22. 10. 2010 | Jitka Čechová

Boleslav prohrála doma potřetí za sebou, tentokrát si body odváží Kladno

14., pátek 22. 10. 2010
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l. B o l. – Jen marně se Bruslařský klub snažil udělat něco se skóre, které na světelné tabuli zářilo už od 13. minuty utkání s Kladnem. Boleslavští nejprve inkasovali smolnou branku hned po vhazování po Schwarzově levici, jen o chvilku později následovalo zaváhání v domácí obraně a Kladenští vedli už 2:0. Hosté pak nedělali nic jiného, než jen že kontrovali své – už v úvodní dvacetiminutovce nabyté – vítězství. Boleslav tak poprvé v sezoně za zápas neskórovala.
Ml. Boleslav: Schwarz – Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Duben – Bahenský, Divíšek, Boháč – Pabiška, Macho, Matějovský – Milroy, Loskot, Vrbata – Nouza, Gajovský, Handlovský - Kupec
Kladno: Cikánek – Kameš, Mrázek, Piskáček, Procházka, Šmach, Toman, Poživil, Zeman – Treille, Patera, Hovorka – Valský, Kalla, Bělohlav – Kotrla, Stieler, Eberle – Látal, Melka, Kuchler
Branky a nahrávky: 11. Melka (Mrázek), 13. Valský. Rozhodčí: Šindler, Mikula – Kis, Prchal. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3515. Střely na branku: .

Na dně tabulky trápící se Kladno mělo očividně jasné pokyny, a tak se hned ze začátku snažilo domácí celek zaskočit. Jenže to by nesmělo už po pár minutách hry faulovat. Boleslavským se dařilo hlavně v první polovině přesilové hry, teč Divíška gólman hostí vyrazil spíš náhodou. Nicméně i po vypršení Tomanova trestu hráli aktivněji domácí. Střely z dálky střídaly dorážky z blízka a Falter se nejednou jen slepě natahoval. Hosté se tak do blízkosti Schwarze dostali až někdy kolem deváté minuty. A hned si pro domácí počínali značně nebezpečně.

S první salvou střel si Schwarz ještě poradil, pak ale přišlo vhazování po jeho levici a nezvykle odražený kotouč se obloučkem dostal do sítě. Branka byla připsána Antonínu Melkovi. A další ledová sprcha přišla hned vzápětí. Duben chyboval na útočné modré, a protože se chytal za obličej, jak schytal nějakou tu ránu, nestihl už se soupeřem bruslit. Jakub Valský se tak dostal do úniku a zavěsil pod horní tyčku. Kladnu narostla křídla, což byl hlavní problém, na který Boleslav narážela až do konce první dvaceminutovky.

Boleslavští hráli v úvodu druhého dějství hned dvě další přesilovky. Soupeře dokázali uzamknout v pásmu, se střelami směrem na branku to ale už bylo horší. A pokud náhodou něco až na Faltera prošlo, dokázal gólman Kladenských bezchybně zapracovat. Svěřenci trenéra Tlačila se nevzdávali a hra slušně gradovala.

V dobré palebné pozici se tak ocitl třeba Bahenský, jenže minul. Na druhé straně zase po pravém křídle najížděl na Schwarze Kotrla. Boleslavský brankář jeho střelu chytil. Ve 35. minutě si vůbec první přesilovku zahrálo také Kladno a v pásmu domácího celku předvedlo doslova vražedný kolotoč. Střely z dálky ani dorážky ale svůj cíl ani jednou nenašly, a tak se pokračovalo za stavu 2:0 pro hosty. V závěru třetiny fauloval Boháč, za minutu hry, kterou z přesilovky stihli Kladenští odehrát, se ale nikdo z hostů neprosadil.

Boleslav dohrávala v úvodu třetí dvacetiminutovky oslabení, což ji znemožnilo nasadit hned od začátku drtivý tlak, jaký nejspíš měla v plánu. Faktem je, že si Kladno žádnou velkou šanci nevypracovalo, s dvěma brankami na účtu je ale celkem pochopitelné, že se za ničím takovým ani nehnalo. Domácí celek oproti tomu zařadil na nejvyšší možnou rychlost. Zapracovat se snažil hlavně soupeřově brankovišti, Falter byl ale neochvějný jako skála.

Marné snažení Boleslavi nebralo konce. Ačkoliv hrálo Kladno prakticky pořád ve vlastním pásmu, svěřencům trenéra Tlačila za Falterova záda nic a nic propadnout. Zhruba posledních deset minut pak šli Boleslavští už doslova hlavou proti neprostupné zdi, zatímco hosté kontrolovali své – už v první třetině nabyté – vítězství. Na situaci už nic nezměnil ani oddechový čas, který si Boleslav vybrala, ani odvolání Schwarze z branky.

Petr Kasík, asistent trenéra HC Vagnerplast Kladno: "Jsme v situaci, ve které nikdo nemůže čekat, že přijedeme hrát krásný hokej. Musíme jít od zápasu k zápasu, poctivě bránit a hrát antihokej. Potřebujeme hráče dostat do formy a dotáhnout se na týmy, které jsou nad námi."

Leo Gudas, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Prvních deset minut bylo z naší strany povedených. Pak jsme dostali branku a začali jsme se potýkat s pevným obranným valem Kladna. Nebyli jsme schopni proměnit šance, i když jsme v závěru nějaké měli. Možná nám chybělo i trochu štěstí."