2. 12. 2018 | Zdena Bobková

Boleslav nevyužila mnoha šancí a se Zlínem padla 2:3

24., neděle 2. 12. 2018
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. – První třetina nedělního utkání proti PSG Zlín skončila bezbrankově, přesto si domácí dokázali vytvořit nespočet šancí, ale Sedláček všech šestnáct pokusů domácích i se štěstím pochytal. Na konci třetiny se u střídaček strhla vřava a rozhodčí vylučoval. Berani pětiminutovou přesilovku dokázali využít a navíc i díky ní získali na ledě mírnou převahu. Tu hosté přetavili i v druhou branku, kdy si Krošelj po zmatcích v brankovišti smolně tečoval kotouč do brány. Naději domácím vrátil Vondrka, který trefil odkrytou klec. Hostům ale do konce třetiny stihl dvougólový náskok vrátit Gazda. Ve třetí třetině znovu snižoval Vondrka. Bruslaři v závěru hráli i bez gólmana, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Berani si tak do Zlína odvádějí plný počet bodů.
Ml. Boleslav: Krošelj – Kotvan, Pláněk, Hanzlík (A), Dlapa, Bernad, Němeček, Eminger – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Orsava, Žejdl, Šťastný – Musil, Knotek, Látal – Pabiška, Najman, Kousal
Zlín: J. Sedláček – Freibergs, Nosek (A), Valenta, Gazda, Žižka (C), Řezníček, Ferenc – Kubiš (A), Fořt, Ondráček – Lakatoš, Fryšara, Honejsek – Okál, P. Sedláček, Kulda – Poletín, Popelka, Šlahař
Branky a nahrávky: 32. Vondrka (Klepiš, Skalický), 52. Vondrka (Žejdl, Klepiš) – 23. Kulda (Gazda, Lakatoš), 29. Gazda (Šlahař, Popelka), 35. Gazda (Honejsek). Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Ganger, Malý. Vyloučení: 1:5, navíc Látal (MBL) 5 min. + trest do konce utkání za bodnutí špičkou hole. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 354. Střely na branku: 39:16. Zblokované střely: 3:5. Hity: 13:9. Vhazování: 26:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Bruslaři měli hned na začátek možnost přesilové hry, v ní měl velkou šanci Štastný, ale Sedláček sklapl betony včas. Domácí borci prakticky celé dvě minuty nepustili svého soupeře z pásma a vytvořili si spoustu šancí, žádnou ale nedokázali využít. Po skončení početní výhody byl v pěkné šanci Němeček, který si objel bránu a nahrál Najmanovi, který číhal na brankovišti, ale Sedláček se stihl přemístit. V dobré šanci byl i domácí Pláněk, který dostal svižnou přihrávku od Bernada, ale nestačil zvednout kotouč a ležícího Sedláčka nepřehodil. Zlín se však dokázal prosadit z protiakce, Ondráček nastřelil puk zpoza brány do Krošelje a Kubiš jej dostal do klece. Rozhodčí však musel jet celou situaci konzultovat s videorozhodčím. Až video ukázalo, že gólu bylo dosaženo kopnutím, takže nemohl být uznán. Jednalo se o největší šanci hostí z první třetiny.

Boleslavských šancí bylo oproti tomu více. Sedláček musel likvidovat Pabiškovu prudkou střelu, na druhé straně se zkoušel prosadit Fořt a nedlouho po něm Valenta, ale ani jeden proti Krošeljovi neuspěl. První třetina byla střelecky opravdu hodně výživná, Sedláček si musel poradit s 16 střelami, ale žádnou za svá záda nepustil, Krošelj se na druhé straně téměř „nudil“, zlikvidoval jen tři střelecké pokusy zlínských Beranů. V závěru první třetiny se toho stalo opravdu dost. Boleslav měla nespočet šancí. Štastný v pádu netrefil prázdnou klec a Pláňkova střela jen těsně minula levou tyčku Sedláčkovy brány. Boleslav svého soupeře vařila v pásmu dobré dvě minuty a na hostech už bylo vidět, že mají těžké nohy, osvobodili se jen za cenu zakázaného uvolnění. Během poslední půlminuty bylo na ledě k vidění hodně emocí, Zlín se nejprve snažil vyhodit kotouč, jenže Fořt inkasoval tvrdý hit od Klepiše, poté se strhla menší strkanice, ale rozhodčí nevylučovali. Po zaznění první sirény se ale strhla u střídaček další roztržka a domácí Látal byl potrestán pětiminutovým vyloučením a osobním trestem za bodnutí špičkou hole.

Berani pětiminutouvou přesilovku zužitkovali vcelku rychle. Krošelje roztaženého v brankovišti přehodil u tyče číhající Edgars Kulda. Ani Bruslaři však nebyli bez šance, ve vlastním oslabení ujel Kousal a překvapil Sedláčka, ale ten jeho pokus vytěsnil, na druhé straně z protiútoku zahrozil Okál. Zlín díky pěti minutám získal na ledě solidní převahu. V obrovské šanci se ocitl Pavel Sedláček, který dával před bránu úplně volnému Okálovi, který trestuhodně přehodil domácí branku. Berany to ale vůbec nemuselo mrzet, do dvougólového vedení dostal hosty Daniel Gazda, který napálil kotouč do Krošelje, který si ho nešťastným pohybem sklepl do brány sám.

Naději domácímu týmu vrátil Michal Vondrka, který před bránou dostal parádní přihrávku od Klepiše a stačilo jen nastavit hokejku. Dvougólové vedení mohl hostům vrátit Kulda, který měl připravenou hokejku u levé tyče domácí brány, ale kotouč netečoval podle svých představ. Co se nepodařilo Kuldovi, to se o pár minut později povedlo znovu Danielovi Gazdovi, který rychlou střelou trefil horní růžek boleslavské brány. O snížení se v závěru třetiny snažili ještě Pabiška, ale proti Sedláčkovi nadvakrát neuspěl. Poté se v dobré šanci ocitl i Šťastný, ale trestuhodně netrefil odkrytou část brány. Sedláček pak musel vytáhnout pohotový zákrok proti Orsavově teči.

Bruslaři se snažili do třetí části hry vstoupit hodně aktivně, ale Zlínští si dobře hlídali jejich přechod přes modrou čáru. Domácí měli možnost přesilové hry, v ní měl šanci Skalický,ale netrefil odkrytou část Sedláčkovy brány. Ve zbytku přesilovky už se Zlín v poklidu ubránil. Další přesilovku už ale domácí využili. Klepiš si stáhl puk z modré, nahrál na kruh postavenému Žejdlovi a ten poslal na volného Michala Vondrku, který se střelou k tyči nemýlil. V závěru utkání přišlo vyloučení i na straně domácích, ale hosté se o svou přesilovku, ve které mohli definitivně rozhodnout, připravili po šesti vteřinách. Při hře čtyři proti čtyřem se Bruslaři před Sedláčka prakticky nedostali. Bruslaři si třičtvrtě minuty před koncem třetiny vyžádali oddychový čas a odvolali Krošeljte na střídačku. V nastalé početní výhodě měl na hokejce vyrovnání Orsava, který ale přestřelil.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „První třetina od nás byla slušná, měli jsme tlak, plno střel, tlačili jsme se do brány. Bohužel nás na začátku druhé třetiny přibrzdilo to vyloučení. V přesilovce Zlína jsme sice dostali jen jeden gól, ale myslím, že i ten následný gól potom padl taky vinou toho oslabení, neměli jsme ještě srovnané lajny. Tam měl Zlín ještě nápor a my trochu zmatkovali. Pak jsme se z toho dostali. Bylo tam nasazení, bylo tam všechno. Dostali jsme se do zápasu. Kluci za tím šli, bohužel se to nepovedlo, ale bylo to až do poslední třetiny otevřené. Rozhodl ten začátek druhé třetiny.“

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): „Těžký zápas s dobrým koncem pro nás. Myslím, že to nebylo nudné utkání. Hrálo se s vysokým nasazením z obou stran. Náš tým musím pochválit za bojovnost a za to, jak jsme to vydřeli. Do hry jsme se dostali ne úplně dobře sehranou přesilovkou, kterou jsme měli na začátku druhé třetiny. Byly momenty drtivého tlaku domácích, zvláště nebezpečná byla Klepišova lajna. S troškou štěstíčka si zaslouženě odvážíme tři body.“