23. 10. 2008 | Michal Miškovský

S vypětím všech sil se nám podařilo výhru uhájit, děkoval svým hráčům Leo Gudas

M l. B o l. – Většina zápasů BK Mladá Boleslav v domácím prostředí přináší napínavou bitvu až do závěrečných vteřin. A jinak tomu nebylo ani ve čtvrteční předehrávce 18. kola s Libercem. Po několika neúspěších na vlastním ledě se tentokrát obrátil list. Středočeši uhájili těsnou výhru 2:1 a připsali si veledůležité tři body. “Bylo to s vypětím všech sil. Klukům nezbývá než poděkovat,“ prohlásil Leo Gudas, asistent boleslavského trenéra.

Na pozápasové tiskové konferenci pochopitelně dostal přednost nejprve nový liberecký kouč Filip Pešán, který hodnotil svůj první odkličovaný extraligový zápas. “Bylo to utkání s vysokým tempem a spoustou šancí. Bruslilo se nahoru – dolů, dohrávaly se osobní souboje. Zkrátka měl zápas všechny atributy dobrého zápasu,“ řekl nejprve.

Úvod zápasu se vyvíjel podle představ Libereckých, ti však nakonec odjeli s prázdnou. “Dali jsme první gól, který byl velice důležitý pro sebevědomí hráčů. Vůbec celou první třetinu jsme ovládli my,“ uvedl Pešán. “Jenže ve druhé třetině Boleslav převzala iniciativu. Dostali jsme se pod tlak, který vyvrcholil vyrovnávací brankou.“

“Zlom v utkání nastal 13 vteřin před koncem druhé třetiny, kdy Boleslav dotlačila kotouč do brány a zápas se zlomil v její prospěch,“ smutnil mladý kouč Bílých Tygrů.

Ve třetí třetině byli aktivnější Liberečtí, kýžené vyrovnání ale i přes několik slibných šancí nepřišlo. “Snažili jsme se soupeře tlakem zatlačit do jeho obranného pásma, ale chytrá hra Boleslavských nám neumožnila vstřelit vyrovnávací branku,“ doplnil Pešán.

Jeho protějšek Leo Gudas poté začal své hodnocení kritikou vlastních řad. “Ten inkasovaný gól jsme si dali prakticky sami po té chybě, která se stala vzadu. A tím jsme posadili soupeře na koně,“ přiznal. “Celou první třetinu to pak podle toho vypadalo. Naštěstí se nám v té druhé podařilo vyrovnat a navíc jsme vstřelili druhý gól těsně před pauzou, což je vždycky takový hřebíček do rakve.“

Žádná snadná práce však ve třetí třetině Středočechy nečekala. “Samozřejmě jsme čekali, že Liberec přijde do třetí třetiny s velkým náporem, což se potvrdilo. Nám se podařilo vedení udržet s vypětím všech sil. Klukům nezbývá než poděkovat,“ uzavřel Leo Gudas.