13. 1. 2013 | Zdena Bobková

Přijíždí postrach favoritů, Salith Šumperk!

M l. B o l. – Méně tradičně, v pondělí 14. ledna od 17:30, čeká Bruslaře další utkání. Tentokráte vyzvou Salith Šumperk, tedy tým, který v letošní sezoně trápí ty největší favority 1. ligy. Draci zkrátka nedají svou kůži jen tak lacino. Přijďte tedy Bruslaře podpořit a pomoct jim zkrotit šumperské dračí choutky!

Pondělního soupeře Mladá Boleslavi nemusíme nijak zvlášť představovat. Každý si vybaví, že je to právě Šumperk, se kterým mají favorité v letošním ročníku 1. ligy nejvíce problémů. Draci dokázali vyhrát nad takovými týmy, jako třeba Ústí nad Labem, Jihlava nebo Olomouc. A právě Hanáci to od Salithu schytali v minulém kole. Olomouc nejprve vedla, ale po nesmyslném zákroku Matěje Pekra, který byl za faul do oblasti hlavy vyloučen na 5 minut + do konce utkání, dokázal Salith otočit nepříznivý vývoj zápasu na svou stranu. Nejprve srovnal zásluhou Jakuba Hulvy na 3:3, a poté v prodloužení skóroval Aleš Holík, který tak Šumperským přiřkl bod navíc.

Venkovní zápasy nevyznívají pro Salith vůbec dobře. Z dosavadních dvaceti odehraných jich Draci 16 prohráli, dvakrát vyhráli v prodloužení a rovněž dvakrát dokázali vyhrát za plný počet bodů. To hraje do karet samozřejmě domácím, kteří v domácí ŠKO-ENERGO Aréně nedávají soupeřům moc důvodů k radosti. Boleslav doma zatím prohrála pouze třikrát. Dvakrát ji soupeři ukradli plný počet domů a jednou prohrála v prodloužení, a to dokonce nedávno, proti Havlíčkovu Brodu (1:2pp).

Nejproduktivnějším hráčem Šumperku je Daniel Vrdlovec, který má na svém kontě 25 kanadských bodů za 11 branek a 14 asistencí. Nejlepším nahrávačem je s 16 asistencemi Tomáš Sedlák. Pokud se podíváme do statistik domácího celku, tak těm vévodí Tomáš Nouza, který je spolu s ústeckým Kovářem nejúspěšnějším střelcem 1. ligy. Oba nastříleli do sítí soupeřů shodně po 24 gólech.

Zajímavé jsou rovněž některé další statistiky. Šumperský Adam Červenka vede spolu s kadaňským Filipem Semanem statistiky střelců branek v oslabeních. Do sítě soupeřů nastříleli oba hráči shodně po 3 brankách.

Třebíč - Jihlava

Boleslav má se svým pondělním soupeřem bilanci dvou výher a jedné prohry. Právě tu Bruslaři utrpěli hned ve 2. kole letošního ročníku, když Draci na svém domácím ledě nastříleli Boleslavským tři branky, čímž vyhnali Lakosila z brány. Na jeho místo ve 37. minutě nastoupil Roman Will, který zabránil soupeři v dalším skórování, nicméně Salith Boleslavi dovolil skórovat pouze dvakrát, což na výhru nestačilo a Mladá Boleslav tak prohrála 3:2.

Druhé střetnutí obou celků se odehrálo na domácím ledě Bruslařů, kteří se v té době nesli na vítězné vlně, když dokázali vyhrát 12 utkání v řadě. Ačkoli šli Draci do vedení zásluhou Finsterleho, boleslavská pevnost nedovolila Šumperku brát jeho druhý skalp. Do konce první třetiny stihl nejprve srovnat a poté zvýšit na 2:1 Lukáš Pabiška. V závěrečné části ho následoval Tomáš Demel, který rovněž dvěma trefami pojistil výhru Bruslařů – 4:1.

Zatím poslední souboj obou celků proběhl opět na ledě Šumperku. Mladá Boleslav si vypracovala v první třetině náskok dvou branek díky dvěma trefám z první třetiny. Nejprve Štůralu překonal Pabiška a poté i Loskot. Středočeši si útlé vedení, i přes nápor domácích, dokázali pohlídat do konce zápasu a Roman Will si tak v tomto zápase připsal další vychytanou nulu – 2:0.

Sestavy z posledního kola:

BK Mladá Boleslav: Valent – Kasík, Pojkar, Němeček, Toman, Jindra, Chaloupka, Bohunický, Šmach – Nouza, Vrbata, Rys – Kafka, Výborný, Pabiška – Mikulík, Koudelka, Demel – Jiránek, Pitule, Padělek

Salith Šumperk: Štůrala - Holík, Novotný, Tesařík, Gewiese, Sedlák, Pastor - Cink (od 10. Skoumal), Staněk, Plášek - Hlinka, Matuš, Finsterle - Brunec, Hulva, Červenka - Rufer, Meidl

ŠKO-ENERGO Aréna | 14.1.2013 17:30