2. 2. 2021 | Adéla Kvapilová

Boleslav zvládla přetahovanou s Plzní a jde na třetí pozici

42., úterý 2. 2. 2021
Ml. Boleslav - Plzeň MBL - PLZ
M l. B o l. – Úterý s magickým datem 2. února přineslo přímý souboj o třetí příčku v tabulce. Na mladoboleslavském ledě přivítali domácí Bruslaři plzeňskou Škodovku. Již od počátku bylo zřejmé, že se bude jednat o napínavý duel. Vyrovnané úvodní dějství branku nepřineslo, skóre se otevřelo ve druhé části na straně domácích, kteří do konce třetiny navýšili na 3:0. Závěrečná perioda nabídla velmi rychlou hru, kterou prezentovala obě mužstva. Plzni se hned v úvodu třetího dějství podařilo skórovat a zdramatizovat závěr v podobě střelení snižující branky na 3:2. Bruslaři tak díky tříbodovému vítězství poskakují na třetí příčku extraligové tabulky.
Ml. Boleslav: Krošelj – Hrbas, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Šidlík, Allen, Moravec – Lunter, Zbořil (A), Šťastný – Jääskeläinen, Cienciala, Kotala – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský
Plzeň: Frodl – Kaňák, Čerešňák (A), V. Lang, Jiříček, Kvasnička, Stříteský, Budík – M. Lang, Kodýtek, Gulaš (C) – Eberle, Suchý, Pour – Straka (A), Musil, Rob – Michnáč, Přikryl, Dočekal
Branky a nahrávky: 31. Stránský (Bernad, Kousal), 32. Šťastný (Flynn), 38. Stránský (Strnad) – 41. Pour (Kaňák, Rob), 59. Pour (Gulaš). Rozhodčí: Hradil, Pilný – Lučan, Kis. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 32:39. Zblokované střely: 13:17. Hity: 7:2. Vhazování: 35:36. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Hra od úvodního buly nabrala svižný spád a rychlé tempo. Již v první minutě se po akci Jakuba Strnada musel ohánět gólman Frodl. Na opačné straně si vytvořila závar třetí plzeňská formace, ale kotouč za Krošeljova záda nedopravila. Nebezpečnou šanci si na konci 5. minuty připravilo duo Gulaš – Kodýtek, kdy na indiány zívala poloprázdná brána. Po chybě v defenzívě Bruslařů vyjel Krošeljovi tváří v tvář Jakub Pour, který se kličkou pokusil překonat betony boleslavského strážce, ale úspěch nenalezl. Plzeň si během následujících minut oproti Středočechům začala vytvářet více šancí.

Těsně za polovinou prvního dějství se Zbořil snažil procpat kotouč na přijíždějícího Šťastného, což se mu přes bránícího hráče Škodovky nepodařilo, a tak se nakonec rozhodl pro zakončení, ale na Frodla nevyzrál. Do protiútoku ujížděl Filip Přikryl, s jehož nápadem měl boleslavský maskovaný muž plné ruce práce. Ve 14. minutě si domácí střihli přesilovou hru, a přestože po většinu času drželi pásmo, chyběla střelba, na což posléze doplatili a dvouminutovou výhodu nevyužili. Jelikož první perioda gól nepřinesla, odcházeli hokejisté do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého dějství vstoupili lépe domácí. Po ráně Ševce od modré se k odraženému puku dostal Stránský, který střelou z ostrého úhlu orazítkoval tyč Frodlovy klece. Předváděná hra obou mužstev navázala na první periodu, kdy se hrálo v rychlém tempu, a postupně přidávala na dynamičnosti. Dělovku hráče v zeleném z první schytal clonící Lunter, čímž do protiútoku vyrazil mladík Přikryl, a ani tentokrát na Krošelje recept nenašel. Na opačné straně kluziště se pokoušela o převrat první lajna Bruslařů, která sice předvedla zručnost v kombinacích, ale Frodla nijak zvlášť nepotrápila.

V následné početní převaze Mladé Boleslavi číhal před plzeňským brankářem Zbořil, jenž se dočkal přihrávky, kterou ale z bezprostřední blízkosti za Frodla nezasunul. Bruslaři se ale nakonec v přesilové hře dočkali. Běžela 31. minuta, když Jan Stránský dostal nabídku na pravý kruh, odkud přesnou střelou vymetl pavučinky ve Frodlově svatyni. Přesně po minutě se domácí radovali znovu. Na tabuli svítil čas 31:35, kdy po dobře sehrané akci zakončoval do odkryté klece David Šťastný. Bruslaři tímto momentem chytli novou mízu a nadále podnikali výpravy na plzeňskou branku. Navýšit stav mohl Bernad, ten ale nemířil přesně. Západočeši se zápasu nevzdávali. Necelé tři minuty před druhou sirénou se v mezikruží objevil Dočekal, ale Krošelj zůstal nepřekonán. Zde nabylo na platnosti pravidlo: nedáš – dostaneš. K Frodlovi ujel střelec úvodní branky Jan Stránský, který po kličce procpal černou pryž mezi betonem a tyčí. Na konci prostřední dvacetiminutovky usedl za vysokou hůl Bičevskis, čímž nadělil indiánův čtyřminutovou výhodu, kterou ale do konce druhé části už hosté nevyužili.

Třetí dvacetiminutovku začala Plzeň se zvýhodněním, které trvalo již z předešlé periody. Z výhody dokázala hostující Škodovka na sklonku 41. minuty vytěžit branku. Po vhazování se puk ocitl na hokejce osamoceného Jakuba Poura, jenž svižnou střelou rozvlnil síť boleslavské klece. Půl minuty před vypršením trestu Bičevskise se málem hosté radovali podruhé. Kotouč poskakoval kolem Krošelje, ale žádný z hráčů v bílém ho za brankovou čáru nedokázal nasměrovat. Západočechy gól nabudil natolik, že Krošelj nezůstal chvíli v klidu a likvidoval jednu akci za druhou. Před Frodlem kouzlil Zbořil, avšak otočka mu nevyšla.

V 52. minutě mohl navýšit stav Šťastný, který se snažil přehodit kotouč přes betony hostujícího muže v masce, avšak neuspěl. Hra se posléze přesunula na opačnou stranu, kam se tlačili Plzeňští. Na Krošelje se dotíral Lang, ale byl hlídán domácím obráncem. Necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou okusili indiáni hru bez gólmana, což se jim po nahození Stránského stalo málem osudné. Situaci na posledních chvíli zachránil Budík, který těsně před čárou stáhnul kotouč z dráhy. Gól nakonec slavili hosté. V závaru před Krošeljem se nejlépe zorientoval Jakub Pour, jenž tak v 59. minutě snížil na 3:2. Přes veškeré úsilí, které hosti v poslední minutě vykonali, už vyrovnat nedokázali. Mladá Boleslav tak slaví druhou výhru nad Plzní v sezóně a poskakuje na třetí příčku v tabulce.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Potkaly se dva bruslivé a vyrovnané týmy. Ve druhé třetině jsme byli produktivní a dali jsme tři góly. Nejvíc nám pomohl první gól, pak jsme se dostali na koně. Na začátku třetí třetiny jsme hráli dlouhé oslabení a vyšli jsme z toho jenom s jedním inkasovaným gólem, což bylo dobře, protože Plzeň má dobrou přesilovku. Závěr zápasu jsme pak měli odehrát zkušeněji, ale dobře to dopadlo.

Jiří Hanzlík (HC ŠKODA PLZEŇ): Herně to bylo v pořádku. Myslím si, že jsme předvedli dobrý výkon. V první třetině jsme měli jít do vedení, vývoj utkání by pak byl jiný. První půlku utkání jsme na šance určitě vyhráli, ale od půlky jsme dostali tři rychlé góly, což se pro nás nevyvíjelo dobře. Nicméně jsme se s tím do poslední minuty snažili něco udělat. Chtělo to jít v první třetině do vedení, myslím, že na to příležitosti byly.