23. 9. 2006 | Pavel Petr

BEROUNŠŤÍ MEDVĚDI – BK MB 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

4., sobota 23. 9. 2006
Beroun - Ml. Boleslav BER - MBL
Mladoboleslavští hokejisté opět své fanoušky zklamali. Ve středočeském derby totiž prohráli na berounském ledě, přestože ve střelbě byli daleko aktivnější. Medvědi pak mohou děkovat především Jaroslavu Kamešovi, který je doslova držel nad vodou. Každopádně porážka svěřence Jana Neliby a Petra Hakena dostala do nezávidění hodné role. Mužstvo totiž kleslo až na třináctou příčku prvoligové tabulky. Horší už je pouze mužstvo z Vysočiny. Tedy klub se slavnou tradicí, jakým je Dukla Jihlava.
Beroun: Kameš J. - Braniš, Čížek, Jelínek, Kameš V., Kašák, Míka, Rýgl, Vaněček - Besser, Dušek, Křesťan - Nedorost, Novotný, Pajič - Pavel, Toma, Tvrzník - Vlček, Vostřák, Zajíc. Trenér: Karel Najman.
Ml. Boleslav: Mařík - Bauer, Drábek, Jindra, Kolda, Majeský, Štrach, Všetečka - Beck, Fadrný, Gengel - Hlouch, Jeslínek, Kadlec - Kocák, Koláček, Krupka M. - Nouza, Paroulek, Sýkora. Trenéři: Jan Neliba a Petr Haken.
Branky a nahrávky: 17. Vaněček, 50. Nedorost, 54. Dušek, 57. Besser - 47. Koláček, 50. Kadlec. Rozhodčí: Nečas - Jelínek, Novák. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000.

Středočeské derby přineslo přitom hokej slušné úrovně. Domácí se v něm dočkali premiérového vítězství v sezoně. Hosté sice byli po většinu času lepším týmem. Když se ale neprosadili střelecky, nemohli zcela logicky myslet na úspěch. Vždyť jen poměr střel 44:30 v boleslavský prospěch hovoří za další komentáře. V brance Medvědů ale stál Jaroslav Kameš a ten se skutečně překonával.

První třetina přinesla kvalitní a rychlý hokej z obou stran, ovšem šance při plném počtu hráčů na ledě se rodily jen zřídka. Oba celky se prosazovaly zejména v početních převahách. Medvědi měli hned v úvodu k dobru přesilovku, ale rány Pavla Vostřáka a Petra Braniše pochytal pozorný Michal Mařík v brance hostů. To na druhé straně se daleko více zapotil Jaroslav Kameš, zejména při dvojnásobné přesilovce Mladé Boleslavi trvající 97 vteřin. Kameš vytáhl skvělé zákroky proti Fadrného dorážce zblízka a pak i proti gólové ráně Kamila Koláčka. V 10. minutě při vyloučení Richarda Bauera bekhendový pokus Davida Nedorosta se štěstím vyrazil lapačkou Mařík. Na začátku 17. minuty se poprvé pohnulo bezbrankové skóre. Medvědi měli k dobru 104 vteřin přesilovku pět na tři, ale po 46 vteřinách ji využili.

Obránci Filipu Vaněčkovi ideálně nabil výhodnou palebnou pozici Pavel Vostřák a berounský obránce prostřelil švihem Maříka – 1:0. Těsně před odchodem do šaten mohl zvýšit Martin Tvrzník, ale přes vyjetého Maříka nedokázal puk dopravit do sítě.

Ve druhé dvacetiminutovce měli hráči z města automobilů optickou převahu, několikrát se usadili v obranném pásmu Medvědů, ovšem buď puky proháněli jen v koutech kluziště a nebo jejich možnosti zlikvidoval skvělý brankář Kameš. Paradoxně tak nakonec mohli Medvědi z rychlého brejku ve 27. minutě přidat druhý gól, ale v nájezdu dvou na jednoho Radek Křesťan mířil z jasné pozice vedle. V polovině zápasu po chybě mladoboleslavského obránce Bauera vybojoval skvělou pozici Jan Besser pro Josefa Zajíce, ten ale sám před Maříkem zaváhal. O dvě minuty později na druhé straně tutovou šanci Martina Paroulka fantasticky chytil Kameš. Hostům se pak naskytla další přesilovka pět na tři, tentokrát trvající 95 vteřin. Jenže nadšeně bojující Medvědi se ubránili a v závěru třetiny měli další obrovskou šanci. Vaněček prostrčil na modré čáře puk na najíždějícího Pavla Vostřáka, toho však v nájezdu nádherně vychytal lapačkou Mařík.

Úvodní minuty závěrečné části přinesly tlak Mladé Boleslavi. Výsledkem byla ale pouze promarněná šance Krupky. Útočník střílel do odkryté branky, ovšem Kameš se stačil přesunout a ránu zlikvidovat. Berounský mág v brance přišel o svoji neprůstřelnost až ve 47. minutě, když puk zblízka umístil za jeho záda Koláček – 1:1. O tři minuty později v obranném pásmu hostů okamžitě pálil po vyhraném vhazování David Nedorost a nepozornému Maříkovi propadl puk za brankovou čáru – 2:1.

Vedení Berouna však trvalo pouhých 10 vteřin. Dělovka Jiřího Kadlece cinkla o horní tyčku a puk se odrazil do sítě – 2:2. Závěrečné minuty však už patřili ve vítězné euforii hrajícím Medvědům. V 54. minutě po skvělé akci Pavla Vostřáka zblízka dorážel Antonín Dušek – 3:2. Definitivní podobu výsledku dal tři minuty před koncem Jan Besser. Toho vyslal do rozestoupené mladoboleslavské obrany do sólového nájezdu Nedorost a berounský střelec se trefil neomylně nad Maříkovo rameno – 4:2.

Karel Najman (trenér HC Berounští Medvědi): "Hráči dnes podali naprosto vynikající výkon co se týká bojovnosti. Říkali jsme si před zápasem, že to musíme prostě urvat. Nechtěli jsme nic vymýšlet, hrát jednoduše a to se nám povedlo."

Petr Haken (trenér BK Mladá Boleslav): "Myslím, že rozhodla naše přesilovka pět na tři v úvodu zápasu. Kdybychom tam dali gól tak by to asi vypadalo jinak. Zápas rozhodly tři naše individuální obrovské chyby, přestože jsme zejména ve třetí třetině byli jasně lepším mužstvem. Velkou překážkou nám byl brankář Berouna Kameš."