10. 1. 2009 | Jitka Čechová

Tříbodová výhra nad Vítkovicemi může Boleslav odpoutat od poslední příčky

M l. B o l. – Boleslavi se v pátek podařilo potřetí za sebou neprohrát a počet bodů na jejím kontě tak opět vzrostl. Na předposlední Budějovice proto ztrácí již jen tři body, které by mohla vítězstvím v základní hrací době nad týmem HC Vítkovice Steel, jenž přivítá na svém ledě v neděli 11. ledna od 17:30, úplně vymazat. Samozřejmě v případě, že Budějovice prohrají se Slavií. Boleslavští už dokázali, že to na Vítkovice umí, Steel navíc trápí velká marodka. On-line přenos je samozřejmostí.

Vítkovičtí zaznamenali výborný vstup do sezony. Dlouho se tak drželi na příčkách nejvyšších, nějaký čas potom přímo na místě prvním. Ani v poslední době to hráčům Steelu nešlape nijak špatně, občasné prohry ale tým posunuly až na páté místo. S počtem 65 bodů tak Vítkovice ztrácejí 2 body na Slavii a Spartu. Naopak čtyřbodový náskok má náš nejbližší soupeř na Plzeň.

V posledních několika zápasech sužuje Vítkovice hlavně velká marodka, což se určitým způsobem projevuje i na výsledcích a Steel tak nestačil například na Liberec (1:4), Litvínov (2:5) nebo Pardubice (1:2). Jak ale řekl sám kouč týmu Alois Hadamczik, čím méně hráčů má k dispozici, tím semknutěji jeho svěřenci působí. To se projevilo například proti Spartě, kterou Vítkovice porazily 3:0, v posledním odehraném zápase zase obraly Třinec o dva body za vítězství 3:2 v prodloužení.

Zdravotní komplikace hráčů musí v tomto nepříznivém období řešit snad každý mančaft, Vítkovice jsou na tom ale momentálně asi nejhůře. Sotva se vrátili uzdravení Angel Krstev s Michalem Barinkou, zeje zase v obraně Steelu díra po Petru Kubošovi, který má natažené kolenní vazy, a Pavlu Trnkovi, který je po operaci menisku. Roman Šimíček je nemocný a do zápasu nenastoupí ani Yorick Treille, který po zranění teprve začíná trénovat na suchu. S Václavem Varaďou už Vítkovice nemohou počítat do konce sezony, a aby toho nebylo málo, v posledním zápase proti Třinci se zranil i kapitán Róbert Petrovický, jež utrpěl silný otřes mozku.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je Jiří Burger (16+15), který má v současnosti na svém kontě nejvíce branek i asistencí. Za ním je Viktor Ujčík (12+10). Nejtrestanějším mužem je bek Angel Krstev (93 minut).

Gólmanem číslo jedna je Marek Pinc. Jeho 1666 odchytaných minut patří do 30 utkání, do nichž nastoupil. Průměrně za svá záda propustí 2,45 branek za zápas a jeho procentuální úspěšnost je 93,17. Dvojkou je Jakub Štěpánek, který odchytal 707 minut s podobnými statistikami.

Jak už bylo řečeno, Vítkovice zajížděly v rámci 39. kola na led Třince, odkud si za nezdolnou snahu vezou dva body z prodloužení. Domácí se ujali vedení v sedmé minutě utkání, na což hráči Steelu našli odpověď až po polovině zápasu gólem Kvapila. Oceláři v závěrečné dvacetiminutovce sice strhli vedení opět na svou stranu, neradovali se z něj ale nijak dlouho a díky Ujčíkovi tak bylo znovu skóre nerozhodné. V prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Vítkovice Jurečka.

Do posledního zápasu proti Třinci nastoupily Vítkovice v sestavě: Pinc - Jurečka, M. Barinka, Krstev, Stehlík, Suchý, Ovčačík, Tichý - Petrovický (15.Strapáč), Burger, Kvapil - Ujčík, Hruška, Ondřej - Klimek, Štefanka, Krenželok - od 27. navíc Mikula, Szturc

Také zatím poslední utkání Mladé Boleslavi s Karlovými Vary dospělo do prodloužení, z něhož nakonec jako ti šťastnější vyšli Středočeši. Hosté sice díky gólům z 25. a 43. minuty vedli, Boleslavským ale stačilo řádově jedenáct minut k obratu ve svůj prospěch. V polovině závěrečné dvacetiminutovky snižoval šťastně Mocek, v power-play poté vyrovnával Kazionov a pouhých 44 sekund z nastaveného času stačilo Důrasovi k dokonání dvoubodového díla pro Mladou Boleslav.

Do posledního zápasu proti Karlovým Varům nastoupila Mladá Boleslav v sestavě: Chábera – Hunkes, Schnabel, Kočí, Jindra, Mocek, Posmyk – R. Vrbata, D. Vrbata, Důras – Nouza, Král, Handlovský – Padělek, Boháč, Benda – Gajovský, Sýkora, Rod – Kazionov

S Vítkovicemi Mladá Boleslav otevírala extraligové brány a byl to jediný zápas, který se Steelem prohrála – 0:1. V odvetě na domácím ledě to Vítkovickým vrátila, jak se říká, i s úroky – 3:0, a podobně úspěšná byla v rámci 27. kola, kdy zvítězila i na moravském ledě 3:1.