2. 12. 2007 | Simona Šnajdrová

Boleslavští dorostenci se předvedli, Ústí si odváží pěknou nadílku!

26., neděle 2. 12. 2007
Ml. Boleslav - Ústí n. L. MBL - UNL
M l. B o l. - Zápas začal bezbrankovou a zpočátku vyrovnanou první třetinou. Většinu zápasu byli ale aktivnějším týmem Boleslavští. I přesto vstřelili první branku hosté, domácí však během několika minut dokázali vyrovnat a dokonce i dostat se do vedení. Třetí třetina pak již patřila jen domácím, kteří nasázeli Ústeckým Lvům ještě čtyři góly.
Ml. Boleslav: Klimíček - Švaříček, Soukup, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, Arazim - Jankovský, Bednář, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Koudela, Hájek, Sochor, Lenc
Ústí n. L.: Petrásek - Sova, Hříbal, Andres, Špila - Ptáček, Žák, Faigl, Chytrý, Richter, Jankovič, Slavíček, Purma, Pojezný, Rybalkin, Poláček
Branky a nahrávky: 28. Rys (Soukup), 40. Rys (Lenc), 43. Belay (Krňanský), 48. Hájek (Belay), 50. Belay (Musil), 59. Koudela (Belay) - 24. Žák (Ponikelský). Rozhodčí:. Vyloučení: 20:14. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 80.

První třetina začala velmi rychlou hrou s vyrovnanými šancemi na obou stranách. V páté minutě dostali hosté šanci zahrát si přesilovku, ale domácí se dokázali osvobozovat a nedovolili Lvům z Ústí, aby se prosadili. Jakmile se počet hráčů na ledě vyrovnal, hned převzali iniciativu domácí. Vytvářeli si sice šance, ale brankáře hostí se jim překonat nepodařilo. Netrvalo dlouho a Boleslavští opět nabídli soupeřům početní výhodu. Na domácích však nebylo vůbec znát, že mají na ledě o hráče méně a dokonce byli aktivnějším týmem a dostávali se více do šancí. Chvíli po přesilovce Ústí, měli možnost početní převahy také domácí. Ti hned začali vyvíjet na tým Severočechů tlak, a tak se ochránce ústecké svatyně musel hodně ohánět, aby žádný puk za jeho záda neprošel. Pět minut před koncem první části byl ve velké šanci domácí Jiránek, ale k zakončení se díky nevyrovnanému místu v ledu, na které najel, bohužel nedostal. Za několik okamžiků, byl ve vlastním oslabení opět důraznější tým Boleslavských. Domácí neustále pálili na ústeckého brankáře ze všech stran, ale puku jako by se za brankovou čáru nechtělo. Minutu před koncem první třetiny již povolily nervy a strhla se menší bitka, a tak Středočeši hráli zbytek první části pět na čtyři a tuto výhodu si odnesli ještě do začátku druhé třetiny.

Domácí začali druhou část pokračováním velkého tlaku na tým hostí z první třetiny, ale opět jim chyběla jen troška štěstí, aby dostali puk za záda ústeckého Petráska. I když byli Středočeši jasně lepším týmem, první se z gólu radovali Ústečtí, Martinu Žákovi se totiž povedlo prostřelit boleslavského Klimíčka a vstřelit tak první branku nedělního utkání. Boleslavští ale nic nevzdali, pokračovali v tlaku a během několika chvil se konečně po nahrávce Soukupa díky Jiřímu Rysovi povedlo vstřelit branku a stav zápasu tak vyrovnat. Hra pak znovu nabrala ještě rychlejší spád s velmi nebezpečnými šancemi na obou stranách. Boleslavský strážce svatyně však skvěle zasahoval a nepustil za svá záda do konce druhé části zápasu již žádný puk. Zato domácímu Jiřímu Rysovi se ústecký Petrásek neubránil, a tak domácí zvýšili během poslední minuty druhé třetiny na 2:1.

I poslední část začala rychlým tempem a hned ve druhé minutě měli domácí první šanci zvýšit skóre, ale Rys tentokrát brankáře Severočechů neprostřelil. Hned na to byl ale úspěšnější Martin Belay, který dokázal puk za záda Petráska protlačit zvýšit tak již na 3:1. Boleslavští stále drželi Ústecké pod tlakem a během první poloviny třetí části se prosadili hned dva domácí hráči – boleslavský kapitán David Hájek a červené světlo za bránou hostí opět rozsvítil také Martin Belay. Oba týmy stále dávaly do hry všechno a na obou stranách byla vidět spousta nebezpečných šancí. Boleslavské musel několikrát zachraňovat naštěstí vynikající a vždy připravený Klimíček. Dvě minuty před koncem zápasu se opět prosadili domácí, za asistence Belaye se postaral o zvýšení na konečné skóre 6:1 David Koudela. V Boleslavi byl v neděli k vidění skutečně krásný, rychlý a rázný hokej opravdu extraligové úrovně. A Boleslavští vyhráli nad Ústeckými Lvy vysoko a zaslouženě.