12. 1. 2023 | Tomáš Taybner

Repríza loňského čtvrtfinále a premiéra nového hlavního trenéra, Bruslaři v pátek hostí Hradec Králové

M l. B o l. – V rámci 37. kola Tipsport extraligy dorazí do Mladé Boleslavi loňský vítěz Poháru prezidenta pro nejlepší tým základní části – Mountfield HK. Bruslaři do zápasu nastupují v pozici 11. týmu tabulky, Hradec Králové se v posledních dvou týdnech vyšvihl až na 8. příčku. Středočeši budou chtít odčinit poslední prohru v Litvínově, Východočeši přijíždí potvrdit svoji momentální formu. Dvojčata Klímova se v pátek poprvé v extraligové kariéře postaví v zápase proti sobě, na led ŠKONERGO Arény se jako soupeř vrátí Jan Eberle, který se minulý týden stal součástí výměny právě za Kellyho Klímu. Bruslaře také poprvé povede nový hlavní trenér Jiří Kalous, jenž si na střídačce ponechá Václava Pletku a Petra Hakena, kteří mu budou dělat asistenty. Doražte v pátek sledovat bratrský souboj a reprízu loňského čtvrtfinále, zápas začíná v 17:30.

Litvínov překlopil zápas v průběhu druhé třetiny a Bruslaři zůstali bez bodů

Mladoboleslavský tým vyrážel do Litvínova s cílem potvrdit páteční výhru nad Kometou. Bruslaři se na Zimním stadionu Ivana Hlinky dostali do vedení hned ve 4. minutě, když v oslabení ujel David Dvořáček. Po změně stran se další litvínovskou přesilovku nepodařilo ubránit a Nicolas Hlava vyrovnal. V 29. minutě však dokázal David Bernad strhnout vedení na stranu Bruslařů, neuběhla ani minuta a Alex Lintuniemi navyšoval už na 3:1. Trenérský štáb Vervy vyměnil brankáře a tento impulz tým dokonale nakopl.

Petr Haken: „Po nevelkém tlaku jsme se dostali do vedení 3:1, ale neměli jsme hned inkasovat, pak bychom mohli zápas líp kontrolovat. Měli jsme dost šancí ho otočit.“

Do minuty snížil Patrik Demel a ve 36. minutě vyrovnal Matúš Sukeľ. Rozhodla tak třetí perioda, ve které už se prosadili jen domácí. V čase 55:00 tečoval Giorgio Estephan střelu Freibergse od modré a bylo rozhodnuto, protože Bruslaři už na tuto trefu nedokázali odpovědět. Fanoušci Vervy poté mohli svoji první letošní výhru nad mladoboleslavským celkem. O další body budou Bruslaři usilovat tento pátek, kdy přivítají Hradec Králové.

Premiéra čeká Jiřího Kalouse, který se k týmu jako hlavní trenér připojil během čtvrtečního dopoledne. Společně se svými asistenty Petrem Hakenem a Václavem Pletkou povedou Bruslaře už v zápase s Hradcem Králové.

Mountfield dvakrát ztratil vedení a musel do prodloužení, které rozhodl Pilař

Královehradečtí hráči v neděli porazili Olomouc poměrem 5:4 po prodloužení a stejný výsledek pro totožném průběhu předvedli i v úterý, kdy hostili Liberec. ČPP Aréna poprvé slavila gól ve 12. minutě, kdy otevřel skóre Christophe Lalancette. Vyrovnání zařídil ve druhé třetině Adam Najman, do kabin však Tygři odcházeli s dvoubrankovým mankem. Během posledních tří minut totiž skórovali Jérémie Blain a Lukáš Cingel. Ve třetím dějství však snížil Lukáš Derner a o minutu později vyrovnal Michael Frolík.

Tomáš Martinec: „Byl to vyrovnaný zápas, Liberec hrál velmi dobře. Jsme rádi za dvě využité přesilovky, ale mrzí nás, že jsme výhru ztratili v závěru, půl minuty před koncem.“

Na 4:3 pro domácí upravil Graeme McCormack, ale Michael Frolík znovu vyrovnal a za stavu 4:4 se prodlužovalo. Nastavený čas rozhodl univerzál Radek Pilař v době, kdy oba týmy dělilo 45 sekund od nájezdů. Mountfield tak podruhé za sebou bral dva body, bude se situace i opakovat i v pátek?

Dva zápasy, dvě výhry hostujícího týmu a nula vzadu

První vzájemné měření sil viděla 16. října ŠKONERGO Aréna. Na gól se čekalo až do poslední minuty druhé třetiny, když střelu Kevina Klímy dorazil do branky Lukáš Pajer, který Bruslařům pláchl po návratu z trestné lavice. Ve třetí části měli domácí opticky navrch, skvěle chytajícího Kiviaha však nedokázali překonat. Při závěrečné hře bez brankáře pečetil vítězství královéhradeckého týmu Jakub Lev.

Bruslaři se po uvedeném zápase dostali do herní i výsledkové krize, během které přes měsíc čekali na zisk tří bodů. Mountfield zpočátku sbíral body, těsně před druhým vzájemným střetnutím však začal prohrávat a do druhého souboje z Bruslaři nastupoval se třemi porážkami v řadě.

Také 29. listopadu v ČPP Aréně čekali diváci na gól velmi dlouho, až ve 32. minutě otevřel skóre Pontus Åberg, jenž využil prostoru na pravém kruhu. I tentokrát byl domácí tým ve třetím dějství aktivnější, opakoval se však scénář prvního utkání. V hlavní roli neprůstřelného brankáře zazářil Novotný, branku do prázdné klece zařídil Jan Stránský.

Sestavy z posledního kola:

BK Mladá Boleslav: Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Bernad, Hrdinka, ŠtichSöderlund, Přibyl, LantošiJ. Stránský (C), Fořt, ŠťastnýKantner, O. Najman (A), Kel. KlímaM. Beránek, Závora, Dvořáček.

Mountfield HK: Kiviaho (J. Růžička) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík (C), MarcelEberle, Lev (A), PajerCingel, Kev. Klíma, PerretLalancette, Jergl, NovákŠtohanzl, Pilař, Doležal.