21. 2. 2021 | Adéla Kvapilová, Adéla Kvapilová, foto: Alena Zapletalová

Boleslav si ve třetí části podmanila Hanou a slaví tři body

47. (ČT), neděle 21. 2. 2021
Olomouc - Ml. Boleslav OLO - MBL
O l o m o u c – Po dvou nepovedených zápasech zavítali mladoboleslavští hokejisté na led Mory, kde se v rámci 47. kola pokusili prodloužit sérii výher proti olomouckým kohoutům. Do utkání vstoupili lépe Středočeši, kteří se v 5. minutě po zásluze Strnada prosadili jako první. V prostřední části se podařilo domácímu týmu skóre vyrovnat, během závěrečné periody se přihlásili o slovo Bruslaři, kteří dokázali odskočit do tříbrankového vedení. David Šťastný v tomto utkání zaznamenal asistenci, čímž překonal klubový rekord v počtu získaných bodů v základní části.
Olomouc: Konrád – Ondrušek (A), Rutar, Vyrůbalík (C), Dujsík, Švrček, Valenta – Káňa, Knotek (A), Bambula – Klimek, Nahodil, Kunc – Ostřížek, Strapáč, Handl – Burian, Kolouch, Olesz
Ml. Boleslav: Krošelj (41. Růžička) – Ševc (C), Allen, Dlapa, Šidlík, Bernad, Fillman, Moravec – Kousal, Najman, Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Strnad, Bičevskis, Stránský (A) – Flynn, Szturc, Kotala
Branky a nahrávky: 32. Kolouch (Burian) – 5. Strnad (Bičevskis), 41. Flynn (Kotala, Ševc), 47. Jääskeläinen (Kotala, Šťastný), 58. Cienciala. Rozhodčí: Pražák, Kika – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 5:5, navíc Ondrušek (OLO) 10 min. za vražení na hrazení. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 23:30. Zblokované střely: 14:15. Hity: 8:4. Vhazování: 36:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Trenéři Bruslařů pro tento zápas promíchali sestavu, a tak se do první formace podívali Ondřej Najman a Pavel Kousal. Do utkání kvůli zranění nenastoupili Mário Lunter, Adam Zbořil, Martin Pláněk a Marek Hrbas, domácí zraněním limitováni nebyli. Hanáci dokonce naskočili ve stejné sestavě jako v pátečním utkání proti Spartě, kterou porazili 3:0.

Vstup do utkání měla nebezpečnější Mladá Boleslav. První zajímavý pokus z řad Bruslařů vyslal na Konráda Strnad, avšak olomoucký gólman zůstal pozorný. Ve čtvrté minutě se do brejku dostal Káňa s Nahodilem. Puk se sice ocitl v bráně, nikoli však po střele Nahodila, ale poté, co proklouznul pod posunutou konstrukcí. Rozhodčí ještě celou situaci zkoumali na videu a gól právem neuznali. Branka nakonec padla, ale na opačné straně. Před Konrádem se objevil nehlídaný Jakub Strnad, jenž z bezprostřední blízkosti střelou pod břevno otevřel skóre utkání. Během následného úniku mohl navýšit Najman, ale na úspěch v podobě gólu nedosáhl. Na opačnou stranu pak vyrazil Kunc, kterým svým tahem trefil pouze Krošeljovy betony.

V 9. minutě si střihli početní převahu hosté, nicméně špatně střídali, tudíž se počty na ledě po minutě srovnaly. Hanáci během doznívající výhody okupovali útočné pásmo, ale na boleslavského maskovaného muže nevyzráli. Ten se posléze dopustil přestupku, a tak nastaly další dvě minuty hostů ve čtyřech. Tentokrát byl nejblíže k vyrovnání Kolouch, který se nadvakrát snažil překonat Krošelje. Následně se hra více dařila Mladé Boleslavi. Naději na zvýšení skóre překazilo další oslabení, které ale Olomouc do sirény nevyužila.

Druhé dějství začali kohouti výhodou z předešlé třetiny, avšak v branku ji nepřetavili. Po jejím konci se o slovo přihlásili Bruslaři, kteří obsadili třetinu před Konrádem. Z domácích ujel do protiútoku Klimek, který svým tažením způsobil rozruch v obraně Středočechů. Poté ale fauloval, čímž nabídl možnost přesilové hry pro hostující celek. Dobrou střeleckou pozici si vybudoval Claireaux, jenže nakonec zvolil přihrávku, která už na spoluhráče nedoputovala. O něco později prověřil pevnost Konrádových betonů Šťastný. Na druhé straně kluziště se málem radoval Olesz, jeho experiment rozvlnil pouze boční síť.

Radost ze strany domácích se nakonec dostavila. Ve 32. minutě se střelou z mezikruží prezentoval Petr Kolouch, jenž napoprvé trefil pouze Krošelje, ovšem napodruhé se už nemýlil a odražený kotouč dopravil za záda boleslavské opory. Rychlou odpověď na vyrovnávací branku se pokusil připravit Šťastný, který vystartoval ke Konrádovi. Následná pasáž přinesla tvrdší souboje mezi hráči, sudí ale nechali hru plynout. Minutu před odchodem do šaten sevřeli Bruslaři Olomouc v obranném pásmu. Zajímavý pokus si připsal sváteční střelec Dlapa, jehož projektil si Konrád pohlídal.

Závěrečnou dvacetiminutovku započala Mladá Boleslav v početní výhodě, protože těsně před sirénou byl faulován Najman. Ta se nakonec stala pro Bruslaře úspěšnou. Před Konrádovou klecí číhal Oscar Flynn, který se nejlépe zorientoval a kolem tyčky posunul puk za brankovou čáru, čímž vrátil Středočechům vedení. Ve 44. minutě došlo ke střídání gólmanů, Gašpera Krošelje nahradil Jan Růžička. Ten hned čelil několika pokusům Hanáků, ale se všemi si věděl rady. Hra se poté přesunula na opačnou část, kde se snažili gól vykřesat hosté. Úsilí se jim ve 47. minutě během přesilové hry vydařilo. Po kombinaci Šťastného a Flynna se černá pryž dostala do předbrankového prostoru na hůl Jakuba Kotaly, jenž svým projektilem překonal Konráda. David Šťastný touto asistencí překonal klubový rekord Pavola Skalického v počtu získaných bodů v základní části.

Vstřelená branka nakopla Bruslaře natolik, že následné minuty kroužili kolem Konráda a ohrožovali jeho svatyni. Obrovskou šanci měl v 54. minutě na opačné straně Ostřížek, který zvolil nepřesné zakončení bekhendem. Zde se osvědčilo pravidlo: nedáš - dostaneš. V 58. minutě tváří v tvář vyjel proti olomouckému muži v masce David Cienciala, který povedeným únikem pečetil výhru Bruslařů 4:1. Mladá Boleslav tak po dvou porážkách slaví čtvrtou výhru v sezóně proti Hanákům a připisuje si cenný tříbodový zisk.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Z naší strany to nebyl vůbec špatný zápas, ale bohužel jsme nevyužili šance, které jsme tam měli za stavu 1:1 i 1:3. Bylo i vidět na obou týmech, že se jednalo o několikátý zápas v krátké době. Nejezdilo to až tolik jako před několika dny, takže pro nás bylo už těžké srovnat dvoubrankový rozdíl. Neměli jsme pak takovou energii a nepovedlo se nám to.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Předvedli jsme bojovný a obětavý výkon, měli jsme navíc dobrý pohyb. Jsme rádi, že jsme i přes vyrovnání domácích na 1:1 překlopili stav na naši stranu. Velkou roli sehrály i využité přesilovky. Po druhé třetině jsme museli střídat brankářem kvůli zranění. Jsme moc rádi za výhru. Neměli jsme navíc dobrou sérii, takže jsme potřebovali zabrat.