18. 3. 2008 | Jitka Čechová

Boleslavští vybojovali třetí semifinálové vítězství, nad Brnem tak opět o zápas vedou!

SF5, úterý 18. 3. 2008
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
M l. B o l. – Ačkoli se Mladoboleslavští nedokázali v Brně ani jednou gólově prosadit, v pátém semifinálovém utkání bylo již všechno zapomenuto. Jasně aktivnější byli Středočeši už v první třetině, jež vyhráli 2:1. Rozhodující momenty ale přišly v prostředním dějství, které domácí tým naprosto ovládl, vsítil totiž tři branky, přičemž soupeři nedovolil ani jednu. Brno ještě do hry promluvilo v poslední třetině, kdy upravili na 3:6. Jmenovat také můžeme dvě zajímavosti - všechny tři branky Komety padly v početní výhodě, z toho dvě rovnou ve dvojnásobné. A nutno také zdůraznit hattrick, který si připsal boleslavský kapitán Richard Král.
Ml. Boleslav: Chábera – Bauer, Schnabel, Mazanec, Drábek, Lukáč, Macháček, Mocek, Jindra – Nouza, Král, Gombár – Fiedler, Boháč, Šebesta – Mikulík, Šindel, Sýkora – Eiselt, Rumpel, Handlovský
Kometa Brno: Jarina (36. Maláč) – Březina, David, Mikel, Morava, Houdek, Zubíček, Protivný, Lhotský, Vondráček, Barus, Dlouhý, Zelenka, Padělek, Klimt, Sedlák, Černý, Mikšan, Moskal, Lipina, Staněk
Branky a nahrávky: 4. Šindel (Mikulík), 4. Král (Bauer), 21. Král (Bauer), 34. Šindel (Eiselt, Mocek), 37. Eiselt (Šindel), 45. Král (Schnabel, Bauer) – 12. Houdek (Zubíček), 48. Padělek (Mikel), 52. Staněk (Barus, Protivný). Rozhodčí: Mikula, Jebavý - Kabourek, Lhotský. Vyloučení: 10:9, Sýkora (MBL) + 10 minut osobní trest za nesport. chování. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 3900. Střely na branku: .

Už v první minutě usedli, oba svorně za sekání, na trestnou lavici za domácí Nouza a za hosty Protivný. Mladá Boleslav byla za tohoto omezenějšího počtu hráčů na ledě rozhodně aktivnější. Nejprve přihrával Šebesta na Lukáče, který otestoval pozornost Jariny střelou do betonů, poté se zase Eiselt snažil prostrčit kotouč do brány těsně kolem levé tyčky. S oběma těmito šancemi domácích si brněnský gólman ještě poradil, poprvé ale kapituloval už ve čtvrté minutě, kdy se všichni hráči Komety stáhli na jednoho boleslavského hráče a nechali tak plno prostoru Jakubovi Šindelovi, kterému už umístěnu puku do horní části branky nedělalo velké potíže.

Boleslavští v Brně jasně pocítili, jak důležitý je úvod utkání a také se podle toho chovali. Už o dvacet sekund později se Zlatopramen Aréna radovala znovu, na 2:0 Středočeši odskočili po prvním z celkových tří gólů Richarda Krále. Kometa viditelně ztuhla, takový vývoj zřejmě neočekávala. Domácí se toho snažili využít, ale poté co byli po čtyřech po sobě jdoucích sekundách vyloučeni hned dva z jejich řad, byli v tomto okamžitě střelecky produktivnější hosté. Od modré předvedl perfektní střelu zápěstím Tomáš Houdek. Do kabin se tak po první třetině šlo se stavem 2:1.

Heslo o kvalitním startu si Mladoboleslavští nesli i do druhé dvacetiminutovky, půl minuty po jejím zahájení si Richard Král položil gólmana Jarinu a jednoduše zvedl puk do pravého horního rohu. A tím střelecká produktivita Středočechů v prostředním dějství teprve začala. Dvojka Fiedler s Boháčem sice to štěstí neměli, když prvně jmenovaný puk nastřeloval na brankáře. Ten jej vyrazil nejistě před sebe, ale než stihl dojet Boháč a pokoušet se o dorážku, kotouč zalehl. Pohledná akce spatřila světlo světa po polovině zápasu, kdy Eiselt objel klec hostí a namazal volně si sjíždějícímu Jakubovi Šindelovi.

A protože Boleslavští neustávali ve svém tlaku, pár minut po čtvrtém obdrženém gólu měnil brankář Jarina své působiště - z prostoru mezi tyčemi odjel na střídačku a na jeho místo nastoupil Maláč. Ten ale své zatím neposkvrněné konto neudržel ani dvě minuty. Na Václava Eiselta totiž pozapomněla hostující obrana a ten se tak v útočné třetině pohyboval zcela sám a bez problémů. Brno ale nic předčasně neodpískalo, poslední tři minuty druhé třetiny patřily prakticky jim. Nejprve se Zubíček snažil srazit do brány vysoko letící puk, o chvilku později zase hrozil Dlouhý, který mířil do růžku, Chábera ale v poslední chvíli zasáhl svojí lapačkou.

Poslední část utkání patřila hlavně při pohledu do statistik hostům. Nejprve byl vyloučen jeden z mladoboleslavských hráčů, Brno ale své síly v útoku trochu přecenilo a nechalo se několikrát za sebou vyloučit také. Boleslavští tak v konečném znění hráli několik minut dvojnásobnou přesilovku. A také ji dokázali využít! Číhající Richard Král u levé brankové tyčky usměrnil prudce letící puk pod horní tyčku a dovršil tím tak svůj dnešní hattrick.

Ze strany domácích to byla poslední branka. Zbytek zápasu si trochu zbytečně zkomplikovali. Po dvou zbytečných vyloučeních šli totiž opět jen do tří a opět tento stav neuhájili. Na 2:6 snížil Ivan Padělek. Ve zbývající klasické početní výhodě se ještě o další gól snažil Sedlák, v rozhodující chvíli ale zlomil hůl. Do třetice se nicméně Kometa prosadila taktéž v přesilovce, konečný stav svou střelou podepsal Aleš Staněk. I tak ale Boleslavští zápas po většinu jeho trvání kontrolovali a měli ve své režii.