29. 8. 2013 | Lukáš Chuchválek

Boleslav Medvědům znovu vyprášila kožich. Hattrickem se blýskl Pabiška

přát. 9, čtvrtek 29. 8. 2013
Ml. Boleslav - Beroun MBL - BER
M l. B o l. – Na Bruslaře čekal v letošní letní přípravě už podruhé středočeský rival v podobě Berounských Medvědů. Soupeř kladl v první třetině celkem výrazný odpor, ale dvěma brankám nedokázal přes veškerou snahu zabránit. Druhé dějství pak přineslo čtyřbrankovou kanonádu z holí Boleslavských, kteří využívali a trestali chyby v berounské obraně. V poslední třetině se zápas už jen dohrával, ovšem Pabiška v ní zkompletoval hattrick.
Ml. Boleslav: Will (Valent) – Němeček, Toman, Bohunický, Pojkar, Protivný, van de Velden, Žabka, Adamík – Nouza, Výborný, Pabiška – Rys, Loskot, Klimenta – Mikulík, Koudelka, Jiránek – Lenc, Frolík
Beroun: Šimboch (Mastík) – Sem, Špelda, Jebavý, Šenkeřík, David, Kužel, Kulich, Příhoda – Divíšek, Kubica, Ondráček – Jonáš, Stromko, Vrdlovec – Indra, Matějka, Slavíček – Pulpán, Steiner, Babka – Malý
Branky a nahrávky: 7. Pabiška (Toman), 10. Nouza (Klimenta, Toman), 21. Pabiška (Nouza, Výborný), 28. Velden (Loskot, Mikulík), 35. Rys (Klimenta, Mikulík), 35. Lenc (Jiránek), 51. Pabiška, 58. Klimenta (Mikulík, Pojkar). Rozhodčí: Smitka, Wágner – Záhora, Kettner. Vyloučení: 5:7, navíc Bohunický (MBL) a Jonáš (BER) 5 + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

V prvních minutách se hrál trochu nezáživný hokej, kdy hráči obou celků místo brankářů soupeře zaměstnávali pravici čárových sudích na modré čáře. Situace se změnila až v 6. minutě, kdy nejprve zahrozili hosté, ovšem nic nebezpečného z toho nevzniklo. O minutu později na druhé straně už ano, když Toman zachytil soupeřův puk a vysunul Lukáše Pabišku, který zasunul puk přímo pod víko.

V 10. minutě bylo Medvědům ještě hůř, když druhý zásah přidal Tomáš Nouza. I tentokrát stál u zrodu gólové šance Toman. Beroun dostal šanci k nápravě vzápětí, když hrál dvě rychle po sobě jdoucí přesilové hry. V té první si ještě vedl nevalně, ale v té druhé zasypali Medvědi Willa několika střelami. Babka byl celkem blízko a před sirénou se mohl dostat u kruhu po chybě domácí obrany do vynikající šance Petr Šenkeřík, jenž však se střelou váhal příliš dlouho a nakonec v nadějné pozici přišel v souboji s Frolíkem o puk.

Druhou dvacetiminutovku začala Boleslav přesilovkou, dohrávanou ještě z předchozí třetiny, ale znamenala velmi rychlý gól, o který se zasloužil Lukáš Pabiška, který dorazil tečí Nouzův nepříliš důrazný pokus od kruhu. Od té doby měli více ze hry domácí, ale moc akcí k vidění nebylo. To se ale zlomilo po sedmi minutách díky Bohunického a Jonášově boxerské vložce, neboť pětiminutová hra čtyř proti čtyřem odhalila mnoho trhlin v obraně Medvědů.

Velmi brzy po vyloučení obou kohoutů do konce utkání se trefil Dax van de Velden. V dalších šancích se ocitli Jiránek, Klimenta i Broš. Po uplynutí trestu následovaly další a ve 35. minutě se ve hře ve čtyřech trefil Jiří Rys, který trefil puk na hranici brankoviště takovým způsobem, že jen přeletěl Juraje Šimbocha přímo do sítě. Pouhých 28 sekund poté navyšoval na 6:0 ještě Radan Lenc. Hosté měli možnost snížit v následovném dvojnásobném oslabení, avšak Roman Will držel čisté konto jak proti Kubicovi, tak proti obzvláště aktivnímu Šenkeříkovi.

Do třetí třetiny hráči nastoupili už v trochu více uvolněném tempu a nehnali se zbytečně do soubojů. Přesto bylo na co se koukat a o pěkné akce se starali hlavně mladší hráči. Do branky soupeře nastoupil Tomáš Mastík a zlikvidoval Rysovo přečíslení, Jiránkovo sólo z bezprostřední blízkosti, kdy zastavil puk ve své výstroji až na brankové čáře, i další spíše dalekonosné šance. V 51. minutě však Mastíka překonal Lukáš Pabiška svou třetí přesnou trefou v zápase. Dál už to kromě několika vyloučení vypadalo na dohrávaný duel, ovšem tři minuty před koncem přidal osmou branku Tomáš Klimenta.

Marian Jelínek (asistent trenéra BK Mladá Boleslav): Pro nás to byl dobrý zápas z toho hlediska, že mohli i mladší hráči dostat hodně příležitostí, na ledě si vypracovali šance a nepodceňují soupeře. Samozřejmě musím pochválit Romana Willa za nulu, protože to je vždycky příjemné a lepší, než kdyby to skončilo třeba 10:2. Hráči k utkání přistoupili velice zodpovědně.

Petr Novák (trenér Medvědů Beroun 1933): Zápas měl úplně stejný průběh jako minulý týden. Hráli jsme v uvozovkách dobře jen první třetinu, ta druhá nám úplně utekla, tím pádem ve třetí nebylo o co hrát. Jsme stále ve fázi hledání optimální sestavy. Už jsme si mysleli, že se to krystalizuje, ale někteří hráči nám zamotali hlavu. Kádr už brzy přesto uzavřeme, neboť hráči, o kterých si myslíme, že patří do týmu, jsou kvůli tomuto stavu nervózní, neklidní a podráždění a pod takovým tlakem se jim nehraje dobře. Chceme dát klukům klid na to, abychom se mohli za deset dní v klidu připravit na první mistrák. Z širšího kádru jsme chtěli vybrat ty nejlepší a dát spravedlivě šanci všem, ale už není čas.