19. 9. 2010 | Jitka Čechová

Rozhodující byl gól na 3:2, shodli se oba trenéři

M l. B o l. – Zdálo se, že Kometa kráčí za vítězstvím, dvakrát se totiž na ledě Mladé Boleslavi ujala vedení. Jenže pak přišla drtivá třetí třetina ze strany domácího Bruslařského klubu a Moravané najednou jen stěží hledali odpovědi. Nakonec inkasovali pětkrát, za rozhodující ale považují asistent trenéra Leo Gudas (na snímku) i lodivod Brna Vladimír Jeřábek gól Borise Žabky z 55. minuty.

Trenér brněnské Komety Vladimír Jeřábek nějakým nadšením rozhodně nezářil. "Mně se to samozřejmě hodnotí špatně," přiznal. "Zatím jsme odehráli dva zápasy. V jednom jsme byli horší, ale mohli jsme uhrát remízu, v druhém jsme byli lepší, ale zase z toho nic nebylo. Dneska jsme hráli ve stylu "jak znehodnotit nebo nezvládnout vyhrané utkání". Kdybychom po té druhé třetině vedli už třeba 3:1 nebo 4:1, tak to mohlo vypadat jinak. Jenže jsme ty góly bohužel nedali. Pak už se to bohužel začalo tahat…"

Lodivod Moravanů neskrýval zklamání nad tím, že jeho svěřenci nakonec nevybojovali ani jediný bod. "Myslím si, že jsme mohli jít alespoň do prodloužení, ale pak jsme udělali chybu. Čtvrtý a pátý gól je výsledek určité vyhrocené situace, kterou jsme nezvládli. Ale jako rozhodující beru ten gól na 3:2."

"Mně se to naopak hodnotí dobře, když máme po dvou zápasech šest bodů," započal své hodnocení asistent trenéra Leo Gudas. "Pokud bych to měl shrnout, tak máme podle mě výborný start do sezony. Odehráli jsme skvělé, bojovné utkání, v němž naše mužstvo podřídilo vše jen jedné jediné věci – a to vítězství."

Leo Gudas souhlasil s tvrzením svého trenérského kolegy: "Zlomový byl určitě ten gól na 3:2. Taky jsme měli dost chyb v obraně," připustil asistent lodivoda Tlačila. „Nicméně to mužstvo bojovalo takovým stylem, že si myslím, že si vyhrát zasloužilo."

Trenér Gudas také krátce pohovořil o Marku Schwarzovi. Nechtěl blíže specifikovat jeho problémy, nicméně potvrdil, že nebudou dlouhodobějšího charakteru.