24. 4. 2012 | Daniel Pavlík, Jitka Čechová, Daniel Pavlík

Boleslav změnila tvář a vyrovnala sérii! Rozhodne se ve čtvrtek

BAR6 (TV), úterý 24. 4. 2012
Chomutov - Ml. Boleslav CHM - MBL
C h o m u t o v - Doslova s nožem na krku šli boleslavští hokejisté do šestého barážového zápasu. Kdyby prohráli, Bruslařský klub by ztratil svou extraligovou příslušnost. Patrně závažnost situace Středočechy takřka nakopla a tentokrát to byli Chomutovští, kdo po celý zápas tahal za kratší konec provazu. V první třetině otevíral skóre utkání Tomas. V druhém dějství padly tři branky - nejprve vyrovnával Jíra, následně opět odskakovali Bruslaři díky Žabkovi a pouhých pět sekund před sirénou domácí opět vyrovnali díky Kraftovi. Rozhodující gól dal v 50. minutě Balaštík. Svěřence trenéra Nováka výrazně podržel brankář Hübl. Barážová série pokračuje ve čtvrtek 26. dubna na ledě Mladé Boleslavi.
Chomutov: Řehoř - Pavlas, Pulpán, Havíř, Macháček, Rutta, J. Mrázek, Bartejs - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Jan Kovář, Milan Procházka - Ondřej, Sikora, Hromas - Lapšanský (21. Gajovský), Diviš, F. Seman
Ml. Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Drábek, Chaloupka, Mozík, Dudáš - Nouza, D. Výborný, Mikulík - Balaštík, Podkonický, Pabiška - Bahenský, Stieler, Goertzen - Loskot, Jiránek, Tomas
Branky a nahrávky: 34. Jíra (Kraft, Pulpán), 40. Kraft (Pulpán) - 11. Tomas (Mozík, Žabka), 36. Žabka (Výborný, Tomas), 50. Balaštík (Pabiška, Rýgl). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Charvát, Pouzar. Vyloučení: 7:10, navíc Hřebejk (CHM) navíc 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5250. Střely na branku: 30:27.

V úvodu se domácím Pirátům dařilo dobře bránit a napadat rozehrávky hostů. V bouřlivé atmosféře však nedokázali využít ani přesilovku a navíc si ji sami předčasně ukončili. Po vyloučení Hromase se v boleslavské početní výhodě puk odrazil k Romanu Tomasovi, který puk nasměroval do prázdné branky, Řehoř totiž po nepřehledné situaci před klecí neměl šanci. Hosté se ale stále dostávali do oslabení, čehož Piráti nedokázali dobře naložit. Po první třetině vedli Mladoboleslavští 1:0.

Chomutov druhou třetinu načal slibně. Vytvořil si hned několik gólových šancí, které domácí diváky dostávali na chvíli ze sedadel. Vyrovnání se však Piráti dočkali až ve 34. minutě, kdy se z gólu mohl radovat Milan Kraft, který ale přihrál na ještě lépe postaveného Petra Jíru a ten už neměl problém puk z první poslat do sítě. Boleslavští si ale chvíli poté zahráli přesilovou hru a po výborné kombinaci puk ztečoval do branky Boris Žabka, což hosty poslalo zpět do jednobrankového vedení. Domácí ale stále ohrožovali gólmana Jaroslava Hübla a odměnou jim byla další branka, kterou tentokrát vstřelil kapitán Milan Kraft pouhých pět vteřin před koncem třetiny. Gól do šatny znovu srovnal skóre a o vítězi mohla rozhodnout jediná chybička.

Začátek třetí třetiny se Pirátům částečně povedl. Několik minut v kuse drželi hosty v jejich obranném pásmu a Chomutov byl dobře naladěn. Boleslavští pouze vyhazovali puk na zakázané uvolněni. Úvodní tlak se ale nepovedlo zužitkovat. Pirátům totiž chyběl důraz před brankou, za což byli posléze potrestáni. Z protiútoku střílel od mantinelu Pabiška a kotouč se dostal až na rozjetého Jaroslava Balaštíka, který Bruslaře poslal do vedení. Třetí gól Boleslav probudila a hra byla znovu vyrovnaná. V poslední minutě Piráti odvolali gólmana Řehoře a následovalo několik šancí. Hübl vedení však udržel a Mladá Boleslav tak Pirátům zatrhla mečbol. Série se za stavu 3:3 přesouvá do Mladé Boleslavi, kde se ve čtvrtek odehraje rozhodující zápas.

Jiří Doležal, Piráti Chomutov: Podařilo se nám to dotáhnout na 2:2, bohužel jsme později pykali za svou chybu, která se nám stala osudnou. Série se teď stěhuje do Boleslavi a já doufám, že se nám tam podaří zvítězit a postoupit. Bude to ale těžké.

Petr Novák, BK Mladá Boleslav: Bylo to podobné utkání jako to minulé, které rozhodla jediná branka. Jsem rád, že to byla zrovna ta naše. Díky tomu si z Chomutova vezeme nutné vítězství a ve čtvrtek to bude opravdu velký zážitek jak pro domácí fanoušky, tak i pro ty chomutovské.