1. 11. 2019 | Ludmila Bočková, Vojtěch Tůma, foto: Vít Novák

Boleslav udolala Kometu, Krošelj má první nulu

16., pátek 1. 11. 2019
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL

B r n o - Vzájemné zápasy mladoboleslavských hokejistů s Kometou poslední dobou přináší dvě jistoty – padá málo branek a vítězí Bruslaři. V nastoleném trendu pokračovaly oba celky i tentokráte, diváci v brněnské DRFG Areně viděli pouze tři góly, o které se postarali hosté. Sedmou výhru v řadě nad moravským soupeřem zařídili Středočechům Adam Zbořil a Pavol Skalický, znovu fantasticky chytající Gašper Krošelj si připsal osmadvacet úspěšných zákroků a vychytal první nulu v sezoně. Svěřenci Radima Rulíka a Pavla Patery se v tabulce vyhoupli na druhou příčku, o další body zabojují už v sobotu, kdy je čeká derby s Libercem.
Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, Němec (A), Gulaši, Pyrochta, Malec, Bartejs – Zaťovič (C), Holík, Kucsera – Plášek, Plekanec (A), Svačina – Orsava, Hruška, Lev – Kunc, Kusko, Jenyš
Ml. Boleslav: Krošelj – Kurka, Ševc (A), Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Zohorna, Cienciala, Klepiš – Pabiška, Bičevskis, Stránský – Flynn, Najman, Kousal
Branky a nahrávky: 15. Zbořil (Skalický), 29. Skalický, 60. Zbořil (Skalický). Rozhodčí: Jeřábek, Svoboda – Pešek, Malý. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 409. Střely na branku: 28:33. Zblokované střely: 14:9. Hity: 3:1. Vhazování: 29:24. Průběh utkání: 0:3.

Utkání začalo opatrně, v úvodních minutách se diváci větší šance nedočkali ani na jedné straně. V sedmé minutě dostali modro-bílí možnost zahrát si v pěti proti čtyřem, hráči Mladé Boleslavi se však zvládli ubránit a odolali i několika dobrým střeleckým pokusům po skončení brněnské početní výhody. Největší gólovou příležitost první třetiny si Kometa vytvořila ve čtrnácté minutě, když se se do přečíslení dvou proti jednomu dostali Karel Plášek s Pavlem Jenyšem. Druhý jmenovaný ale nemířil přesně a puk prosvištěl nad horní tyčí boleslavské branky. Nakonec to byli hosté, kdo zvedal ruce nad hlavu jako první. Krátce po buly v obranném pásmu Brna se puk dostal k Adamu Zbořilovi, který jej bekhendem poslal za brankovou čáru.

Na začátku druhé části hry byli domácí blízko vyrovnání. Vladimír Svačina přihrával do mezikruží na rozjetého Tomáše Plekance, s jeho bekhendovým pokusem si však Gašper Krošelj dokázal poradit. Naopak hostující Pavol Skalický zachytil kotouč na modré čáře a ze samostatného úniku zvýšil na 2:0 pro Středočechy. Brňané měli na hokejkách kontaktní gól, po ráně Jana Hrušky totiž Krošelj nedostal puk pod kontrolu a Svačina jej nedokázal správně usměrnit mezi tři tyče. Tato akce jako by dodala domácímu týmu více sebevědomí a tlak Brňanů v útočném pásmu zesílil. Hostující gólman navíc zahodil hokejku a následovalo tak trestné střílení na straně Brna, Jakub Orsava však při svém nájezdu nenašel mezeru mezi betony. Domácí pokračovali v útočných snahách až do přestávky, skóre se ale už ve druhém dějství nezměnilo.

Ve třetí třetině našel Karel Plášek v ideální pozici Tomáše Plekance, který se následně pokusil nadvakrát procpat kotouč do sítě, ani při něm však v tomto utkání nestálo střelecké štěstí. V závěru utkání fauloval Lukáš Pabiška, brněnskému týmu se tak naskytla možnost skórovat v šesti proti čtyřem, jelikož početní výhodu ještě podpořili po odvolání Karla Vejmelky nasazením dalšího hráče. Bruslaři však gólem Adama Zbořila do prázdné branky definitivně potvrdili své vítězství.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): V první třetině bylo vyrovnaných možná prvních osm minut. Boleslav měla po svém gólu další šance, ustáli jsme to s jednobrankovou ztrátou. Ve druhé třetině jsme se opticky zlepšili a měli jsme tam situace, kdy jsme soupeře zavřeli v jejich pásmu. Náš důraz a pohotovost v koncovce ale nebyly natolik kvalitní, abychom vstřelili gól, který by pro nás byl hodně důležitý, a nepovedlo se nám to ani z trestného střílení. Soupeř naopak odjel do dvou brejků a jeden proměnil. Boleslav dobře bránila a hrála hodně natěsno, stav 0:2 byl pro nás nepříjemný a neporadili jsme si s tím ani ve třetí třetině. Náš výkon nebyl úplně kvalitní a neměli jsme se od čeho odrazit. Soupeř vyhrál zaslouženě, gratuluji.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme vstoupili dobře, v první třetině jsme byli o ten gól lepší. Ve druhé třetině jsme tahali za kratší konec – Kometa nás přetlačila, měla přesilovky a opět byl výborný gólman. Oslabení jsme sehráli slušně, Kometu jsme nepustili do stoprocentních šancí. Ve třetí třetině se nám výkon líbil, myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.