3. 10. 2012 | David Jahoda

Věděl jsem, co udělám, okomentoval Tomáš Nouza svůj vítězný nájezd

O l o m o u c - Mladá Boleslav si do prvoligové tabulky připsala další cenné body a drží se v závěsu za lídrem soutěže z Havlíčkova Brodu. Tentokrát si Bruslaři odvezli po samostatných nájezdech dva body z Olomouce. Velkou měrou se na výhře podílel zatím nejproduktivnější mladoboleslavský hokejista v novém ligovém ročníku Tomáš Nouza (na snímku), který si v utkání připsal dvě trefy, včetně vítězného nájezdu. "Štvalo mě, že jsme nerozhodli už v prodloužení, naštěstí jsme dva body i tak vybojovali," liboval si.

Mladoboleslavští i bez svého kapitána Davida Výborného vletěli na soupeře z Hané jako uragán. V první třetině domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. Nejprve otevřel gólový účet zápasu Marek Loskot, druhou branku pak stihnul deset vteřin před koncem první části přidat v situaci dva na jednoho Tomáš Nouza. Střelec druhé mladoboleslavské branky však nebyl s výkonem svého týmu moc spokojen.

"První třetinu jsme hráli tak, jak jsme si před utkáním řekli. Chtěli jsme být aktivní a pokusit se vstřelit vedoucí gól. To se nám povedlo, a navíc jsme ani jednou neinkasovali, což bylo super. Bohužel druhou třetinu, jak bývá naším zvykem, jsme odehráli strašně. Snad každá druhá třetina na ledě soupeře byla od nás špatná," upozornil.

"Začali jsme domácím dávat více prostoru v našem pásmu a oni toho využili. Zápas zkrátka není jen o jedné třetině! Nakonec si ale myslím, že remíza po šedesáti minutách byla zasloužená pro oba týmy," tvrdil třicetiletý útočník s extraligovými zkušenostmi.

TOMÁŠ NOUZA
Služebně nejstaršímu hráči BK Mladá Boleslav vychází začátek letošního ročníku na jedničku.

Hosté z města automobilů sice v první periodě dominovali, na svůj výkon z první části však nedokázali plnohodnotně navázat, a tak přišla šance pro Hanáky. "Domácí hráli výborně, bodovat si určitě zasloužili. Od druhé části nás přehrávali, my jsme si to ovšem zavinili sami, neměli jsme jim nechávat tolik prostoru. Hlavně druhé dvacetiminutovky nemůžeme hrát takovým způsobem," káral Nouza.

Domácí Olomouc před střetnutím s Mladou Boleslaví nebyla v nové sezóně na svém stadionu dosud poražena, ba co víc, neztratila ani bod. "Věděli jsme, že Olomouc je kvalitní mužstvo, potvrzovala to už i loňskou sezónu. Navíc jejich bilance v domácích zápasech - čtyři utkání, čtyři výhry - docela naháněla strach. Nečekali jsme nic lehkého,"řekl rodák z Písku.

Kohouti hodně spoléhají na svůj první útok, ve kterém hrají Herman, Řípa a Pekr. Právě tito hokejisté dali hned čtrnáct z dvaadvaceti gólů hanáckého celku a potvrdilo se to i v utkání s týmem trenéra Výborného. O oba góly se postaral člen této formace Matěj Pekr, Tomáš Nouza však popírá, že by se jeho mužstvo před zápasem soustředilo na jednotlivé pětky.

"Na nikoho konkrétního jsme se nezaměřovali, věděli jsme totiž, že Olomouc hraje dobře jako celek, a na to jsme si museli dávat pozor," poukazoval na kvality soupeře autor už sedmi gólů v novém ligovém ročníku.

I když Boleslav své dvoubrankové vedení v polovině třetí části ztratila, dostala na závěr základní části výhodu početní výhody. Tu ovšem nevyužili ani v následném prodloužení, do kterého se přesilová hra překlopila, a to i navzdory několika velkým šancím.

"Bylo to čtyři na tři, výhoda je vždy v tom, že je na ledě více prostoru. Já sám jsem měl dvě velké příležitosti, jednou jsem z úhlu branku vůbec netrefil, potom skončil puk pouze na horní síťce olomoucké branky. Štvalo mě, že jsme nerozhodli už v prodloužení, naštěstí jsme dva body i tak vybojovali,“ komentoval útočník Tomáš Nouza jeden z okamžiků středečního večera.

Utkání tak nakonec muselo vyvrcholit až samostatnými nájezdy, ve kterých rozhodovala až páté série. Tam se k puku postavil hrdina večera Tomáš Nouza a bekhendovým blafákem nedal brankáři Kašíkovi žádnou šanci. Díky němu si tak Středočeši připsali v nové sezóně už sedmou výhru z osmi utkání.

"Věděl jsem, co udělám. Samozřejmě, kdyby se náhodou gólman zachoval jinak, než jsem předpokládal, musel bych na to reagovat a zakončení změnit. V hlavě jsem však už od začátku měl to, co chci udělat a naštěstí to vyšlo," vysvětloval dvougólový střelec utkání.

"Ať přijedeme kamkoliv, tak proti nám dá do zápasu každý ne sto, ale sto dvacet procent, protože si chtějí dokázat, že můžou ještě nedávno extraligovou Mladou Boleslav porazit. Mámě však natolik zkušené mužstvo, že si s tímto tlakem musíme poradit," zakončil přesvědčený Tomáš Nouza.