15. 9. 2012 | Zdena Bobková

Boleslavští dorostenci o víkendu nevybojovali ani bod

4., sobota 15. 9. 2012
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB
M l. B o l. – Druhý víkendový zápas Bruslařům nevyšel dle jejich očekávání. Boleslav se ve druhém víkendovém utkání střelecky trápila a nedokázala se prosadit. Divákům, kteří si přes sobotní poledne našli cestu na stadion, nepředvedla ani jeden gólový zásah. Hra obou celků byla bojovná, ale chyběl jí potřebný drajv, ačkoli se oba celky snažily do poslední chvíle, vítězně ze souboje nakonec odešel Liberec.
Ml. Boleslav: Ašenbrenner (Plíšek Jan) – Verner, Mašek, Plíšek Jakub, Černý, Marks, Tržický, Groer, Durdil – Semrád, Nastoupil, Šír Jakub, Bašus, Hercig, Skořepa, Pravda, Ďurač, Jeftimov, Brzák, Němec, Sedmík
Liberec: Skřebský (Stezka) – Babec, Hrníčko, Belovič, Artl, Král, Gecko, Divila, Havlas – Šťáva, Kalfiřt, Šír Martin, Klinger, Chlapík, Havlín, Kupčík, Lakatoš, Zedek, Heřmánek, Račický, Bělohorský
Branky a nahrávky: 12. Kalfiřt (Havlas, Račický), 60. Belovič (Chlapík). Rozhodčí: Krob – Místecký, Ptáček. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 18:36.

Tygři vstoupili do zápasu celkově bojovněji a snažili se Boleslavi diktovat tempo. První minuty hry nedali Bruslařům šanci klást odpor a dobývali boleslavskou klec sami. Ašenbrenner měl plné ruce práce a statečně čelil jejich náporu. Boleslav se do pásma hostí dostávala jen velmi těžko, z první třetiny můžeme vypíchnout šanci Ďurače, který si spolu s Šírem založil akci na modré a prvně jmenovaný vyzkoušel pozornost Skřebského, ten byl ale pohotový a kotouč vytěsnil.

Z první branky se radovali hosté ve 12. minutě. Liberec si vytvořil tlak a zmáčkl Boleslav v jejím pásmu. Jakub Kalfiřt tečoval Havlasův puk přímo do vinglu a rozvlnil síť boleslavské klece. Boleslav poté dostala možnost zahrát si přesilovou hru. Ta se jí ale vůbec nepovedla a Skřebský si nepřipsal ani jeden zásah, naopak hosté zkoušeli nahazovat puky na boleslavskou klec a do slibné šance se dostal ve vlastním oslabení Havlas, který tvrdou střelu poslal jen do Sedmíkovy holeně.

V závěru třetiny Boleslav dostala další příležitost zahrát si přesilovou hru. Ani tu však nedokázala využít, ačkoli ji sehrála mnohem lépe než tu předešlou. Po první třetině odcházely celky do kabin za stavu 0:1.

Druhá třetina nenabídla příliš pohledný hokej, ale šance měly oba týmy. Spíše než pěknou kombinační hru předváděly oba celky vcelku kostrbatý hokej, hráči bojovali o puk v rozích kluziště a oba celky se trápily v koncovce. Nutno podotknout, že když už brankáři zasahovali, byli ve svých zákrocích jistí a dost to svým spoluhráčům ulehčovali. V největší šanci druhé třetiny se ocitli domácí, když se Bašusovi podařilo nastřelit tyč Skřebského brány.

Kdyby před zápasem někdo předvídal její průběh, jistě by netipoval, že se bude bojovat až do posledních vteřin, a to doslova. Dvě vteřiny před koncem utkání se trefil liberecký Matůš Belovič. Ale popořádku. Liberec dostal čtyři minuty před koncem utkání dvouminutový trest pro hráčskou lavici, když špatně střídal a hrál v šesti. Boleslav si vybrala oddechový čas a trenér Křivohlávek stáhl Ašenbrennera na střídačku. Bruslaři si vytvořili obrovský tlak a snažili se propasírovat puk za Mazucha, ten měl ale dnes svůj den a zůstal bezchybný až do konce zápasu. Boleslav hrála téměř čtyři minuty bez brankáře a bohužel pro domácí nedokázala svůj tlak přetavit v gól. To se naopak podařilo Liberci. Odkrytá klec, to je pro hokejisty něco jako výzva, ale trefit jí se podařilo Matůši Belovičovi až na třetí pokus. Nejprve trefil dvakrát tyčku, potřetí ale puk v prázdné bráně skončil.

.

BK Mladá Boleslav, Tomáš Hyka, asistent trenéra: Věděli jsme, že Liberec je velmi kvalitní hokejové mužstvo, a proto jsme tomu uzpůsobili náš herní styl. Nepouštěli jsme se do nějakých velkých kombinací. Po první třetině bylo vidět, že se s nimi dá hrát, takže jsme se tomu přizpůsobili. Chybělo nám štěstí, po dvě třetiny Liberec vedl pouze jednogólovým náskokem. Šance jsme měli, ale zranili se nám dva důležití hráči, tím pádem tlak dopředu začal pomalu ochabovat. Třetí třetinu předvedli kluci perfektní výkon, dřeli a bojovali do poslední chvíle. Každé utkání je jiné. Včera to byla spíše přestřelka, bylo to otevřenější, dnes jsme hráli více zezadu. Neříkám, že šance nebyly, ale chyběl nám ten pověstný krůček do zakončení. Včera bylo více tutových šancí z naší strany, dnes jsme měli tuším jednu, při power-play. Před hráči smekám, že poslední třetinu dřeli. Hokej se hraje na góly a i když jsme hráli rovnocennou partii, skončilo to fotbalově 1:0, resp. 2:0 v power-play.

Bílí Tygři Liberec, Martin Jůza, vedoucí týmu: Myslím si, že dnes byla hra, dá se říct, v naší režii. Měli jsme spoustu šancí, ale neumíme dát góly. Nedaří se nám proměňování šancí. Dnes jsme Boleslav přehráli především v bruslení a rychlosti, a proto jsme také vyhráli.