15. 3. 2008 | Michal Pokorný, Simona Šnajdrová

Boleslavi to v Brně nevyšlo ani na druhý pokus

SF4, sobota 15. 3. 2008
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
M l. B o l. - Mladoboleslavským se sice podařilo do zápasu vstoupit aktivněji, ale nedokázali využít své šance. Brněnští nezaváhali a během první části ve dvojnásobné přesilovce vstřelili první branku zápasu. Kometě se podařilo, a to dokonce ve vlastním oslabení, díky úniku Ivana Padělka vstřelit branku a vyhrát tak prostřední část opět 1:0. I v poslení třetině Brno přidalo další gól a upravilo skóre na konečných 3:0. Středočeši si sice vytvářeli více šancí, ale Kamil Jarina již ve druhém zápase po sobě neinkasoval, a tak se Brněnské Kometě podařilo vyrovnat stav série s Mladou Boleslaví na 2:2.
Kometa Brno: Jarina - Březina, Zubíček, Houdek, Mikel, Morava, David, Lhotský, Protivný, Vondráček, Barus, Dlouhý, Sedlák, Černý, Mikšan, Zelenka, Padělek, Staněk, Lipina, Moskal, Klimt
Ml. Boleslav: Chábera - Bauer, Lukáč, Jindra, Macháček, Mazanec, Mocek, Schnabel, Drábek, Nouza, Král, Gombár, Mikulík, Boháč, Šebesta, Eiselt, Šindel, Handlovský, Fiedler, Gajovský, Rumpel
Branky a nahrávky: 19.Zubíček (Houdek, Vondráček), 37. Padělek, 43. Dlouhý (Barus, Vondráček). Rozhodčí: Kubeš, Jeřábek - Rozlílek, Sychrovský. Vyloučení: 11:13. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6 800. Střely na branku: 29:34.

V sobotu, 15. Března 2008, se v Brně pomalu nemluvilo o ničem jiném. Kometa snížila stav série na 2:1, ovšem kdyby dnes prohrála, její naděje na postup by se rapidně snížila. Oproti tomu Mladá Boleslav chtěla udělat předposlední krok a na domácím ledě by byla pro ni situace o to snadnější.

Utkání začalo vyloučením Petra Macháčka, ale Kometa si v přesilovce příliš šancí nevypracovala. Poté měla stejnou příležitost Boleslav při vyloučení Moravy a díky Mikulíkovi mohla jít do vedení. Ten se prodral před brankáře Jarinu a z bezprostřední blízkosti dvakrát zkoušel zasunout puk mezi jeho záda. Brněnský gólman ovšem nastínil, že překonat ho dnes opět nebude jednoduché.

Že se to hlavní bude odehrávat v nestejném počtu hráčů na ledě, vypověděla i další situace. Tentokrát ovšem trochu paradoxně mohla skórovat Boleslav ve vlastním oslabení. Hrubku na útočné modré vytvořili obránci Houdek s Mikelem a do samostatného úniku sprintoval Lukáš Handlovský. Jeho střelu k tyči ovšem Jarina vytěsnil mimo své tyče.

Utkání bylo hodně vyhecované, což dokazovali statistiky vyloučených i nadále. Zásadní ovšem byla přesilovka Komety 5 na 3 dvě minuty před koncem první části. V ní přihrál Houdek k mantinelu Vondráčkovi, ten nabil na modrou Pavlu Zubíčkovi a jeho dělovka skončila až v horním rohu Cháberovi branky – 1:0. Do konce první třetiny se již více nestalo.

Druhá třetina začala opatrněji z obou stran. Kometa si hlídala těsné vedení a Boleslav ze zajištěné obrany podnikala výpady za vyrovnáním. Větší šance přišla až ve 27. minutě, když si Tomáš Klimt vyjel od mantinelu až před Cháberu, bekhendem ho prostřelil a Ivan Padělek ve strkanici nestihl dorazit volný kotouč, který se povaloval v brankovišti.

Nicméně hra byla až do poloviny zápasu poměrně vyrovnaná bez větších šancí. Druhá polovina zápasu přinesla další vyloučení, především na brněnské straně. Faul Staňka ke svému prospěchu hosté nevyužili a tak to chtěli napravit v další početní výhodě, když Morava sekl nedovoleně Šebestu. V této přesilovce padl hodně rychlý gól, ale prosadila se právě znevýhodněná Kometa. Do hlavní role se nominoval Ivan Padělek, který nejdříve obětavě zblokoval střelu jednoho mladoboleslavského obránce, poté v rychlosti objel druhého. Jako třetí a zároveň nejefektivnější počin zvolil kličku do bekhendu a milimetrovou střelu pod horní tyč Cháberovi branky. Kometa zvýšila v oslabení na 2:0 a znovu prokázala, že i v této situaci umí zahrozit.

Boleslavští po tomto gólu měli ještě minutu a půl přesilovky, ale přes několik šancí ji nevyužili. Těsně před koncem třetiny střílel velice nebezpečně od modré Mazanec, ale tečovaný puk nikdo z hostů nestihl dorazit a Jarina ho ukryl pod svým tělem. Konec druhé třetiny.

Třetí část začala obrovskou šancí Richarda Krále, který se hned po patnácti sekundách hry natáhl přes brněnské brankoviště a zasouvaje puk trefil konec Jarinova betonu. Kdyby tuto šanci černozelení proměnili, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Ovšem díky skvělému Jarinovi se tak nestalo a Kometa se po této situaci rychle probrala a jala se pořádně bránit.

Při bránění ovšem nezapomínala ani na útok. Byl to Miroslav Barus, který nenápadně založil protiútok Komety, zatáhl puk do pásma a zpětnou kličkou zbrzdil celou akci. Potom kapitán Brna zvedl hlavu, uviděl v rychlosti najíždějícího Radka Dlouhého a ten s trochou štěstí prostřelil Cháberu z mezikruží pod lapačku – 3:0.

Tento rychlý gól, který padl v čase 42:45, hosty srazil do kolen. Kometa naopak začala hrát to, co potřebovala. S pukem se nikam nehnala a v klidu zakládala útok. Ke konci třetiny se hra začala hodně kouskovat a přicházel jeden faul za druhým. Mnoho přesilovek se ale nehrálo, protože hráči pykali především za vzájemné potyčky. Tato situace ovšem vyhovovala více domácím, protože Boleslav nemohla Kometu zatlačit ve třetině a nevytvořila si souvislý tlak.

V závěru třetiny se pískalo téměř každých dvacet sekund. Hráči byli už tak rozhození, že po tvrdém zákroku na Moravu přestali hrát. Rozhodčí ovšem nic nepískli a toho využil Alexandr Lhotský. Našlápl mezi obránce a prodral se až do samostatného zakončení. V něm ale bekhendem Cháberu nepřekonal.

Poslední dvě minuty se už ale odehráli v klidu a Kometa si výhru pohlídala. Zklamaní hráči Boleslavi tedy ani na podruhé nedokázali výbornému Jarinovi vstřelit gól. Stav série je tedy 2:2 a začíná se od nuly. V úterý bude v Mladé Boleslavi k vidění určitě další skvělý zápas v podání těchto kvalitních mužstev.