30. 11. 2010 | Daniel Langer

Bruslaři doma znovu padli, Pardubice si pohlídaly závěr a drama nedopustily

13., úterý 30. 11. 2010
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l. B o l. - Východočeši potvrdili úlohu favorita, která jim byla přiřknuta a celé utkání domácí nepustili do vedení. Ihned po úvodním vhazování šli hosté do vedení, vyrovnání zařídil po samostatném nájezdu Pabiška. Ještě do konce třetiny ale stihl utnout boleslavskou radost Bartek. O osudu utkání rozhodla druhá třetina a dvě slepené branky hostů, které se ukázali jako klíčové. V závěru se už Eaton spokojil s udržováním výsledku. Boleslav dokázala esteticky upravit skóre kuriózní trefou Divíška, více už toho ale nestihla.
Ml. Boleslav: Schwarz – Žabka, Jindra, Marušák, Macháček, Hay, Duben, Lehikoinen, Čížek – Boháč, Divíšek, Barney – Macho, Pabiška, Fabuš – Tvrdík, Vrbata, Bahenský – Hrdel, Nouza, Loskot
Pardubice: Svoboda – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Cetkovský, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Kousal, Rákos, Buchtele
Branky a nahrávky: 13. Pabiška, 41. Divíšek - 1. Koukal (Kolář), 15. Bartek (Kaberle), 27. Nakládal (Kaberle, Koukal), 28. Somík (Mezei, Špirko). Rozhodčí: Blecha, Jeřábek - Kis, Prchal. Vyloučení: 3:2 Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci:2980.

Pardubičtí do úvodu utkání vlétli jako uragán a po čtrnácti sekundách už Schwarz musel lovit puk ze své branky. Kolář se ihned po zahajovacím buly vřítil do útočného pásma, našel přesně Petra Koukala a ten už neměl problém zavěsit puk pod horní tyčku. Boleslavští dostali následně výhodu přesilové hry, tudíž se jim z inkasované branky vzpamatovávalo o něco lépe, Svoboda ale všechny ošemetné situace vyřešil s ledovým klidem.

Tempo hry i nadále diktoval pardubický Eaton, který se nespokojil s časným jednobrankovým vedením a neustále se tlačil směrem ke Schwarzově bráně . Skóre mohl navýšit Daniel Rákos, to by ale do jeho kombinace s Buchtelem nesměl na poslední chvíli vložit hůl boleslavský obránce. Kombinace Bruslařského klubu jako by utrpěla přeskládáním útočných řad díky návratu rekonvalescenta Fabuše a příchodu nové posily Barneyho. Nejedna boleslavská kombinace tak ztroskotala díky nepřesnostem.

Mladá Boleslav ale dokázala udeřit jako blesk z čistého nebe. Marušák narýsoval geniální přihrávku přes celé kluziště na volného Pabišku, který se zničeho nic řítil zcela sám na Svobodu. Pardubický Kolář ho zezadu zastavil jen za cenu faulu, rozhodčí nazaváhal ani vteřinu a nařídil trestné střílení. Už se zdálo, že bude Lukáš Pabiška při exekuci neúspěšný, Svobodovi ale nešťastně vypadl puk z výstroje a doklopýtal až za brankovou čáru. Boleslavskou radost ale už za necelé dvě minuty utnul Martin Bartek, který podél mantinelu ujel domácí obraně a přesnou střelou potvrdil svou pozici nejproduktivnějšího hráče Eatonu.

Do druhého dějství vstoupili daleko lépe Pardubice, kteří si aktivitou vynutili hned dvě slepená vyloučení, hostům se tak naskytla 45 sekund dlouhá dvojnásobná přesilovka. V ní se nadvakrát ocitl v obrovské šanci pardubický Kolář. Ten nejprve nepřesně zakončoval před poloodkrytou brankou, poté zcela sám míchal pukem před Schwarzem, jeho bekhendová střela ale mířila jen těsně nad.

Bruslařský klub se jen těžko vyrovnával s rychlostí pardubických hráčů, z čehož plynula častá vyloučení. Jedno z nich dokázal bleskově využít přesnou střelou od modré Jakub Nakládal. Když se po necelé minutě prosadil důraznou dorážkou Radovan Somík, vypadalo to už se šancemi Boleslavi bledě. Velkou šanci na korigování skóre promarnil celek z města automobilů v závěru druhé třetiny, kdy se v přesilové hře po dlouhé době dokázali usadit před Svobodou. Ve brankových pozicích neuspěli Divíšek ani Pabiška, Pardubice si tak do šatny odnášely tříbrankové vedení.

Jenže po návratu z kabin už to neplatilo. Svoboda se nedohodl s obráncem a oba se vydali za branku. Odtamtud nějakým záhadným způsobem vypadl puk přímo před Tomáše Divíška, který na brankovišti neměl problem dopravit puk do prázdné branky. Vstřelená branka hned v úvodu poslední části utkání domácí nabudila a hrálo se především před brankou hostí. Ve velké šanci se řítil na branku Vrbata, kterého podmetl jeden z bránících hráčů, druhý nájezd se ale nekonal. Sudí se poněkud kontroverzně rozhodl pro menší trest.

Více už toho Boleslavští nestihli, Pardubice postavily na hranici svého obranného pásma červený val, přes který se domácím jen těžko přecházelo. Eaton si tak z Mladé Boleslavi odváží všechny body, nutno podotknout, že zcela zaslouženě.

Vlado Hiadlovský, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Určitě není dobré inkasovat hned po pár vteřinách hry. Tím spíš proti takovému soupeři, kterému to ještě o to víc dodalo sebevědomí. Sice se nám podařilo vyrovnat, jenže pak daly Pardubice další dva góly. Vlastně to bylo pokaždé přečíslení dva na jednoho, nějaká ta chyba po buly a už to bylo. Ta naše druhá branka byla hodně o štěstí."

Pavel Hynek, asistent HC Eaton Pardubice: "Vydařil se nám vstup do utkání, hned ve 14. vteřině jsme skórovali. Myslím si, že pro samotný vývoj zápasu byla ale spíš důležitější druhá třetina, kdy jsme v rychlém sledu dali dva góly, čímž jsme domácím dokázali odskočit. Přestože jsme hned v úvodu třetí třetiny inkasovali takovou trochu kuriózní branku, vítězství jsme si nakonec pohlídali."