12. 12. 2007 | Michal Miškovský

Boleslavští nevyužili zaváhání Chomutova, zůstávají druzí

29., středa 12. 12. 2007
Olomouc - Ml. Boleslav OLO - MBL
O l o m o u c - Dosavadní lídr skupiny Západ Chomutov prohrál na ledě ostravské Sarezy 3:8, a tak se mohli hokejisté BK Mladá Boleslav případnou výhrou v Olomouci posunout do čela tabulky. Na Hané však během šedesáti minut nepadl ani jeden gól. Jelikož o vítězi nerozhodlo ani prodloužení, na řadu musela přijít loterie s názvem samostatné nájezdy, v nichž měli více štěstí domácí.
Olomouc: Žigárdy - Nedbálek, Švrček, Ministr, Bouz, Luňák, Brančík, Růžička, Meidl, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Janečka, Venkrbec, Všetečka, Chmelíř, Bartoň, Čuřík, Bordowski, Žajgla
Ml. Boleslav: Růžička - Bauer, Jindra, Lukáč, Macháček, Mucha, Mocek, Wagenhoffer - Rumpel, Král, Gombár, Nouza, Mikulík, Eiselt, Gajovský, Rod, Handlovský, Sedlák, Kuchejda, Sýkora, Kopecký
Branky a nahrávky: rozhodující sam. nájezd Ministr. Rozhodčí: A. Jeřábek - Brabec, Klein. Vyloučení: 10:10, navíc domácí Švrček osobní trest 10 minut, domácí Meidl a hostující Kuchejda 5 minut + trest do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: .

V první dvacetiminutovce, stejně jako v následných pětačtyřiceti minutách, gól nepadl, a tak byla pro diváky zřejmě nejzajímavější bitka z konce úvodního dějství. Ale pojďme popořadě. Skóre mohl otevřít už po dvou odehraných minutách Mikulík, ke smůle Středočechů však puk do odkryté části brány neumístil. První vážnější příležitost si domácí vytvořili v 11. minutě. Avšak strážce brány Mladoboleslavských Martin Růžička změnu skóre nepřipustil, když proti svému jmenovci zasáhl úspěšně. Za další minutu se za obranu Bruslařského klubu dostal Brančík, jenže kotouč nasměroval jen do Růžičkovy masky.

Do třetice se Moravané mohli ujmout vedení v 15. minutě, závar před gólmanem hostí však domácí nezužitkovali. Poté už přišla zmiňovaná šarvátka. Čtyřicet vteřin před první přestávkou se do sebe pustilo hned několik hráčů. Nejaktivnější byli Meidl s Kuchejdou a právě útočník Mladé Boleslavi odešel z pěstního souboje s nejvyšším trestem. Byl vyloučen do konce utkání.

Po pauze byli, co se týče vytváření šancí, aktivnější svěřenci Jana Votruby s Leo Gudasem. Ke gólovému průlomu však nevedla 58 vteřin trvající přesilovka 5 na 3 z úvodu druhé části hry. Ve 28. minutě si vybral svou dávku smůly Eiselt, když po jeho střele zazvonila tyč. Nadějné pokusy Jindry a Gajovského pro změnu zneškodnil gólman Žigárdy. V závěru prostřední třetiny mohlo udeřit na druhé straně. Také dvojnásobná přesilovka Olomouckých však zůstala bez využití.

Do třetího dějství jistě vstupovaly oba týmy s úmyslem konečně pokořit soupeřova gólmana. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Přece jen však byli o něco aktivnější Středočeši. Vždyť mohl Boleslav posunout blíže ke třem bodům Král, Wagenhoffer či Nouza. Směr střely kapitána Boleslavských i dorážku řízného beka Bruslařského klubu vystihl Žigárdy a ránu nejproduktivnějšího hráče hostí pro změnu zastavil na brankové čáře obránce Hanáků Vyrůbalík. Prodloužení mohl odmítnout vteřinu před koncem základní hrací doby Ministr, jeho pokus ale Růžička vytěsnil betonem na tyč!

Pětiminutové nastavení správné řešení tajenky o vítězi nepřineslo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Poté, co Mikulík ve čtvrté sérii nastřelil tyč, byl následně přesnější zkušený Milan Ministr. Proti jeho střele nad vyrážečku nestihl Růžička zareagovat.