3. 11. 2012 | Zdena Bobková

Boleslavští dorostenci nestačili na ambiciózní Liberec

18., sobota 3. 11. 2012
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB
M l. B o l. – Sobotní zápas starších dorostenců mezi týmy BK Mladá Boleslav a Bílí Tygři Liberec nabídl souboj plný zvratů, šancí a útočného hokeje na obou stranách. Ačkoli konečný výsledek 2:5 vypovídá poměrně o jasné výhře severočeského celku, Bruslaři nedali svou šanci jen tak zadarmo a bojovali až do samého konce.
Ml. Boleslav: Ašenbrenner - Hercig, Mašek, Nastoupil, Nedbal, Plíšek, Semrád, Tržický - Bašus, Černý, Ďurač, Krupička, Němec, Planý, Sedmík, Skořepa, Verner, Šír Jakub, Švejda
Liberec: Hosnedl - Artl, Divila, Havlín, Kupčík, Zedek, Šír Martin, Šťáva - Babec, Bělohorský, Chlapík, Gecko, Havlas, Heřmánek, Hrníčko, Kalfiřt, Král, Kratochvíl, Lakatoš, Zacha
Branky a nahrávky: 23. Ďurač (Skořepa, Planý), 30. Bašus (Verner) - 13. Bělohorský (Zacha), 37. Hrníčko (Bělohorský, Šír), 38. Chlapík (Havlas), 42. Zacha (Bělohorský, Heřmánek), 44. Bělohorský (Zacha, Heřmánek). Rozhodčí: Coubal - Špringl, Tasch. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 113. Střely na branku: 23:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

První třetina byla z pohledu Mladé Boleslavi víceméně nepovedená, jelikož Liberec svého soka na hřišti přehrával a vůbec nepouštěl domácí celek do výraznějších šancí. Boleslavští, pokud se dostali ke střele, naráželi na skvěle chytajícího Hosnedla, který Tygry držel po celý zápas. Od počátku byli Tygři lepším týmem, který si vytvářel mnoho příležitostí, dostával se do přečíslení a místy si hrál s domácí obranou jako kočka s myší. Ašenbrenner se určitě nenudil a chytal jednu libereckou šanci za druhou. Vytrvalý výkon hostí ale nesl úspěchy, když v třinácté minutě otevíral účet zápasu Matouš Bělohorský, který bleskurychle využil přesilovou hru a vymíchal Ašenbrennera. Pro Boleslavské bylo skóre na konci třetiny velmi lichotivé, do šaten odcházeli za stavu 0:1 a mohli děkovat hlavně gólmanovi, že za jeho zády po ostré palbě skončila jen jedna střela.

Domácí do druhé třetiny nastoupili s mnohem větší vervou a chutí po vyrovnání. To se jim povedlo ve 23. minutě, když se nejprve podařilo vsítit jednoho z boleslavských a poté vznikl v brankovišti velký zmatek, který zužitkoval nejlépe Ivan Ďurač, který vypadnuvší puk zavěsil pod víko. Liberečtí protestovali a argumentovali tím, že jeden z boleslavských bránil gólmanovi v zákroku. Sudí ale tento gól uznali jako regulérní a podle pravidel.

Tygři byli po tomto gólu hladoví ještě více a zostra dotírali na Ašenbrennera. Díky vyrovnávací brance pookřáli taktéž Středočeši, kteří byli důrazní hlavně v brankovišti. Téměř jistému gólu zabránil zalehnutím puku liberecký Divila, který si poté šel posedět na dvě minuty za zdržování hry. Nejblíže gólu byl v přesilovce boleslavský Jakub Plíšek, který orazítkoval tyč Hasnedlovy brány. Poté přišla další povedená akce hostí. Lakatoš vybojoval puk na modré a uháněl s ním vstříc boleslavské svatyni, ale ani třemi pokusy nedokázal boleslavského strážce překonat. Skóre se měnilo ve 30. minutě. Hasnedl vyrazil kotouč pouze před sebe, načež se v brankovišti strhla mela, ve které se nejlépe zorientoval David Bašus, který propasíroval puk za záda libereckého gólmana. Ten byl samozřejmě velmi rozhořčený, jelikož se prakticky jednalo o velmi podobný gól, který už v zápase obdržel. Hosté si nenechali nic líbit a Bruslaře čekala tvrdá odplata.

V závěru třetiny nachytal Ašenbrennera na švestkách Dominik Hrníčko a o minutu později i Filip Chlapík jehož střelu si boleslavský gólman nešťastně srazil za záda. Tento gól dostal Boleslavské na kolena, jelikož jen těžko hledali odpověď.

Třetí část hry nepřinesla ze strany Boleslavských žádný gól, skóre se ale měnilo na straně hostí, kteří si svým úsilím a hlavně góly pojistili vítězství. V úvodu třetiny se trefil Pavel Zacha, který má jisté zkušenosti již v juniorské kategorii. Liberecký útočník mazácky objel bránu a zasunul puk pod Ašenbrennerův beton. Téměř identická situace následovala o dvě a půl minuty později. Role asistenta a střelce si ale prohodili Matouš Bělohorský s Pavlem Zachou a prvně jmenovaný pojistil konečný výsledek Tygrů na 2:5 z pohledu domácího celku.

Liberečtí si tak v regionálním derby odvezli z Mladé Boleslavi tři body a víkend, se ziskem šesti bodů, mohou hodnotit velmi kladně. Oproti tomu Bruslaři v pátečním zápase nestačili na Písek a letošní sezona je pro ně zatím spíše trápením.

Jan Křivohlávek, trenér BK Mladá Boleslav: Musím říct, že jsme hráli proti velmi kvalitnímu týmu. Liberec mohl i díky juniorské pauze sáhnout po Pavlu Zachovi. Bohužel máme zraněné čtyři hráče a to je na kvalitě našeho týmu znát. Každopádně je musím pochválit za bojovnost, ačkoli u některých je pořád vidět, že do zápasu nedávají vše, tedy 100% nasazení a srdce. V určitém momentu zápasu se nám podařilo výsledek otočit, důraz před bránou nás dobil, ale z naší strany to byla spíše taková labutí píseň. Hokejové kvality Liberce se poté projevily naplno a hosté zápas zlomili na svou stranu.

Jan Šťastný, trenér Bílí Tygři Liberec: Víme, že zápasy v Mladé Boleslavi jsou hodně těžké, dá se říct, že je to derby. Navíc domácí hráli na malé hale, takže jsme očekávali agresivní hokej, plný soubojů, bruslení, a to se také potvrdilo. Boleslav umí být na malé hale velmi nevyzpytatelná a soupeře tu dokáže překvapit. Je v situaci, kdy je každý bod důležitý, takže se z jejich strany mohlo jednat i o taktický krok. Boleslav nás v předchozím utkání porazila na domácím ledě, takže jsme se dobře připravovali. Podařilo se nám vstřelit první gól, což bylo důležité. Poté jsme inkasovali především z důrazu v brankovišti. Máme manšaft a sílu na to, abychom takovéto situace zvládali. Byli jsme posíleni o Pavla Zachu a jeho kvality byly hodně znát, když vstřelil gól a další dva připravil. Rovněž bylo důležité to, že když šla Boleslav do vedení, dokázali jsme rychle odpovědět. Zlomový gól přišel po buly, když náš hráč prostřelil vše, co mu stálo v cestě a gólmanovi to tam trochu nešťastně spadlo. Pak už jsme věřili, že to utkání zvládneme.