13. 8. 2009 | Štěpán Tomš

Boleslav prohrála i třetí zápas Tipsport Cupu

TsC3, čtvrtek 13. 8. 2009
Ml. Boleslav - K. Vary MBL - KVA
M l. B o l. – Ani ve třetím utkání letního Tipsport Cupu nedokázali svěřenci trenéra Čermáka vyhrát. Do Metrostav Arény zavítal letošní mistr extrealigy, tým Karlových Varů. Boleslav sice vstoupila do utkání díky brance Boháče lépe, jenže hosté dokázali skóre otočit. Ve třetí třetině je domácí sice dostihli, ale Karlovarští rozhodli dalšími dvěma góly. Na výhru v Tipsport Cupu tak Středočeši stále čekají.
Ml. Boleslav: Klimíček (41. až 53. Hanousek) – Jiruš, Štěrbák, Kasík, Duben, Jindra, Bauer, Čížek – Gajovský, Král, Handlovský – Pabiška, Sup, Fabuš – Bahenský, Sýkora, Boháč – Spencer, D. Vrbata, Macho
K. Vary: Mensator – Hájek, Němec, Dobroň, Prošek, Mucha, Čutta, Parýzek, Černý – Košťál, Haščák, Kumstát – Skladaný, Pech, Melenovský – Hluchý, Kristek, Dej – Zaťovič, Kuběna, Zucker
Branky a nahrávky: 6. Boháč (D. Vrbata, Bahenský), 25. Pabiška, 41. Štěrbák (Sýkora, Jiruš), 43. D. Vrbata (Jiruš) – 9. Skladaný (Melenovský), 18. Kumstát (Košťál, Hájek), 24. Haščák (Němec), 39. Dej (Dobroň), 45. Kristek (Mucha), 60. Skladaný. Rozhodčí: Jebavý – Horský, Svoboda. Vyloučení: 7:6 + Prošek (KVA) 10 minut OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1516.

V úvodu měli ke gólu blíže hosté, když po faulu Vrbaty hráli první přesilovku. V té se Kumstát ocitl sám před Klimíčkem, když se prosmýkl mezi domácí obranou, ale přestřelil. I Dobroňova tečovaná střela boleslavské tyče minula. Byli to tedy Boleslavští, kteří se ujali vedení. Jen co Vrbata naskočil z trestné lavice zpět na led, asistoval u branky Boháčovi, který se trefil mezi Mensatorovy betony. Domácí však vedení dlouho neudrželi.

Na boleslavském brankovišti byl totiž důrazný Skladaný a podařilo se mu ležícího Klimíčka překonat. Ve druhé polovině úvodní části hráli v početní výhodě i domácí. Kasík se svým pokusem od modré neuspěl, po faulu Bahenského se síly na ledě na chvíli srovnaly, a pak začala karlovarská přesilovka, ve které byl dokonán obrat. Košťál našel na brankovišti volného Kumstáta, jenž puk usměrnil do sítě. V závěru předělila další přesilovku hostí siréna.

V úvodu druhého dějství Karlovarští zbytek přesilovky nevyužili, nečekali ale dlouho a hráli další. V té se znovu radovali, když se Němec sám před Klimíčkem neunáhlil a ještě přihrál lépe postavenému Haščákovi. Boleslav snížila také v přesilovce. Puk byl volný u pravé tyče, Mensator o něm nevěděl, a tak ho do brány poslal Pabiška.

Pak domácí uzavřeli ve hře 5 na 5 Karlovarské na dvě minuty v obranném pásmu, nicméně Machova rána z mezikruží vyrovnání nepřinesla. Na druhé straně zase ujížděli ve dvou Haščák s Kumstátem, druhý jmenovaný ale bránu minul. V závěru hráli v početní výhodě domácí, avšak trefili se hosté. Jeli dokonce 3 na 1, na konci kombinace úspěšně zakončil Dej. Druhou třetinu vyhráli znovu hosté.

Ze třetí dvacetiminutovky se odehrálo jen sedm vteřin a domácí kapitán Král rozezvučel tyčku. Uběhlo dalších pár sekund a Boleslav v přesilovce snížila. Po přihrávce Sýkory mířil přesně Štěrbák. Za další dvě minuty bylo srovnáno. Žabka Vrbaty přeplachtila beton Mensatora a zapadla k tyči. S vyrovnáním domácí ožili, proti ráně Bahenského v přečíslení se vyznamenal karlovarský gólman. Gól ale padl znovu do domácí sítě.

Svůj svižný únik zakončil úspěšně Kristek. Pak přišly dvě slepené boleslavské přesilovky, obě shodně za krosček. Domácí hokejisté si vytvořili silný tlak, jenže vyrovnání nepřišlo. Sedm minut před koncem se brankář Hanousek střetl s protihráčem a zranil se o brankouvou konstrukci. Do brány tedy musel znovu Klimíček. V posledních minutách už Boleslav mnoho šancí neměla, v závěrečné power-play pečetil skóre šestou brankou Skladaný.