25. 3. 2019 | Zdena Bobková

Boleslav s Libercem svedla další dramatickou bitvu, přesto těsně prohrála 2:3

ČF4 (O2), pondělí 25. 3. 2019
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB
M l. B o l. – Druhý domácí duel s Libercem bylo jakoby pokračování nedělního utkání. Od začátku velice bojovné utkání ozdobil prvním gólem domácí Procházka, který se prosmýkl před Willa a zakončil. Tygři ale stačili do první sirény vyrovnat gólem Kvapila. Druhá třetina byla v porovnání o něco klidnější, týmy hrály ze zabezpečené obrany. Zápas vyrovnaný z obou stran zlomila až třetí třetina, kdy Tygři udeřili dvakrát z předbrankového prostoru. Boleslavští ještě necelé dvě minuty v power-play snížili na 2:3 gólem Šťastného. V dramatickém závěru zápasu už ale Will za svá záda další gól nepustil, a tak se čtvrtfinálová série stěhuje do Liberce za stavu 3:1 pro liberecké Tygry.
Ml. Boleslav: Krošelj – Kotvan, Kovačevič, Němeček, Kurka, Hrdinka, Pláněk, Drtina – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Procházka, Zohorna, Šťastný – Pacovský, Musil, Látal – Flynn, Najman, Kousal
Liberec: Will – Derner, Kolmann, Šmíd (A), Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, Hudáček, Ordoš – Kvapil, Filippi, Lenc – Krenželok, Jelínek (C), Zachar – Vlach, Redenbach, Valský
Branky a nahrávky: 12. Procházka (Klepiš, Kotvan), 59. Šťastný (Kurka, Skalický) – 19. Kvapil (Šmíd, Filippi), 52. Havlín (Birner, Ševc), 52. Vlach (Krenželok). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, navíc Zohorna (MBL) 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 200. Střely na branku: 31:37. Zblokované střely: 14:8. Hity: 10:12. Vhazování: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Jak nedělní zápas skončil, tak ten pondělí začal. Od začátku bylo k vidění hodně osobních soubojů i důrazu na brankovišti. V první větší šanci byl Musil s Látalem, ale Will dobře vystrčil hokejku a Látalova rána zamířila vysoko nad branku. Domácí si hned z kraje zahráli přesilovku, ale Will se v ní nenechal vykolejit, skóre se neměnilo. Bruslaři byli v první třetině aktivnější a Liberečtí znovu faulovali. Ve druhé přesilovce toho ale domácí mnoho nevymysleli, Skalický navíc neudržel útočnou modrou a do samostatného úniku se dostal Vlach, který zakončoval k tyčce, v akci dva na jednoho se do zakončení dostal i Valský, ale s oběma pokusy si Krošelj poradil.

Hosté faulovali do třetice a Bruslaři už trestali. Klepiš rozjel útočnou letku a před bránou posunul na Martina Procházku, který se prokličkoval až před Willa a zakončil na vzdálenější tyč. Ke konci třetiny se do samostatného úniku dostal Kousal, ale místo mezi betonem a lapačkou netrefil. O chvíli později se uvolnil Procházka, ale ani on proti Willovi neuspěl. Liberec poté dokázal vytvořit pořádný závar před Krošeljem a Marek Kvapil vybojoval puk na brankovišti a poměrně snadno zasunul puk do boleslavské klece. Do kabin tak oba týmy odcházely za nerozhodného stavu.

Liberečtí vstoupili do druhé třetině aktivněji. Krošelj si musel poradit s nepříjemnou střelou Vlacha, na druhé straně Pacovský neprostřelil Willa mezi betony. Pak už zase bylo rušno před Krošeljem, který pochytal jak Ordošovu ránu, následnou Hudáčkovou dorážku a o chvíli i únik Tomáše Filippiho. Chvíli se zdálo, že je na ledě jen modrobílý tým, ale vědět o sobě dala čtvrtá formace Boleslavských, kdy nejprve prokličkoval do pásma Flynn, ale bekhendovou střelou Willa nepřekonal, vypadnuvší kotouč pak ještě dorážel Kousal.

V polovině druhé třetiny poprvé faulovali i domácí, ale skrze jejich důslednou obranu dokázal vystřelit jen Filippi. Ve druhé třetině už nebylo k vidění tolik přečíslení jako v úvodní dvacetiminutovce, oba týmy hrály především ze zabezpečené obrany a tempo jakoby uvadalo. Pořádný aplaus si pak vysloužil Kurka, který čistým bodyčekem odstavil Valského. A jakoby tento moment odstartoval další várku emocí a pořádných šancí. Poslední tři minuty se bylo rozhodně na co dívat. Skóre se ale během druhé části neměnilo.

Boleslavští se hned na úvod dopustili zaváhání, které je mohlo přijít draho. Krenželok se dostal úplně sám před bránu a jeho střelu z bezprostřední blízkosti na poslední chvíli Krošelj vyrazil holí. Bruslaři měli v zápase čtvrtou přesilovou hru, ale Willa v bráně prakticky neohrozili, před vypršením Ševcova trestu vysokou holí zahrál Zohorna a síly na ledě se vyrovnaly. Liberečtí pak svého soupeře dokázali zamknout v pásmu a Krošelj už nedosáhl na dělovku Tomáše Havlína od modré. Ani ne minutu poté slovinský gólman lovil kotouč ze sítě znovu, když se z kruhu trefil Jaroslav Vlach.

Boleslavští čtyři minuty před koncem utkání odvolali gólmana a zkusili hru v šesti. V ní mohl Liberec rozhodnout prakticky ihned, ale Skalický dobruslil kotouč na brankovišti. Boleslavští však v početní výhodě přeci jen Willa překonali. David Šťastný po Kurkově přihrávce trefil přesně. V závěrečném drtivém tlaku však Boleslavští další branku nepřidali a s Libercem ve čtvrté bitvě prohrávají těsně 2:3.

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): Já musím říct, že to byl skvělý zápas. Jsem z něj nadšen. Od obou mužstev to byl výborný hokej, strašně se mi to líbilo. Sport je prostě takový a my jsme zápas prohráli. Ale jinak to byl opravdu vynikající zápas.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Viděli jsme naprosto vyrovnaný zápas, 50 na 50 celou dobu. My jsme z tlaku v útočném pásmu dali jeden, potom i druhý gól, nakonec rozhodující. Soupeř je nedal, a to byl důvod, proč jsme vyhráli.