utkání: staly se jím České Budějovice. Ani závěrečná porážka však deváťáky nepřipravila o celkový triumf, v Mladé Boleslavi se tak mohlo slavit.

13.08.2023

O pohár Hejtmana

Dorostenci vezou z pardubického turnaje krásné 2. místo! Středočeši sice v prvním zápase podlehli Liberci 3:5, následovaly však dvě výhry - 4:1 nad Českými Budějovicemi a 3:2 nad Slavií. Ve finálovém zápase ale dorost nestačil na domácí Pardubice a po výsledku 0:2 tak obsadil druhé místo. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mladoboleslavský František Kovář.

13.08.2023

Hejtman Cup

Junioři mají za sebou karlovarský turnaj, na kterém obsadili 4. místo. Bruslaři po úvodním vítězství 3:1 nad německým Kolínem smolně prohráli s Třincem, kterému podlehli 1:2 po prodloužení, přestože po většinu utkání vedli. Celý turnaj pak nejstarší mládežnická kategorie zakončila prohrou 0:3 s domácí Energií. Juniorku nyní čekají poslední dva přípravné zápasy se Spartou a Plzní, 26. srpna pak nastoupí k prvnímu klání v rámci DHL extraligy.

10.08.2023

Warrior Hockey Games 2023

Klub BK Mladá Boleslav pořádá o tomto víkendu 12. – 13.8. turnaj 9. tříd. Bruslaři ve ŠKOENERGO Aréně postupně nastoupí proti Litvínovu, Přerovu, Chomutovu, Jihlavě a Českým Budějovicím. Pokud o víkendu nemáte co na práci, určitě přijďte naše mladé naděje podpořit. Rozlosování zápasů Bruslařů již nyní naleznete na našem webu: při rozkliknutí přípravných utkání 9. třídy v rozcestníku mládeže.