24. 2. 2019 | Zdena Bobková

Boleslav zvládla třetí třetinu a nad Piráty vítězí 4:1

48., neděle 24. 2. 2019
Ml. Boleslav - Chomutov MBL - CHM
M l. B o l. – Duel 48. kola byl poměrně dlouho otevřený. Prvního gólu se fanoušci dočkali až ve druhé třetině, kdy se trefil Skalický. Hosté ale v závěru třetiny vyrovnali díky přesilové hře. Třetí třetina přinesla pořádné nervy, nejprve se domácí museli bránit přesilovým hrám hostí, ale posléze domácí trochu uklidnil druhou domácí trefou Kovačevič. Bruslaři se ještě na konci museli bránit přesilovce Pirátů, při které zkusili svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky i hru bez brankáře. Ta se jim ale nakonec stala osudnou, jelikož odkrytou bránou trefil Kovačevič. Peters se poté vrátil do brány, ale gólový účet ještě nebyl konečný, na 4:1 pečetil Klepiš, který využil chyby hostujícího obránce.
Ml. Boleslav: Růžička – Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Kovačevič, Němeček – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Knotek, Šťastný – Zohorna, Musil, Látal – Flynn, Najman, Kousal
Chomutov: Peters – Knot, Trefný, Kovář, Jank, Valach, Dietz, Zeman – Svoboda (A), Růžička, Sklenář – Klhůfek, Raška I (C), Tomica – Duda, Vantuch, Koblasa – Marjamäki, Gut, Chrpa
Branky a nahrávky: 25. Skalický (Vondrka), 48. Kovačevič (Klepiš, Kotvan), 59. Kovačevič, 60. Klepiš (Vondrka) – 39. Marjamäki (Duda, Vantuch). Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 741. Střely na branku: 42:26. Zblokované střely: 12:6. Hity: 12:8. Vhazování: 30:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Mezi oběma soupeři to jiskřilo už na rozbruslení, kdy došlo k menší šarvátce mezi Látalem a Dudou. V zápase měli od začátku větší převahu domácí, kteří svého soupeře zasypali celkem patnácti střelami, Chomutovští na Jana Růžičku vyslali střel pouze sedm. V dobré šanci byl domácí Knotek, který v přečíslení se Štastným trefil rameno brankáře Peterse, nedlouho potom to byl právě sám Šťastný, ale Peters jeho střelu k tyči vytěsnil holí.

Hosté se blýskli šancemi Sklenáře, který tvrdě vypálil z mezikruží a boleslavský Růžička proti jeho pokusu nepředvedl úplně jistý zákrok. Daleko nebezpečnější byla ale šance Tomici, který pláchl domácí obraně a zkoušel zakončit bekhendovým blafákem. Naštěstí pro domácí ale celou akci nedotáhl do zdárného konce, v poslední moment se mu do cesty postavil Růžičkův beton. První třetina tak skončila nerozhodně 0:0, a to i přesto, že v jejím závěru hráli domácí dvouminutovou přesilovku během které svého soupeře prakticky nepustili z pásma. Hosty podržel brankář Peters.

Chomutovští do druhé třetiny vstoupili velice aktivně, ale ke své škodě se hned o převahu připravili, fauloval Knot. Přesilovku Bruslaři sice nevyužili, ale domácí i poté udrželi pásmo, do pravého kruhu si sjel Pavol Skalický, který propálil Peterse ranou z první. Domácí byli při chuti a Peters musel likvidovat i Kotvanovu ránu od modré a poradil si i s Vondrkovou dorážkou. Z protiakce naopak zahrozil hostující Marjamäki, který zůstal za domácí obranou a střelou z mezikruží překvapil brankáře Růžičku, který ale sklapl betony včas.

Pořádně horké chvilky si pak Bruslaři užili při přesilovce hostí, kdy především v první části měli Chomutovští velkou převahu a v závěru měli i smůlu, když odkrytou bránu netrefil Koblasa. V samém závěru druhé třetiny měli hosté další přesilovku, v ní se Růžička v brance Boleslavi blýskl dvěma skvělými zákroky proti svému jmenovci v chomutovském dresu, ale na teč z předbrankového prostoru z hole Masiho Marjamäkiho byl už ale krátký. Po dvou třetinách byl tak stav na světelné tabuli opět nerozhodný, tentokrát 1:1.

Na konci druhé třetiny byl ještě vyloučen domácí Dlapa a půlminuty před vypršením jeho trestu šli domácí do tří, když se podrážením provinil Kurka. Domácí tlak svého soupeře ustáli a Růžička si poradil i nadvakrát s nepříjemnými dorážkami Marjamäkiho. Boleslav úvodní tlak hostí ustála a následně opět šlápla do pedálů, sevřela Piráty v jejich pásmu, kde Peters musel krotit několik střeleckých pokusů, proti dorážce Sabahudina Kovačeviče byl už ale krátký.

V posledních minutách zápasu chtěli hosté ještě na Bruslaře zatlačit, ale dvěma fauly se oslabili a museli se bránit ve třech. Ve dvojnásobné početní výhodě sice domácí uzamkli soupeře v pásmu, ale hosté dobře bránili, takže střel bylo minimum. Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny domácí špatně střídali a hráli v šesti a dali hostům šanci zápas ještě zdramatizovat. Domácí ale nápor hostí zvládli a Sabahudin Kovačevič i v oslabení přidal třetí branku do prázdné chomutovské klece. Peters se sice vrátil do brány, ale gólový účet finálně završil Jakub Klepiš, který využil chyby hostujícího obránce a propálil Peterse na konečných 4:1 pro domácí.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): My jsme do zápasu vstoupili velice dobře, bohužel jsme dali jen jeden gól. Od druhé třetiny byl Chomutov lepší a i díky našemu gólmanovi to bylo po dvou třetinách 1:1. Začali jsme pořádně hrát teprve od toho prvního gólu. Kluci si asi mysleli, že to půjde samo, ale ono to nikdy nejde samo, a zaslouženě jsme byli potrestáni tou vyrovnávací brankou. Ve třetí třetině jsme měli velkou kliku a bylo to o tom dát druhý gól, a ten jsme dali my. Byli jsme šťastnější mužstvo.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Musím říct, že začátek utkání z naší strany nebyl úplně ideální, očekávali jsme tlak domácích. Bylo důležité, že jsme v první třetině gól neinkasovali. Ve druhé třetině jsme víceméně navázali na to, co bylo v té první, ale dostali jsme gól, a od té doby jsme se začali domácím herně vyrovnávat, měli jsme tam dobrý pohyb, dobré šance, které jsme měli proměnit. Bohužel naší bolestí je koncovka, ale dokázali jsme vyrovnat na 1:1. Ve třetí třetině přišel klíčový okamžik celého zápasu, protože jsme měli čtyři tutové šance, které kdybychom využili, tak si dovolím tvrdit, že výsledek by byl opačný. Bohužel domácí z předbrankového prostoru dali gól na 2:1. Na konci jsme dostali šanci hrát přesilovku, odvolali jsme gólmana, bohužel tu situaci jsme nesehráli vůbec dobře, inkasovali jsme třetí gól a v závěru ještě čtvrtý. Jsme hodně zklamaní, myslím, že na to body to tady bylo, ale bohužel zradila nás koncovka a proto odjíždíme bez bodu.