5. 2. 2021 | Vojtěch Drbohlav, Vojtěch Drbohlav, foto: Jiří Grulich

Boleslav porazila Brno 5:3 a vrací se na třetí místo tabulky

43. (O2), pátek 5. 2. 2021
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
B r n o – Boleslavští hokejisté znovu potvrdili, že se jim na brněnském ledě hraje dobře. Boleslavští díky třem gólů ve druhé třetině položili základní kámen k vítězství. Kometa sice utkání zdramatizovala ve třetí třetině, Bruslaři si ale své vedení udrželi a z jihu Moravy vezou tři body. Vrací se tak na třetí příčku tabulky.
Kometa Brno: Vejmelka – Král, Zámorský, Trška, Holland, Gulaši, Svozil, Kučeřík – Zaťovič (C), Holík, Mueller (A) – Vincour, Němec, Klepiš (A) – Plášek, Kusko, Schneider – Bondra, Dvořák, Valský
Ml. Boleslav: Krošelj – Allen, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Moravec, Šidlík – Kotala, Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský
Branky a nahrávky: 40. Kusko (Valský, Mueller), 52. Mueller, 59. Trška (Holland, Mueller) – 23. Strnad (Claireaux, Cienciala), 26. Dlapa (Bičevskis), 31. Zbořil (Šťastný, Šidlík), 57. Dlapa (Claireaux, Cienciala), 60. Cienciala (Dlapa). Rozhodčí: Horák, Pražák – Malý, Pešek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 37:26. Zblokované střely: 16:16. Hity: 3:0. Vhazování: 35:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

V první třetině měla více ze hry Mladá Boleslav. Navzdory několika gólovým šancím se v ní však netrefila ani jednou, což svěřence trenérů Patery a Rulíka jistě mrzelo. Hned zkraje utkání trefil břevno čerstvý nominant do národního týmu Oscar Flynn. Boleslav si také na začátku zápasu zahrála přesilovou hru, v níž si nepočínala vůbec špatně a měla tlak. Ondřej Najman však smolně trefil tyč a neuspěli ani další boleslavští hráči.

Početní výhodu mělo k dispozici v prvním dějství také Brno, které je v přesilovkách velice produktivní. Bruslařům se ale přesilovku Komety podařilo ubránit bez výraznějších komplikací. V samotném závěru měla Mladá Boleslav velký tlak, ale z několika šancí se neprosadila. Z velmi slibné pozice z pravého kruhu se například do odkryté branky netrefil Connor Allen.

Bruslaři však měli k dispozici čtyřminutovou přesilovku kvůli faulu na Jakuba Kotalu, jenž měl natržený ret. Hosté nakonec přeci jen tuto přesilovou hru využili, a to zkraje druhé třetiny. Jakub Strnad si najel do mezikruží, kde našel místo pod brankářovými betony a otevřel skóre utkání. Po vysoké holi Oscara Flynna měla Kometa k dispozici další přesilovku, během které několikrát zahrozila.

Jenže neproměnila některé šance a naopak se v oslabení prosadila Mladá Boleslav, když si domácí nepohlídali v levém kruhu Ondřeje Dlapu, který vstřelil proti svému bývalému týmu svou druhou branku v letošní sezóně. Bruslaři odskočili soupeři navíc už o tři branky. Střelou k levé tyči se trefil další exbrněnský hráč Adam Zbořil. Kometa však v závěru třetiny zabrala a vstřelila hostům gól těsně před odchodem do šatny, když se prosadil Silvestr Kusko. Brankář Gašper Krošelj sice protestoval proti nedovolenému bránění, na což reagoval Pavel Patera vybráním trenérské výzvy, rozhodčí ale brněnskou branku potvrdili.

Do poslední třetiny vstoupili znovu aktivněji Mladoboleslavští. Několik šancí jim však nevyšlo. Naopak Kometa se snažila těžit ze svých brejků. Zhruba v polovině třetiny zahrozil před Krošeljem Jakub Valský, slovinského gólmana však nepřekonal. A tak zůstávalo skóre 1:3.

Jihomoravané byli ale i dál aktivní a snažili se snížit, což se jim podařilo, čímž necelých devět minut před koncem základní hrací doby duel zajímavě zdramatizovali. Z mezikruží se trefil Peter Mueller. Bruslaři však přidali později jednu branku, z prostoru před modrou čárou se trefil znovu obránce Ondřej Dlapa. Zdálo se, že je rozhodnuto o tříbodovém zisku Mladé Boleslavi, jenže Bruslaři nedlouho poté inkasovali. Poté, co se Středočechům nepodařilo vyhodit, se trefil za Krošeljova záda exboleslavský Peter Trška.

Kometa reagovala vybráním oddechového času a odvoláním brankáře. Power-play nicméně svěřencům trenéra Libora Zábranského nevyšla. Brňané neudrželi kotouč v pásmu a ten doklouzal až do prázdné branky. Gól byl připsán Davidu Ciencialovi. Mladá Boleslav si tak z druhého největšího města České republiky odvezla tři body po vítězství 5:3.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Věděli jsme o kvalitě soupeře, a že dává hodně gólů z brejků. Ve druhé třetině jsme některé situace špatně vyřešili a výsledek byl 0:3. Zápas jsme se snažili dotáhnout, v závěru jsme i snížili a měli nějaké šance a tlak, ale duel se zlomil ve druhé třetině, kde nám Boleslav utekla.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme vstoupili dobře, myslím, že v první třetině jsme byli lepší, měli jsme lepší pohyb. Bohužel jsme nedokázali vstřelit gól a stav byl tak 0:0. S naší hrou jsme každopádně spokojení, náš první gól byl z přesilovky, což nás nakoplo, pak jsme se prosadili dokonce v oslabení, to je také pozitivní. První gól Komety byla naše chyba, měli jsme puk na holi, ale nedokázali jsme ho dostat z pásma. Domácí to dostalo na koně. Hlavně ve třetí třetině jsme se pak chvilkami zbytečně stahovali. Rozhodl gól na 4:2 od Dlapiče (Ondřej Dlapa, pozn. red.), který byl opravdu krásný. Ten konec z naší strany nebyl úplně ideálně sehraný takticky, ale naštěstí to pro nás dobře dopadlo.