11. 4. 2008 | Michal Miškovský, Miroslav Janíček

Boleslavi první duel o extraligu nevyšel, v Ústí prohrála

BAR1, pátek 11. 4. 2008
Ústí n. L. - Ml. Boleslav UNL - MBL
Ústí n. L. - Úvodní klání baráže, na jejímž konci se jeden z účastníků bude radovat z extraligové příslušnosti pro příští sezonu, hokejisté BK Mladá Boleslav v Ústí prohráli. Souboj vítěze první ligy s nejhorším týmem extraligy rozhodovaly přesilovky. Severočeši v nich vstřelili první i druhou branku, čímž výrazně vykročili za pokořením Boleslavských. Tři trefy Lvů obstaral Róbert Krajči.
Ústí n. L.: Přikryl - Pojkar, Vágner, Zeman, Hořava, Němeček, Evan, Novotný, Zápotočný- Janků, Pazourek, Káňa - V. Novák, Špirko, Hašek - Čaloun, Nedorost, Krajči - Hovorka, Šagát, Klobouček.
Ml. Boleslav: Šindelář – Bauer, Schnabel, Lukáč, Jindra, Mazanec, Mocek, Kolafa, Drábek – Nouza, Král, Gombár – Mikulík, Boháč, Šebesta –Rumpel, Sýkora, Handlovský - Rod, Eiselt, Fiedler.
Branky a nahrávky: 20. Krajči (Čaloun), 28. Krajči (Nedorost), 44. Krajči (Čaloun), 48. Hovorka (Klobouček). Rozhodčí: Šindler, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:13. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6500 (vyprodáno). Střely na branku: 44:31.

O důležitosti utkání svědčila hned první minuta, během které byla hra celkem čtyřikrát přerušená a na trestnou lavici putoval první hráč. Úvodní přesilovku baráže si zahráli hosté. Těm však přiliš nevyšla. Koneckonců celé utkání se neslo spíše v duchu boje. Až v 10. minutě se v náznaku šance objevil Káňa, na druhé straně Král, ale k zakončení se nedostali. Šindelář se musel činit až proti následném pokusu Nováka. Ve 20. minutě, při přesilovce, už na gólmana Boleslavi domácí recept našli. Krajči vybruslil od zadního mantinelu a pohotovou střelou k bližší tyčce otevřel účet utkání.

Vstup do druhé třetiny měli lepší hosté, domácí jakoby byli myšlenkami v kabině, což ještě ve 25. minutě podtrhli faulem. Hosté se však k výraznějšímu ohrožení domácí svatyně nedostali. O tři minuty později už ovšem Ústečtí ukázali, že jsou plně myšlenkami na ledě. Nedorost našel křížnou přihrávkou brankovištěm volného Krajčiho a slovenský forvard ve službách Ústí se v utkání trefil podruhé. Ve 32. minutě hráli domácí necelou půlminutu přesilovku 4 proti 3. Hra se začala drobit šarvátkami a trestná lavice nestačila vychladnout. Ve 34. minutě vyhodil v oslabení na střídačku kotouč Janků a hosté tak dostali více než minutovou výhodu dvou mužů v poli. Před Přikrylem bylo hodně horko, ale Přikrylova branka odolala. Vzápětí si přesilovku zahráli i domácí a Šindelář musel vytáhnout z rukávu několik pěkných zákroků.

Hned v první minutě třetí části hry se po tvrdých zákrocích boleslavských hokejistů těžce zvedali z ledu Zápotočný a v té chvíli ještě dvougólový střelec Krajči, kterého to však příliš nelimitovalo a ve 44. minutě završil hattrick. Nejlépe se zorientoval před bránou a posunul Ústecké už do třígólového trháku. O dvě minuty později měli Boleslavští možnost ke zkorigování stavu, přesilovka se jim však nepovedla. Svěřenci Petra Kaňkovského navíc vzápětí inkasovali počtvrté. Klobouček prostrčil puk před bránu a Hovorka se trefil přesně mezi Šindelářovy betony. Tempo poté trochu opadlo a hosté se častěji dostávali k ohrožení Přikryla. V 58. minutě bylo ještě kolem domácí svatyně hodně horko, ale domácí si už výsledek pohlídali.