17. 2. 2007 | Pavel Petr

BK MB – PROSTĚJOV 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)

45., sobota 17. 2. 2007
Ml. Boleslav - Prostějov MBL - PRO
Domácí sice podle očekávání dotáhli utkání do vítězného konce. Leč jejich výkon byl utrápený a servírovaný hokej diváky v hledišti Zlatopramen Arény rozhodně nemohl potěšit. Pravdou sice je, že svěřenci Jiřího Režnara opět začali náporem a brzy po začátku šli také do vedení. Bohužel však z úvodního tlaku více branek nevytěžili. A hosté? Ti přijeli k utkání necelou hodinu před plánovaným začátkem a nakonec podle trenéra Aleše Flašara byli spokojeni s tím, že si domů neodvezli očekávaný debakl…
Ml. Boleslav: Altrichter – Nedoma, Bauer, Rýgl, Ťupa, Drábek, Jindra, Kolda – Nouza, Král, Paroulek – Rozsíval, Piecha, Eiselt – Sedlák, Lipina, Kadlec – Dornič, Zdráhal, Gombár. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.
Branky a nahrávky: 1. Rozsíval (Eiselt, Piecha), 17. Sedlák (Jindra), 19. Piecha (Rozsíval), 32. Ťupa (Lipina), 48. Král (Nouza, Sedlák), 60. Lipina (Ťupa) – 10. Suchý (Vymazal, Všetečka), 31. Piluna (Minařík, Duba), 42. Gengel (Čech), 56. Kukla (Korčák, Procházka). Rozhodčí: Souček – Podrazil, Žídek. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1320.

Jako tradičně domácí začali ve velkém stylu a už na konci první minuty si zblízka vychutnal Jágra po přihrávce Eiselta Rozsíval – 1:0. Tlak pokračoval a další zahrozil Sedlák, jeho bekhendový pokus však strážce prostějovské svatyně zneškodnil. Stejně tak si na druhé straně kluziště poradil Altrichter s nepříjemnou střelou Čecha od modré. Ovšem daleko více práce měl Jágr, zejména při dvou přesilovkách domácích, kdy musel čelit hned několika pokusům boleslavského týmu. Ty ale postrádaly potřebnou razanci. Ovšem v čase 8:27, to když pro změnu pykal na trestné lavici Jindra, vyhodil puk mimo kluziště Bauer a Jestřábům se naskytla bez devíti vteřin dvouminutová přesilovka pět proti třem a tu také využili. Od modré pálil v 10. minutě po ledě Suchý a puk se zastavil až v síti – 1:1. O atak prostějovské branky se následně nadvakrát, leč neúspěšně, pokoušel kapitán Král. Zblízka se neprosadil ani Eiselt. Až v 17. minutě šel důrazně za kotoučem Sedlák a dokázal, ač tísněn, propasírovat puk do branky – 2:1. Pak ovšem podržel domácí tým Altrichter při chytré teči Všetečky. V 19. minutě Rozsíval přihrál za branku Piechovi, ten s kotoučem vyjel před branku a upravil na 3:1.

Druhou třetinu otevřela dělovka Eiselta z prostoru mezi kruhy a po ní výtečná lapačka Jágra. Hostující gólman si poradil také se střelou Jindry v přesilovce. Naopak v početní převaze Jestřábů zůstal osamocen Korčák, Altrichter však znovu osvědčil svůj postřeh. Další průnik do boleslavské obranné třetiny však skončil brankou. Střílel Duba a vyražený kotouč dorazil do sítě Piluša – 3:2. O rychlou odpověď se pokoušel Kadlec, Jágr ještě stačil krýt. Ve 32. minutě ale domácí vyhráli buly, Lipina přihrával na modrou a Ťupa prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:2. Takový byl také stav po druhé dvacetiminutovce.

Ve třetí části nejprve hosté přežili konec domácí přesilovky a pak sami udeřili. Zblízka namířil pod horní tyč Gengel – 4:3. Znovu se skóre měnilo ve 48. minutě, kdy domácí využili přesilovku. Nedoma a Kolda sice ještě při střelách od modré neuspěli. Jenže po přihrávkách Nouzy a Koldy se ve skrumáži nejlépe zorientoval Král a upravil na 5:3. Snížení pak odmítl, rovněž při početní převaze, prostějovský Korčák. Altrichter mu příležitost zlikvidoval. Naopak po chybě prostějovského Všetečky nedotáhl své sólo do gólového konce Paroulek. Domácí ale neměli zdaleka vyhráno. Po nenápadné akci namířil po ledě do protipohybu Altrichtera Kukla a opět to bylo o jedinou branku – 5:4. Minutu před třetí sirénou mohli definitivně rozhodnout Sedlák a po něm také Rýgl, jenže na Jágra nevyzráli. V závěru ještě sáhli hosté k power play a při ní domácí definitivně stvrdili tříbodový zisk. Nejprve ale předvedl nevídanou věc Paroulek. Prokličkoval se před prostějovskou branku, snažil se vyzrát na jednoho z bránících beků a když už se chystal zavěsit, zlomil hůl… Přesto se boleslavští hokejisté pojistky dočkali. Čtyři vteřiny před sirénou poslal ze středního pásma puk do opuštěné sítě Jestřábů Lipina – 6:4.

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Poslední utkání se odvíjejí v duchu, že sice vyhráváme, ale ta hra není až tak podle našich představ. I když na druhou stranu třeba v Havířově jsme o tři góly prohrávali a zápas nakonec otočili. Proti Prostějovu jsme zase začali velice dobře. Z kraje utkání jsme si vytvořili hodně šancí. Bohužel ale ty góly nedáme. Postupně pak vinou toho trpělivost a vůle přidat další branky vymizí. Soupeř se dostane do hry a inkasujeme jeden nebo dva špatné góly. Pak z té hry je takový galimatyáš. Někteří hráči hrají nesoustředěně. Zase si musíme zápas v klidu rozebrat a vše si vyříkat. Každé utkání je třeba hrát na sto procent. Nerozhoduje, jestli se jedná o silného nebo slabého soupeře. Ono to sklouzává k tomu, že vlastně není o co hrát. Mužstva, která jsem přijedou, hrají otevřený hokej. Hodně bruslí, dohrávají osobní souboje, mají v kádru hodně mladých kluků. Dnes jsme opět dvakrát inkasovali v okamžiku, když jsme nepokryli zakončujícího hráče. Ten tam byl sám a svou příležitost využil."

Aleš Flašar, (Trenér HK Jestřábi Prostějov): "Pro nás je to velice přijatelný výsledek. Měl jsem obavu z toho, abychom v Mladé Boleslavi nedostali velký debakl. Domácí tým má mužstvo plné hvězd. Navíc žije s představou, že chce postoupit do extraligy. My přijeli s patnácti lidmi. Hráli všichni, co měli ruce a nohy. Postrádali jsme navíc naši nejproduktivnější první lajnu, která v Prostějově skončila a šla hrát do Třince. Proto dostali přednost všichni náhradníci. Musím říci, že mě mile překvapili, bojovali. Dobře zachytal gólman Jágr. Myslím si, že jsme podali solidní výkon. Odjíždíme se ctí, nemáme se za co stydět.“