14. 4. 2010 | Miroslav Kučera, Jitka Čechová, Miroslav Kučera

Boleslavští vyhráli v Chomutově - stav barážové série opět otáčí ve svůj prospěch

BAR3, středa 14. 4. 2010
Chomutov - Ml. Boleslav CHM - MBL
C h o m u t o v - Boleslav se už ve druhé minutě třetího barážového utkání ujímala vedení díky střele Macha, Severočeši ale za poměrně krátkou dobu vyrovnali v přesilovce a ve druhé dvacetiminutovce pak navíc obrátili skóre ve svůj prospěch. Od toho momentu ale stav na časomíře měnili už jen hráči Bruslařského klubu. Ve 28. minutě vyrovnal na 2:2 Bahenský, vedení na stranu Boleslavi vracel tři a půl minuty před koncem prostředního dějství Pabiška. Snahu Chomutova vyrovnat uťal Handlovský trefou do prázdné branky v samotném závěru zápasu. Mladá Boleslav tak vede v barážové sérii 2:1.
Chomutov: Hanuljak - Grof, Trefný, Bombic, Pulpán, Tribuncovs, Brňák, Pavlas, Všetečka - Eiselt, Kraft, Procházka - Hruška, Skořepa, Duda - Jíra, Mikšovic, Hašek - Polanský, Domin, Trochta
Ml. Boleslav: Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, Jindra, Lehikoinen, Duben - Nouza, Sýkora, Boháč - Bahenský, Gajovský, Handlovský - Pabiška, Macho, Fabuš - Loskot, Vrbata, Sup
Branky a nahrávky: 4. Hruška (Pulpán), 23. Kraft (Procházka, Eiselt) – 2. Macho (Pabiška, Lehikoinen), 28. Bahenský (Handlovský), 37. Pabiška (Lehikoinen, Jiruš), 60. Handlovský (Gajovský). Rozhodčí: Hradil, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6, Gajovský (MBL) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6192.

Třetí utkání barážové série patřilo hráčům Mladé Boleslavi. Od úvodního buly se drželi v útočné třetině a po minutě zápasu otevřel skóre Michal Macho, když prostřelil Hanuljaka. Inkasovaná branka domácí paradoxně nakopla a o dvě minuty později bylo vyrovnáno. David Hruška zasunul bekhendem puk za zmateného Schwarze. Celkově se dá říci, že první třetina byla vyrovnaná, jak na branky, tak na šance a skončila tedy poměrně spravedlivě 1:1.

Úvod druhé třetiny patřil spíš domácím. Po třech minutách hry vystřelil Procházka, jehož střelu Schwarz vyrazil před úplně volného Milana Krafta, který neměl problém zakončit. Poté ale Piráti jakoby přestali hrát a Boleslavští z toho těžili. Nebýt domácího brankáře Miroslava Hanuljaka, který chytal v excelentní formě, kdo ví, jak by zápas skončil. Ve 28. minutě se stav však již měnil. Handlovský vystřelil a Zdeněk Bahenský povedenou tečí pod víko vyrovnal. Do konce druhé třetiny stihli Středočeši opět strhnout vedení na svoji stranu. Lehikoinen vystřelil od modré a puk skončil v síti opět po teči, tentokráte Lukáše Pabišky. Stav po dvou třetinách byl 3:2 pro Mladoboleslavské.

Třetí třetina byla z obou stran rozpačitá. Domácí se tlačili do útoku, ale hosté výborně bránili a dovolili Chomutovským na Schwarze vystřelit pouze šestkrát. Středočeši mohli navýšit své vedení při čtyřminutové přesilové hře, ale ta se jim nepovedla. Nakonec se prosadili až při power play Chomutova. Lukáš Handlovský ujel s Nikolou Gajovským a prvně jmenovaný neměl problém zakončit do prázdné klece.

Jan Tlačil, trenér BK Mladá Boleslav: "Od první minuty jsme měli více ze hry, lépe jsme bruslili a pohyb byl znát. Přihrávky tam chodily a měli jsme jednu šanci za druhou. Litujeme nevyužitých šancí v první třetině, kdy to bylo hodně nahnuté. Mančaft ale pracoval až do konce. Vyšla nám i druhá a třetí třetina a myslím si, že jsme měli více ze hry."

Radim Rulík, trenér KLH Chomutov: "Prohráli jsme zaslouženě, soupeř byl dnes lepší. To, že to bylo až do power play 3:2, byla zásluha Míry Hanuljaka, který odvedl vynikající výkon. Hosté nás nezaskočili, jejich hru jsme očekávali. Rozhodlo, že byli lepším mužstvem. Specifikovat bych to nechtěl."