18. 11. 2010 | Petr Schultz, Jitka Čechová, Petr Schultz

Boleslav řádila v Liberci, během jediné třetiny udělala z Tygrů neškodná koťata

22. (TV), čtvrtek 18. 11. 2010
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c – V první dvacetiminutovce jen oťukávali situaci a mapovali prostředí. Ve druhé pak svěřenci trenéra Holaně spustili koncert ne nepodobný tomu, jaký sehráli před čtyřiadvaceti hodinami s Karlovými Vary. Pokud bychom to měli brát z hlediska přídělu gólů do soupeřovy sítě za jednu třetinu, pak Středočeši v prostředním dějství zaúřadovali ještě podstatně lépe – trefili se totiž hned pětkrát a domácího brankáře Pince tak vyhnali ze svého působiště mezi tyčemi. Na konečných 6:0 pro Boleslav dával v 56. minutě v přesilové hře Hay, který elegantně prokličkoval celým hřištěm.
Liberec: Pinc (32. Vošvrda) - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Čakajík, Rýgl, Moravec, Derner - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Plodek, Víšek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Bárta, Ondřej, Špaček - Vantuch
Ml. Boleslav: Valent - Žabka, Jindra, Marušák, Macháček, Hay, Duben, Čížek, Lehikoinen - Tvrdík, Divíšek, Macho - Pabiška, Vrbata, Bahenský - Nouza, Hrdel, Boháč - Loskot, Gajovský, Handlovský
Branky a nahrávky: 23. Boháč (Hrdel), 27. Bahenský (Boháč), 27. Bahenský (Pabiška, Vrbata), 32. Tvrdík (Divíšek), 40. Boháč (Hrdel, Nouza), 56. Hay. Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bejček, Kalivoda. Vyloučení: 5:7, Plodek (LIB) 10 min. OT za nesport. chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4120. Střely na branku: 31:33.

V předehrávce dvaadvacátého kola Tipsport extraligy bylo k vidění jubilejní desáté regionální derby mezi domácím Libercem a hosty z Mladé Boleslavi. Do zápasu se zakousli lépe Bílí Tygři, kteří si svou úvodní aktivitou získali přesilovou hru, když fauloval Bahenský. Využít jí mohl po pár vteřinách po precizním pasu Nedvěda Dušek, ale tváří v tvář ztroskotal na ještě lepším zákroku Valenta. Odpověď na libereckou šanci hledal na své hokejce po pár minutách Loskot, ale Pince z dobré střelecké pozice nepropálil. Severočeši byli i nadále aktivnějším celkem a potvrdit tuto situaci mohl Klimenta, jenže Hořavův pas poslal těsně vedle.

Modrobílí byli i v další fázi první periody aktivnějším mužstvem a Pinc se na rozdíl od Valenta v brance "nudil". Středočeský brankář měl totiž plné betony práce, aby udržel gumovou pryž mimo své brankoviště. Postupně na něm ztroskotali Špaček, Dušek, Bárta a nebo Podkonický, který z otočky trefil jen Valentovy betony. Do první pauzy se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do druhé třetiny ale nastoupila úplně jiná Mladá Boleslav a hned od první vteřiny hýřila aktivitou. Slalom Bahenského ještě k brance nevedl, protože na brankové čáře udržel puk Pinc, ale o pár vteřin už se Bruslařský klub dočkal. V čase 22:07 vypálil z pravého kruhu Hrdel, Pinc jeho střelu vyrazil k úplně volnému Danielu Boháčovi, pro kterého nebyl problém rozvlnit libereckou síť. Další pohroma pro domácí mohla přijít o pár vteřin později. Tvrdík našel zpoza branky Divíška a jeho rána se svezla po zádech libereckého brankáře a odskákala do rohu. Druhé branky se Středočeši dočkali o čtyři minuty později, když Zdeněk Bahenský našlápl z trestné lavice, vyškolil Výtiska a přes beton Pince rozsvítil červené světlo za brankou. Třetina snů pro tým z města automobilů pokračovala. Autor předchozí branky Zdeněk Bahenský obkroužil tygří klec a zasunul puk těsně za červenou čáru. Třetí boleslavský gól šel ještě hlavní sudí překontrolovat na video, ale po několika vteřinách ukázal na středový kruh a hostující střídačka se mohla radovat.

Mladoboleslavský nápor neustával a Divíšek po pasu od zadního mantinelu minul těsně libereckou branku. V Podještědští se z toho nepoučili a v dvaatřicáté minutě se puk opět třepotal v jejich brance. Víšek namazal před vlastní svatyní dvojici Divíšek – Michal Tvrdík a druhý jmenovaný střelou mezi Pincovy betony vyhnal libereckého muže s maskou na střídačku. Jeho místo zaujal Vošvrda a i on měl plné ruce práce. Parádní dvacetiminutovka hostů ale i dál pokračovala. Jednapadesát vteřin před druhou návštěvou hráčských šaten přihrál Hrdel před branku na zcela volného Daniela Boháče, který se trefil nad beton Vošvrdy.

Ve třetí periodě si Bruslaři v poklidu hlídali svůj přepychový náskok a Liberec do většího náporu nepouštěli. Severočeši dostali k dispozici několik přesilových her, ale na dobře chytajícího Valenta nemohli najít gólový recept.

Kýženou první branku domácích se pokoušel vstřelit Vak, ale jeho teč Výtiskovy střely zaplula pod Valenta. Další reflexivní zákrok musel středočeský brankář vytasit proti střele Ondřeje ze vzduchu, ale ani tentokrát se Bílí Tygři neradovali. Na druhé straně naopak mohl skórovat Divíšek, ale Vošvrda se natáhl přes celé brankoviště. V šestapadesáté minutě si udělal z Podještědských trénovací kužely Darrell Hay a s ledovým klidem přidal šestý gól. Další branka už nepadla a Mladá Boleslav si odvezla všechny tři body za jasnou výhru 0:6.

Jiří Kalous, trenér Bílí Tygři Liberec: "Bohužel jsme v první třetině nevyužili některé šance, které jsme si vytvořili. Řekli jsme si o přesilovky, ale sehráli jsme je velmi špatně. Byli jsme bez efektivity, bez důrazu a ve druhé části hry, kdy jsme chtěli hrát aktivně, jsme neskutečnými chybami nabídli soupeři šance ke skórování. Soupeři vyšlo, na co sáhl. Doufám, že se z toho otřepeme, probereme se, začneme hrát, co máme a hlavně pak to, co povede k lepším výsledkům."

Miloš Holaň, trenér BK Mladá Boleslav: "Před hráči smekám za to, co předvedli během dvou dnů za fantastický výkon. K tomu opravdu mám jen slova chvály. První třetina sice skončila 0:0, ale myslím, že jsme trochu zaskočili Liberec naší aktivní hrou, samozřejmě podpořenou i vynikajícím gólmanem. Míša Valent nás v těch chvílích, kdy jsme hráli třikrát v oslabení, podržel. Pak přišla fantastická druhá třetina s výsledkem 5:0 a pak už si to hráči velice dobře pohlídali."