23. 1. 2008 | Michal Miškovský

Boleslavští proti Hradci nepřipustili žádné komplikace, Východočechům nasázeli osm gólů

38., středa 23. 1. 2008
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - HKR
M l. B o l. - Další téměř bezstarostný zápas mají za sebou hokejisté Mladé Boleslavi, kteří v rámci 38. kola první hokejové ligy přivítali ve Zlatopramen Aréně Hradec Králové. Východočeši se sice ujali vedení už ve druhé minutě, jenže následně už góly padaly pouze do brány Hradce a v celkovém součtu domácí přibalili svěřencům Pavla Pazourka na zpáteční cestu osmigólový náklad.
Ml. Boleslav: Šindelář – Drábek, Mocek, Bauer, Lukáč, Macháček, Mazanec, Bauer, Jaroměřský – Eiselt, Mikulík, Nouza – Šebesta, Boháč, Rumpel – Handlovský, Sýkora, Gajovský – Rytnauer, Král, Gombár
Hr. Králové: Brož (41. Dušek) – Toužimský, Seidl, Táborský, Pavlů, Pazdera, Karlíček, Drtina – Ropický, Vlráb, Kadlec, Hruška, Koudelka, Šeda, Kočan, Šejnoha, Suchý, Jindřich, Šimoníček
Branky a nahrávky: 11. Gajovský (Sýkora, Handlovský), 18. Boháč (Šebesta), 19. Handlovský (Sýkora), 22. Mazanec (Handlovský, Gajovský), 36. Eiselt (Nouza), 40. Mazanec (Král), 48. Nouza (Eiselt, Mocek), 55. Mikulík (Nouza, Eiselt) - 2. Hruška (Koudelka). Rozhodčí: Šindler – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2320. Střely na branku: 65:21.

Ještě než bylo vhozeno úvodní buly, proběhl jeden ceremoniál. Jiřímu Kadlecovi, dlouholeté opoře BK Mladá Boleslav, předal ředitel klubu Michal Koliáš společně s náměstkem primátora Janem Smutným dárkový balík a pamětní dres.

Poté už mohl samotný zápas začít a z pohledu domácích to opravdu nebyl úvod z říše snů. Hned po 46-ti vteřinách byl vyloučen Mikulík a za dalších 63 sekund Východočeši při početní výhodě udeřili. Zpoza bránícího hráče vystřelil Hruška a gólman Šindelář na jeho přesný pokus k tyči nestihl včas zareagovat.

Boleslavští mohli zkorigovat stav po pěti odehraných minutách. Eiselt se dostal za obranu Hradce, ale včas ho stihl zahákovat Kočan. V následné přesilovce přinesla vzruch Rytnauerova nepovedená střela, která byla o to nebezpečnější a Brož měl rázem hodně starostí. V nadějné pozici se ocitl v mezikruží za další tři minuty Nouza, jenže skákavý puk nezpracoval. Svěřenci Petra Kaňkovského i nadále tlačili na “pilu“ a výsledkem bylo vyrovnaní z 11. minuty. Sýkora přesným pasem z rohu hřiště našel v mezikruží nepokrytého Gajovského, jenž se z první trefil mimo Brožův dosah.

Domácí mohl posunout do vedení o tři minuty později Nouza, ale proti jeho pokusu po vyjetí zpoza brány stihl Brož zareagovat a strážce svatyně Východočechů si poradil také se dvěma střelami Handlovského. Následně Lukáč v 16. minutě svým dravým průnikem zvedl diváky ze sedaček a vybojoval také přesilovku. V ní se osvědčil důraz domácích forvardů před bránou. Závar v brankovišti Brože využil ke skórování Boháč, který snad načtyřikrát dotlačil puk za brankovou čáru.

Ještě zoufalejší mohli být hosté v 19. minutě. V oslabení se totiž k puku dostal Sýkora, za modrou předložil kotouč Handlovskému, který si najel z pravé strany před nezkušeného Brože a nenápadnou střelou nad gólmanovo levé rameno stanovil skóre po úvodní dvacetiminutovce – 3:1.

Vstup do druhého dějství se pro změnu vyvedl Mladoboleslavským. K Mazancovi se při přesilovce odrazil puk a obránce domácích ho z levé strany napálil v 76. vteřině přesně ke vzdálenější tyči. Pátý gól mohl přidat ve 24. minutě Eiselt, jenž v další početní výhodě rozezvonil jen tyč.

Hradečtí se do šanci dostávali sporadicky. Největší a de facto jedinou příležitost ke zkorigování stavu v prostřední části hry spálil Koudelka, který se dostal za obránce Středočechů, ale ztroskotal na Šindelářovi. Poté se už ke slovu dostali znovu domácí. Ti při vyrovnaném počtu hráčů v 34. minutě uzamkli Východočechy v jejich obranné třetině a po vyšachování bránících hráčů měl volné pole působnosti Lukáč, avšak Brož se stihl přesunout ke druhé tyčce a puk zneškodnil vyrážečkou. Co se nepovedlo Lukáčovi, dokázal o dvě minuty později Eiselt. Jeho našel přesnou přihrávkou před prázdnou bránou Nouza a zkušený útočník domácích už pouze doklepl kotouč do odkyté části brány. Na 6:1 Boleslavští upravili v poslední minutě druhé třetiny. Při dvojnásobné přesilovce napřáhl od modré Mazanec a puk zastavila až síťka v bráně Brože.

Šest inkasovaných gólů zapříčinilo změnu gólmana Hradeckých. Do brány se již ve třetím dějství nepostavil Brož a svatyni Východočechů nově hájil Dušek. Ten musel být hodně pozorný proti střelám Handlovského a Drábka, ale puku se pokaždé postavil do cesty. Poprvé inkasoval “až“ ve 48. minutě, kdy nestačil na dorážku Nouzy z bezprostřední blízkosti.

Červené světlo znovu svítilo v 49. minutě. To zakončoval do poloprázdné brány Rytnauer, ale Dušek včas zasáhl betonem, a tak se jednalo o chybu brankového rozhodčího. A když za další minutu puk přešel brankovou čáru po dorážce Sýkory, ještě předtím byla brána posunuta, tudíž znovu gól nemohl platit. Osmé trefy se Boleslavští dočkali v 55. minutě. Nouza vystihl rozehrávku Hradeckých, z levé strany přihrál před bránu nepokrytému Mikulíkovi, jemuž zakončení do poloprázdné brány nedělalo problém. Gólová nabídka tedy byla ve Zlatopramen Aréně hodně pestrá.