17. 1. 2010 | Jitka Čechová

Boleslav se ve třetí třetině zvedla, body si nakonec stejně odváží Zlín

41., neděle 17. 1. 2010
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. – Na dvě povedená utkání proti Slavii a Liberci chtěl Bruslařský klub navázat také se Zlínem. Od začátku ale bylo jasné, že to nebude nic snadného, proti tabulkově výše umístěnému týmu se totiž Boleslavi letos moc nedaří. Toto "pravidlo" platilo bohužel i tentokrát, když Středočeši vstupovali do třetího dějství, prohrávali už 0:4. Přesto ze zápasu nakonec bylo ještě slušné drama, ve 46. minutě se totiž trefil Macho a o deset minut později ještě Vrbata. Vítězství však nakonec stejně zůstalo na straně Zlínských.
Ml. Boleslav: Valent – Jindra, Kasík, Frolo, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Žabka – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Bahenský, Gajovský, Handlovský – Vrbata
Zlín: Sedláček – Bořuta, Hamrlík, Linhart, Lučka, Kučný, Švrček, Míka, Nosek – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Záhorovský, Rachůnek – Čech, Balán, Ondráček – Kubiš, Vlach, Sivák
Branky a nahrávky: 46. Macho (Lehikoinen), 56. Vrbata (Pabiška) – 10. Kubiš, 12. Köhler (Hamrlík), 26. Vlach (Kubiš), 36. Leška (Hamrlík, Balaštík). Rozhodčí: Svoboda, Turčan – Kis, Prchal. Vyloučení: 7:10, + 10 minut OT Duben a Žabka (MBL) a Sedláček (ZLN). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3730.

První třetina přinesla pohledný hokej, už po pár vteřinách hry se díky své aktivitě dostal na dostřel k Valentovi Köhler, byl ale odstaven domácí obranou. Ani Boleslavští se nenechali dlouho pobízet, nejprve to z bezprostřední blízkosti zkoušel Král, po střele Kracíka potom zvonila dokonce tyčka a zajímavou šanci dostal na stříbrném podnosu naservírovanou i Fabuš, který dostal puk do jízdy od Kracíka. Dotírala na něj ale zlínská obrana, a tak nedokázal vystřelit dost přesně. Před polovinou první třetiny se o parádní zmatek před domácím brankovištěm postaral Köhler a boleslavští obránci si málem sami srazili puk do sítě.

V 10. minutě objel Pavel Kubiš jednoho z domácích beků, položil si Valenta, avšak neukvapil se střelou a ve finále, tak nakonec spíš beton boleslavského obránce spíš přehodil. Zlín se ujal vedení. Středočechy jako kdyby tento nečekaný gól na okamžik zaskočil, v defenzívě totiž zaspala znovu, osamoceného Ondráčka vychytal Valent lapačkou. Podobné štěstí už neměl o dvě minuty později, kdy sice ještě tečovaný kotouč vyrazil, proti dorážce Bedřicha Köhlera byl však už bezmocný. Bruslařský klub ožil, nejprve ujel v oslabení Macho, tísněn však nechal puk za sebou. Přihrávka Bahenského zpoza branky zase nenašla adresáta.

Středočeši dohrávali na začátku druhé dvacetiminutovky, potili se však spíš domácí fanoušci. Nejprve totiž Boleslavi ujel Leška a pak se do střelecké pozice tlačil i Köhler. Dvacet vteřin před návratem vyloučeného Balaštíka, vyfasoval ještě navíc dvě minuty i Nosek, Zlínu ale nedělalo potíže se ubránit. Až zase v klasické přesilovce se konečně o pořádné rozhození hostů postarala boleslavská první formace, avšak i tentokrát to skončilo bezbrankově. Mladoboleslavští se citelně zvedli, skoro minutu a půl nepustili soupeře z pásma.

O to krutější pak byla dorážka Romana Vlacha, který puk dostrčil za ležícího Valenta. Zlínští měli jen krátce nato možnost vsítit další branku, Sup totiž zahákoval Siváka a sudí odpískal trestné střílení. Faulovaný a exekutor v jedné osobě však trefil jen tyčku. Ačkoliv Boleslavští nehráli tak docela špatně a nepřestávali hrozit v útoku, situaci si nepřestávali komplikovat, 2 + 2 minuty vyfasoval Frolo, po jeho návratu zase pro změnu odešel za katr Gajovský a ještě navíc Duben. V dvojnásobné přesilovce se prosadil Petr Leška a pobouření diváci ještě navíc museli ve stejném čase skousnout další vyloučení, tentokrát Boháče. Celý závěr druhé třetiny se vlastně zvrhl jen v počítání vyloučených.

Sympatické na Mladé Boleslavi bylo, že nepřestávala bojovat. Zpětná přihrávka Krále na Pabišku ale neprošla a domácí se museli hodně rychle vracet, protože Zlínští jeli dokonce tři na jednoho, pálící Köhler ale mířil vedle. Hostující celek nicméně přeci jen povolil a Středočeši se tak po 46. minutách dočkali branky. Michal Macho puk do sítě dorazil přes ležícího Sedláčka. O další snížení se navíc mohl postarat ještě Boháč, před odkrytou brankou byl však zahákován. V přesilovce se domácí drželi v útočném pásmu doslova jako klíště a vyslali na Sedláčka hned několik ostrých střel, nepochodili.

Po padesáté minutě začínalo být stále patrnější, že jedna branka rozhodně jaro neudělá. Zlínští, jako kdyby dostali lehce přes prsty a o to intenzivněji se začali věnovat obraně. Přesto to hostům začalo nějak skřípat. Nejenže se do útoku už skoro vůbec nedostali, ale ještě navíc dvakrát krátce po sobě faulovali v domácím pásmu a Boleslav hrála 5 na 3. A úspěšně, dělovka Davida Vrbaty prošla až od modré. V klasické přesilovce měl ještě navíc na holi další gól Král, puk však v nepřehledné situaci zmizel kdesi pod Sedláčkem. Právě zlínský brankář se o chvilku později neudržel a ve vypjaté situaci Sýkorovi "jednu natáhl", takže další přesilovka pro domácí. Ta však už zůstala nevyužitá stejně jako všechny zbylé šance utkání.