23. 8. 2015 | Vojtěch Tůma, Vojtěch Tůma, foto: facebook.com/MHCMartin

Bez ztráty! Bruslaři zvládli i třetí duel a v Martinu opět nenašli přemožitele

MC3, neděle 23. 8. 2015
Banská Bystrica - Ml. Boleslav BBY - MBL
M a r t i n - V utkání, před kterým už bylo jasné, že z něj vzejde vítěz Mountfield Cupu 2015, čekala Bruslaře Banská Bystrica. Svěřenci kouče Országha, kteří v loňském ročníku slovenské nejvyšší hokejové soutěže skončili těsně pod vrcholem, si včera smlsli na domácím Martinu, který rozcupovali poměrem 7:0! Bruslaři oproti včerejšku zvládli začátek utkání a od úvodních minut diktovali tempo hry, za což byli odměněni vedoucí brankou, o kterou se postaral Lenc. Na konci druhé periody slovenský tým srovnal, Středočeši si ztracené vedení vzali zpět po trefě Dominika Pacovského. V závěrečné dvacetiminutovce ještě dvě branky přidal Tomáš Hyka. Bruslaři se tak opět po roce mohou radovat z celkového vítězství na martinském Mountfield Cupu!
Banská Bystrica: Bacashihua – Šmach, Jankovič, Homer, Ďatelinka, Rosandič M., Gründling, Jendroľ, Petran – Lunter, Galamboš, Majdan – Sonne, Pašek, Loskot – Handlovský, Kytnár, Hudec – Matoušek, Zigo, Lamper
Ml. Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Tončinský, Holub, Ovčačík, Kočí, Robar, Trška – Jarůšek, Urban, Bárta – Pacovský, Hruška, Klimenta – Hyka, Lenc, Pabiška – Kotala, Kubica, Ďurač
Branky a nahrávky: 37. Handlovský – 9. Lenc (Holub), 39. Pacovský (Hyka, Hruška), 48. Hyka (Hruška, Pacovský), 59. Hyka (Trončinský). Rozhodčí: Konc – Znak, Farkaš. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Hned od úvodního vhazování se oba celky prezentovaly agresivním stylem hry, bylo vidět, že se hraje o vítězství v turnaji. Aktivnějším mužstvem byli Středočeši, v první šanci Jarůšek na brankáře soupeře nevyzrál. Po vyloučení Petrana sehráli Bruslaři svou první přesilovku a nevedli si vůbec špatně, ovšem jak Stříteského dělovku, tak šikovnou teč Petera Tršky pokryl Jason Bacashihua. V sedmé minutě se sám před pokladnicí Banské Bystrice ocitl Urban, ale ani on si na amerického gólmana nepřišel. O dvě minuty později se Mladoboleslavští mohli radovat z gólového úspěchu. Po svižné akci se v brankovišti nejlépe zorientoval Radan Lenc a poslal Boleslav do vedení! První vážnější situaci musel na druhé straně řešit i David Rittich, ovšem proti ráně z hole Luntera si počínal bez potíží. Do konce úvodní periody měli svěřenci kouče Országha k dispozici dvě početní převahy, Rittich ale působil velice sebevědomým dojmem a ani jeden z puků za svá záda nepustil.

Banská Bystrica mírně zvýšila obrátky a během jedné minuty si musel Rittich poradit s projektily od Galamboše a Majdana. Patrik Lamper chvíli poté prověřil bolelsavského strážce svatyně, ovšem učinil tak až po hvizdu sudího, načež byl soupeřovými zadáky důrazně upozorněn, že tohle už se příště stát nemůže. V sedmadvacáté minutě mohl druhou branku přidat mladík Kotala, puk už se pomalu šoural za brankovou čáru, ale Bacashihua na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu. V jednatřicáté minutě Jarůšek nedokázal zamířit do z poloviny odkryté klece, ovšem nutno říct, že v poslední možný okamžik mu do rány stačil vložit svou hůl jeden z obránců soupeře. Rittich si musel pořádně oddechnout po Pašekově ráně, poněvdaž přes clonícího Sonnea toho viděl opravdu pramálo, nakonec prekérni situaci se štěstím zvládl. Góly padaly až v závěru druhého dějství. V sedmatřicáté minutě naskočil z trestné lavice Lukáš Handlovský a po samostatné akci prostřelil Ritticha - 1:1! Nerozhodný stav ale dlouho nevdržel, hned v následné přesilové hře si Bruslaři vzali ztracené vedení zpět. Po Hykově skvělém pasu rozvlnil síť Dominik Pacovský, muž včerejšího zápasu!

Jason Bacashihua, který má na svém kontě osmatřicet odchytaných mačů v NHL, měl práci hned od začátku třetího dějství. Zaměstnával ho především Tomáš Klimenta, ale rodák z Garden City držel svůj tým stále nad vodou. Ve čtyřiačtyřicáté minutě byl Urban vyloučen za úmyslné posunutí branky, ovšem svěřenci kouče Országha v přesilové hře žádnou kloudnou kombinační akci nevymysleli, čehož mohli o pár okamžiků později litovat! Ďatelinkovu nedisciplinovasnost dokázal potrestat Tomáš Hyka, který svižnou ranou přiblížil Mladou Boleslav k obhajobě turnajového prvenství! Ihned po vhazování mohl přidat definitivní pojistku Urban, ale Bacashihua se proti jeho ráně vyznamenal. Svěřenci trenéra Výborného se poté, zcela pochopitelně, zatáhli a bránili vypracovaný náskok. Útočné výpady slovenského celku tak pouze narážely do dnes spolehlivě pracujícího obranného valu Středočechů. O definitvní pojistku dnešní výhry a celkového triumfu na martinském turnaji se postaral Tomáš Hyka, který těžil z přihrávky Marka Trinčinského a tváří v tvář brankáři soupeře se nemýlil!