7. 10. 2006 | Pavel Petr

BK MB – HC REBEL HB 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

9., sobota 7. 10. 2006
Ml. Boleslav - Havl. Brod MBL - HBR
Po rozpačitém úvodu se boleslavští hokejisté rozehrávají, což tentokrát na vlastní kůži pocítili Rebelové z Havlíčkova Brodu. Domácí, vyjma nevydařeného vstupu do utkání, diktovali tempo hry a zápas s přehledem dotáhli do vítězného konce. Ne vše ale v boleslavském provedení bylo růžové. Vždyť devět nevyužitých přesilovek z deseti hovoří za další komentáře. I při plném počtu hráčů svěřenci Jana Neliby a Petra Hakena soupeře přehrávali, jenže chyběl klid v koncovce a proto i přesné zakončení.
Ml. Boleslav: Šindelář – Bauer, Kolda, Všetečka, Výborný, Drábek, Ťupa – Jeslínek, Sýkora, Beck – Nouza, Fadrný, Gombár – Paroulek, Hlouch, L. Krupka, Kadlec, Koláček, M. Krupka. Trenéři: Jan Neliba a Petr Haken.
Havl. Brod: Neruda – Kolář, Roháčik, Charousek, Vašíček, Šulc, Procházka – Fábry, Žák, Kubeš – Jelínek, Havel, Nedál – Varga, Kukla, Kreuzer – Juza, Polák, Čermák. Trenéři: Kamil Pokorný a Jiří Čelanský.
Branky a nahrávky: 6. Kadlec, 20. Bauer (Beck, Jeslínek), 29. Koláček (Kadlec, Bauer), 49. Hlouch (L. Krupka) – 2. Kreuzer (Varga). Rozhodčí: Fraňo – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 10:12, navíc hostující hráči Kubeš 10 min. a Výhry 5 min.+trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2050.

Do utkání samotného pak vstoupili hosté bez respektu a na konci 2. minuty zakončil nenápadnou akci Kreuzer. To domácí patřičně nabudilo a k vyrovnání se nadechli dokonce ve vlastním oslabení. V 6. minutě si pro puk za vlastní branku zajel Kadlec, projel s ním přes celé kluziště a nakonec i prostřelil Nerudu. Boleslavští dále svého soupeře svírali v jeho obranném pásmu, jenže převahu nedokázali brankově zužitkovat. Od modré to zkoušeli Drábek a Hlouch, zblízka se neprosadil Jeslínek a ani dvě Ťupovy rány od modré červené světlo za Nerudou nerozsvítili. Na druhé straně Žákovu šanci zlikvidoval spolehlivě chytající Šindelář. Ovšem tři vteřiny před koncem první třetiny se boleslavské ochozy přeci jen dočkali. V početní převaze střílel obránce Bauer a Nerudovy puk proklouzl mezi betony – 2:1.

Druhou třetinu otevřela šance hostujícího Havla a další z výborných zákroků strážce boleslavské svatyně Šindeláře. Ten také zlikvidoval střelu Endála a po chybě Výbvorného také šanci Charouska.Blízko ke gólu byl také boleslavský Jeslínek, puk z jeho hole ale orazítkoval pouze tyč. Klid do domácích pak přinesla 29. minuta. Boleslavští založili rychlý protiútok, po levé straně projel Koláček a střelou nad Nerudovu vyrážečku upravil na 3:1. Gombárovu střelu navíc Neruda vyrážel betonem a neuspěli ani Fadrný s Nouzou. V závěru druhé části hosté hráli dvojnásobnou přesilovku, gól z ní však nevstřelili.

V pěti proti třem pokračoval Havlíčkův Brod také na začátku třetí třetiny. Efekt byl v hostujícím podání ovšem opět nulový. Hru v pěti proti třem si vyzkoušeli také domácí, a to 98 vteřin. Boleslav sice uzamkla bránící trojici před havlíčkobrodskou brankou, ale ani v tomto případě gól nepadl. Až ve 49. minutě přišla definitivní pojistka. L. Krupka nahazoval puk před branku a Hlouch zblízka zvýšil na 4:1. V závěru už si domácí zasloužené vítězství pohlídali. Stínem utkání byl však v 55. minutě zákrok hostujícího Fábryho na pronikajícího Sýkoru. Ten po nešetrném zákroku u mantinelu skončil v nemocnici. Fábry pak zcela zaslouženě předčasně ve sprchách při trestu, který od rozhodčího Fraňa „vyfasoval“.

Petr Haken, (trenér BK Mladá Boleslav): "Chtěli jsme pochopitelně vyhrát a také hrát od začátku aktivně. Trošku nás přibrzdil rychlý gól soupeře a tak nám naše předsevzetí nevyšlo tak, jak jsme si přáli. Závěr první třetiny byl ale v našem provedení asi tím nejlepším, co jsme v zápase předvedli. Ve druhé a třetí části se nám nedařila souhra. Navíc se nám nedařilo proměňovat šance, které jsme si vytvořili. Bylo to vše takové trošku těžkopádné. Dlouho jsme drželi puky a to nahrávalo soupeři, který toho sice moc nepředvedl. Dělal nám to ale hodně těžké v jeho obranné třetině. Spousta našich útoků končila na modré čáře."

Kamil Pokorný, (trenér HC Rebel Havlíčkův Brod): "Samozřejmě Mladá Boleslav je pro nás favoritem. To, myslím si, během následujících několika kol potvrdí. Jen měla horší start. My už jsme na ní narazili v době, kdy se zvedá. Tohoto soupeře bychom mohli porazit jedině v případě, že bychom ve druhé třetině využili šance, které se tam vyskytly. Troufám si tvrdit, že v prostřední dvacetiminutovce jsme měli více šancí a možná jsme byli i lepší. Jenže nesměli bychom mít tolik vyloučených. To nám sebralo síly. Boleslav v těch přesilovkách, i když neskórovala, hrála velice dobře. Bohužel my ty šance nedali a zpátky do zápasu se nevrátili. V závěru už nám chyběli síly k tomu, abychom průběh utkání alespoň zdramatizovali. Domácí vyhráli zaslouženě. Ovšem naši hráči bojovali a podali jsme, myslím si, výkon, který je v současné době v našich silách. Mladá Boleslav patří k mužstvům, které jsou zkrátka jinde, než my."