26. 12. 2018 | Zdena Bobková

Boleslav si doma poradila s Vítkovicemi a jde opět nahoru

29., středa 26. 12. 2018
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. – Sváteční duel sehráli ve středu 26. prosince svěřenci trenéra Hořavy proti Vítkovicím. Atraktivní duel se spoustou šancí ve druhé třetině pokazily fauly domácích, přesto už měli domácí dvougólové vedení. Vítkovičtí ve dvojnásobné přesilovce snížili, ale Pavel Kantor v brance domácích ustál drtivý tlak hostů a nedovolil jim vyrovnání. Bruslaři pak přidali další dvě branky ve třetí třetině a rozhodli tak o dalších třech bodech do tabulky, ve které poskočili už na 9. příčku.
Ml. Boleslav: Kantor – Kotvan, Pláněk, Bernad, Němeček, Dlapa, Eminger (A), Hrdinka – Vondrka (C), Knotek, Skalický (A) – Pacovský, Musil, Látal – Pabiška, Žejdl, Šťastný – Flynn, Najman, Kousal
Vítkovice: Bartošák – Výtisk (A), Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Baranka – Olesz (C), Lev, Dej – Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Toman, Szturc (A) – Schleiss, Stránský, Zdráhal
Branky a nahrávky: 18. Skalický (Knotek, Vondrka), 22. Žejdl, 49. Bernad (Musil, Látal), 56. Žejdl (Vondrka, Pabiška) – 32. Szturc (Roman, Tybor). Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:4, navíc Němeček 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku a Pláněk (oba MBL) 5 min. + trest do konce utkání za naražení zezadu. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 369. Střely na branku: 33:24. Zblokované střely: 5:2. Hity: 7:5. Vhazování: 27:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Začátek duelu vyzněl lépe pro hosty, kteří zatlačili na Bruslaře a dělali před Kantorem velké problémy. Nebezpečná byla kombinace Patrika Zdráhala, který se dostal do pásma a přihrával do jízdy Stránskému. Tomu ale na poslední chvíli uskočil kotouč a dobré palebné pozici se do zakončení nedostal. Po hrubce domácích ve středním pásmu mohl Szturc, který se dostal za domácí obranu, jako první otevřít gólový účet středečního duelu, ale Kantor jeho střelu k tyči vykopl. O chvíli později se před Bartošákem zjevil Knotek, jehož ránu vítkovický gólman vytěsnil. Mladoboleslavští se osmělili až ve druhé polovině první třetiny, Bartošáka v bráně dlouho trápila druhá lajna domácích Musil – Látal – Pacovský, ale ani jeden si na maskovaného muže v bráně Vítkovic nepřišli.

Své přednosti ukázala i čtvrtá mladoboleslavská formace. Když Kousal dostal parádní přihrávku od Flynna a zblízka trefil jen připraveného Bartošáka, halou to jen zahučelo. Bruslaři se za svou zvýšenou aktivitu v závěru utkání přeci jen dočkali odměny, dvě a půl minuty před první sirénou dostal Pavol Skalický parádní přihrávku od Knotka a uklidil kotouč k tyči do brány.

Bruslařům se podařilo navázat na konec první třetiny a na začátku druhého dějství přidali i druhou branku. Lukáš Žejdl si sjel do mezikruží a střelou k levé tyčce překonal Bartošáka podruhé. Jak bylo utkání prozatím čisté a bez faulů, tak ve druhé třetině už sudí trestali. A trestů během deseti minut druhé třetiny nepadlo zrovna málo. Bruslaři se provinili i dvěma vyššími tresty a museli se navíc bránit i dvojnásobné přesilovce hostí. Vítkovičtí v nastalé výhodě dokázali využít rozhozenou obrannou formaci domácích a Roman Szturc i se štěstím překonal Kantora.

Ten však i v pokračující nevýhodě držel šance domácího celku a sbíral jeden zásah za druhým. Zuby si na něm vylámali jak Baranka, Lev, Gregorc, tak znovu i Szturc. V plném počtu hráčů v poli si v nebezpečné pozici vyjel Olesz, který zakončoval k tyči, ale Kantor znovu prostor u tyče vykryl. Bruslaři měli v závěru ještě několik šancí, ale při zakončení jim chyběly síly.

Ve třetí třetině už se trestů nevyvarovali ani hosté a Květoň si šel na dvě minuty posedět na trestnou lavici. V nastalé přesilovce měli domácí velké problémy a početní výhoda tak vyzněla naprázdno, Bartošák se prakticky ani nezapotil. Druhou přesilovku už ale domácí dokázali zužitkovat lépe. David Bernad na modré napřáhl a horní růžek vítkovické branky trefil více než přesně. Chvíli po třetím gólu Boleslavi byl v parádní šanci domácí Němeček, ale trefil jen tyč hostující branky.

Vítkovičtí museli otevřít hru a Bruslaři se tak snáze dostávali do šancí. Lukáš Žejdl zachytil v mezikruží pas od Pabišky zpoza brány, a překonal Bartošáka počtvrté. Hosté ale měli vzápětí šanci na snížení, Zdráhal zachytil kotouč a ihned pálil, jenže Kantor byl proti. Domácí si ale své vedení uhlídali a ačkoli hosté měli ještě dostatek času, žádné drama už nedopustili.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Celou první třetinu jsme tahali za kratší konec a byla velká klika, že jsme ji vyhráli 1:0. Samozřejmě tam pak bylo klíčové to, že jsme tři a půl minuty hráli prakticky ve třech a dostali jsme jen jeden gól a šli jsme do třetí třetiny za stavu 2:1. Myslím si, že rozhodl ten třetí gól, pak už jsme si to pohlídali. Disciplína hráčů byla trochu na štíru, ale ceníme tu snahu, za tu musíme kluky pochválit. Jsme rádi za tři body.

Jakub Petr (HC VÍTKOVICE RIDERA): Myslím si, že z naší strany to bylo úplně diametrálně odlišné utkání než které jsme sehráli s Boleslaví v předehrávce u nás na začátku prosince. Oboustranně to byl atraktivní hokej. Vyzdvihl bych několik okamžiků z utkání – prvním bylo 8 minut v první třetině, kdy jsme se prezentovali pohyblivým hokejem, měli jsme šance, byly tam dvě tutovky. Ale vždycky to tak bývá, že to vánoční utkání domácí mužstvo nepodcení. My jsme to tak měli loni s Boleslaví taky. Ale samozřejmě, že když dáte první gól, tak toho domácího zneklidníte. Druhým okamžikem byla ta druhá třetina, kdy jsme se dostali do dlouhých přesilovek, dali jsme bohužel jen jednu branku a tam byl ten klíč k tomu úspěchu. Třetí – domácí dostali přesilovky a třetí branka v přesilovce je uklidnila a potom už jsme s tím zápasem nedokázali nic udělat. Gratulace domácím, kteří byli v těchto momentech lepší. Pak už si ten zápas v koncovce užívali a my už jsme se k ničemu nezmohli.