18. 3. 2007 | Pavel Petr

BK MB – TŘEBÍČ 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

ČF1, neděle 18. 3. 2007
Ml. Boleslav - Třebíč MBL - TRE
Čtvrtfinálová bitva ve Zlatopramen Aréně začala netradičně až s úderem devatenácté hodiny. Na diváky pak čekala celá řada překvapení. Například vstup zdarma, nový maskot boleslavských hokejistů a také roztleskávačky z taneční školy A Plus Liberec. Co ale bylo nejpodstatnější, to byl parádní výkon domácích borců, kteří ani za rozhodnutého stavu nepolevili se své aktivity a dál servírovali hokej, který se příznivcům boleslavského hokeje rozhodně musel líbit.
Ml. Boleslav: Altrichter – Gulaši, Nedoma, Výborný, Bauer, Jindra, Drábek, Kolda, Ťupa – Gombár, Král, Káňa – Eiselt, Šindel, Rozsíval – Paroulek, Lipina, Sedlák – Kadlec, Piecha, Nouza. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.
Branky a nahrávky: 15. Gulaši (Král), 18. Rozsíval (Šindel), 22. Eiselt (Bauer), 25. Gulaši (Král, Gombár), 30. Nouza (Piecha, Kadlec), 41. Gombár (Král), 48. Šindel (Sedlák, Lipina). Rozhodčí: Hodek – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 8:8. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3100.

Jako první se do šance dostal domácí Sedlák, Růžička mu jeho střelu zlikvidoval. V hostujícím týmu pak nepříjemně na konci 2. minuty zahrozil Přibyl. Po objetí třebíčské branky to následně zkoušel bekhendem neúspěšně kapitán Král. Při vyloučení boleslavského Káni naopak ohrozil Altrichtera Dolníček. V 11. minutě se znovu trestalo na domácí straně, tentokrát když puk vyhodil mimo led Drábek. Ani tentokrát však Altrichter puk za svá záda nepustil. Na konci 14. minuty ale přišla obrovská příležitost domácích. Šindel zpoza branky vybídl ke skórování Eiselta, ten však Růžičku neprostřelil. A boleslavská úvodní přesilovka? Využitá byla v 15. minutě po devíti vteřinách. S pukem se uvolnil Král a Gulaši (na snímku) jeho přesnou přihrávku proměnil ve vedoucí gól – 1:0. Gulaši si vzápětí připsal na své konto další střelecký pokus. Tentokrát jeho dělovku lapil Růžička. Ještě předtím však třebíčského Dolníčka vychytal Altrichter. Minuta osmnáctá pak přinesla znovu boleslavskou radost. Přihrával Šindel a Rozsíval zblízka nedal hostujícímu gólmanovi nejmenší šanci na úspěšný zákrok – 2:0.

Po padesáti vteřinách druhé části měl na holi třetí gól Paroulek. Ležícího Růžičku však nepřekonal. Zpoza branky pak puk nepropasíroval do sítě Sedlák. Ovšem ve 22. minutě pálil od modré Eiselt a zvýšil už na 3:0. Domácí hráli s chutí a po zásluze přidali další trefu do černého. Opět v početní převaze vybídl Král Gulašiho a ten svůj druhý gólový zápis v utkání neodmítl – 4:0. Diváci si ovšem „pochutnali“ také na ukázkovém bodyčeku v podání domácího obránce Drábka. Nebylo se čemu divit, že se Laš jen těžko zvedal z ledu. Boleslav nadále nepolevovala ani za rozhodnutého stavu a když si u tyče počíhal Nouza, mohl po přihrávce Piechy přidat pátý gól. A z hostující branky se poroučel Růžička, jehož místo zaujal Luňák. Pokud si pak nějaké šance vytvořili hosté, naráželi na spolehlivého Altrichtera.

Hned na začátku třetí části opět vypracoval příležitost Král a z bodu na vhazování pálil po ledě k levé tyči přesně Gombár – 6:0. Potom ovšem při třebíčské přesilovce musel dvakrát ukázat své umění s jistotou chytající Altrichter. K sedmému gólu pomohla domácím v pořadí již čtvrtá využitá přesilovka. Přes Lipinu a Sedláka se puk dostal na osamoceného Šindela a ten ho zblízka bez problémů dopravil do sítě – 7:0. Tím tak uzavřel účet zápasu, ve kterém si domácí nejen s chutí zahráli, ale také zastříleli. Není divu, že takovým hokejem se bavili také diváci a hledištěm se rozběhla mexická vlna. Nakonec nechyběl před závěrečnou sirénou pro domácí hokejisty ani potlesk ve stoje, který si borci v boleslavských dresech rozhodně za svůj nedělení výkon zasloužili. Po utkání s Olomoucí pak Altrichter podruhé za sebou nepustil kotouč za svá záda.

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Utkání v play-off jsou pochopitelně úplně jiné, než v základní části. Hráči hrají na doraz. Už je vidět připravenost a dohrávání. Prostě to, co nám chybělo v dosavadních utkáních. Navíc jsme dokázali skutečně eliminovat dosavadní přednosti Třebíče. Podařilo se nám to, že jsme dobře bruslili. Bruslili se soupeřem a dokázali také podržet střední pásmo. A jak jsem říkal. Při soubojích s Třebíčí je důležité dát první gól. Slavia to pak otevře a začne hrát hokej. Kdežto když Třebíč dá jeden nebo dva góly, těžko se její branka dobývá. Ve druhé části jsme ale přeci jen měli desetiminutovku, kdy jsme trošičku polevili, přišla zbytečná vyloučení. Hráči, kteří se nedostávali na led, tak potom naopak z plochy nechtěli odcházet, hráli individuálně a už to nebylo tolik kolektivní. V kabině jsme proto museli něco říci, aby výkon opět za něco vypadal. Každopádně musím poděkovat fanouškům. Je vidět, že fandit umí. Také v Třebíči, když přijde tři tisíce lidí, nás čeká také fantastická atmosféra. Pochopitelně to hráče dokáže vyburcovat. Stávají se tak dalším hráčem. A to není jen fráze, ale skutečnost. Pokud vás diváci tlačí, rozhodně vám pomohou.“

Jiří Otoupalík, (Trenér SK Horácká Slavia Třebíč): "Mně se to určitě bude hodnotit těžko. V podstatě jsme hráli pouze do 15. minuty, kdy jsme poprvé inkasovali. Ve zbytku utkání už dominovali domácí. Trošku nás mrzí, že ty přednosti, které jsme měli v sezoně, to znamená bojovnost a takovou tu zarputilost i herní disciplínu, jsme nechali někde na cestě nebo v Příbrami. Bohužel tak to je, domácí byli jasně lepším týmem a zaslouženě zvítězili.“