18. 12. 2010 | David Bohata, Magdalena Malá, David Bohata

Boleslavští dorostenci vyrovnaný zápas s Brnem prohráli

32., sobota 18. 12. 2010
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
B r n o - Pokud nějaká prohra zamrzí, bude to nejspíš ta, při které se soupeř dostane do vedení až v poslední třetině. Přesně to se dorostu z Mladé Boleslavi stalo v utkání proti Kometě. Na šance vyrovnaných šedesát minut pro ně skončilo trpkým výsledkem, a to ačkoli Brňané dvakrát prohrávali. Letošní kalendářní rok pro tuto věkovou kategorii Bruslařského klubu končí. Extraliga staršího dorostu pro ně pokračuje 7. ledna roku 2011.
Kometa Brno: Klimeš - Štancl, Máša, Jaroch, Vojáček, Beneš, Vágner, Šidák, Sedlák - Klíma, Pospíšil, Buhaj, Vašíček, Raška, Zbořil, Mrázek, Boček, Fusek, Lamač, Chudý
Ml. Boleslav: Novák - Chalupa, Valentík, Kurka, Holada, Bartoš, Serbus, Budín, Boček - Bičiště, Teubner, Marek, Brandejský, Podsedníček, Semirád, Hloušek, Štěpánek, Šimek, Protivný, Kalfiřt
Branky a nahrávky: 22. Zbořil (Raška), 45. Beneš, 50. Boček (Fusek) - 9. Protivný, 45. Marek (Semirád, Bartoš. Rozhodčí:Paulík - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:11. Využití:1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání:0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2 .

Do zápasu se oba týmy vrhly s patřičnou chutí a výsledkem bylo brzké vyloučení. Jakub Fusek se probíjel do šance, ale tu mu za cenu faulu pokazil Jiří Brandejský. V přesilovce toho Kometa moc nepředvedla, až chvíli před jejím skončení se poprvé ke slovu dostalo, dnes velmi aktivní, duo Adamů Raška a Zbořil. Prvně jmenovaný poslal pas k druhé tyčce, ale boleslavský gólman si čisté konto udržel. V sedmé minutě se svými kličkami dostal až před Klimeše Štěpán Štěpánek, ale vyznamenal se i ochránce svatyně na druhé straně kluziště. První gólová akce přišla až v čase 8:38, kdy napřáhl mezi kruhy boleslavský David Protivný a střelou k levé tyči otevřel skóre zápasu – 0:1. V šesnácté minutě uháněli na jediného obránce hostů Buhaj s Vašíčkem, ale i tentorkát byl úspěšnější Novák. O minutu později se do velké šance dostali i hosté. Hloušek se ocitl sám před poloprázdnou bránou. V cestě mu stál jen ležící brněnský brankář Klimeš, který stačil ve správnou chvíli máchnout hokejkou a udržet tak pouze jednobrankovou ztrátu.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí gólově. Adam Zbořil si opět se svým jmenovcem Raškou vyjeli na výlet do obranné třetiny Mladé Boleslavi a tentokrát se radovali. Zbořil předvedl excelentní bekhendový blafák a bylo vyrovnáno – 1:1. Druhý gól mohla tahle dvojice přidat vzápětí, ale Novák byl na místě. Tři minuty před koncem druhé třetiny mohl poslat Brňany do vedení Beneš, ale puk mu před prázdnou bránou přeskočil hokejku. Následně putovali na trestnou lavici dva hráči Mladé Boleslavi a polovinu dvojnásobné přesilovky si Kometa přenesla do třetí třetiny.

Boleslav nepříjemné chvilky zvládla na výbornou a v následující přesilové hře udeřila. Ladislav Marek si počkal na přihrávku zpoza brány a rychlou tvrdou střelou vrátil hostům těsné vedení – 1:2. To jim však vydrželo pouhých třináct vteřin. V čase 44:49 se až před Nováka prokličkoval Filip Beneš a střelou pod horní tyčku opět vyrovnal – 2:2. Vzápětí dostala Kometa možnost další přesilové hry, ale Boleslavští výborně bránili a dokonce několikrát ohrozili Klimešovu bránu. Následně byl však vyloučen hostující Jakub Teubner a Kometa trestala. Fusek střílel a od gólmana odražený puk zametl za brankovou čáru Jan Boček číhající ve správný čas na správném místě- 3:2. Poslední minuty patřily především domácím, kteří perfektně bránili. Poslední minutu, ve které hráli hosté power play, přečkala Kometa díky šesti zakázaným uvolněním v řadě a těsnou výhru 3:2 nakonec uhájila.

Miroslav Barus, trenér HC Kometa Brno: Dneska kluci oproti včerejšku zabrali a hráli výborně, agresivně. Měli tah a zaslouženě získali tři body.

Petr Zbíral, trenér BK Mladá Boleslav: Kometa nás neporazila. Bohužel jsme se porazili my sami, když jsme několikrát chybovali, z čehož vzešli jejich branky.