5. 1. 2024 | Tomáš Taybner

Bruslaři nad Motorem vedli, ve třetí části ale přišel kolaps

33., pátek 5. 1. 2024
Ml. Boleslav - Č. Budějovice MBL - CEB
M l. B o l. – Bruslaři na vlastním ledě v rámci 33. kola Tipsport extraligy přivítali hráče českobudějovickému Motoru, kterým měli za úvodní porážku na ledě ŠKOENERGO Arény co vracet. Domácím se sice podařilo obrátit stav po první trefě Jihočechů, ve třetí části ale soupeř předvedl stejný kousek a po dvou gólech ex-boleslavského Martina Beránka si došel pro tři body.
Ml. Boleslav: Růžička – Pyrochta (A), Pavlík, Gewiese, Bernad, Jánošík (C), Lintuniemi – Skalický, Järvinen, Lantoši (A) – Malát, Fořt, Rohlík – Dvořáček, Roman, Rohdin – Hradec, Pitule, Závora
Č. Budějovice: Strmeň – Doudera (A), Hovorka, Štencel, Kachyňa, Pýcha, Vráblík – Kubík (A), Přikryl, Ordoš – Beránek, Simon, Gulaš (C) – Kříž, Toman, Valský – Chlubna, Koláček, Hoch
Branky a nahrávky: 17. Roman (Fořt, Pyrochta), 39. Skalický (Pyrochta, Järvinen) – 6. Valský (Toman), 48. Přikryl (Ordoš, Gulaš), 50. Beránek (Kubík, Doudera), 52. Beránek (Kubík, Kachyňa). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Frodl, Svoboda. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 989. Střely na branku: 20:30. Zblokované střely: 23:14. Hity: 0:2. Vhazování: 34:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

V zápase 33. kola Tipsport extraligy se jako první radovali hráči Motoru. V 6. minutě Jakub Valský za brankou obral domácího obránce, Toman se díky tomu dostal ke střele z pravé strany, kterou první jmenovaný po dorážce proměnil v úvodní trefu utkání. Bruslaři na obdrženou branku reagovali ofenzivou a postupně počali přejímat iniciativu, chyběla tomu už jen přesnější koncovka. Hodně kotoučů totiž mířilo mimo branku, Strmeň se navíc mohl spolehnout na obětavost svých spoluhráčů.Střely přišly až při první domácí přesilovce, dvakrát během ní nebezpečně pálil Lantoši, na brankáře Jihočechů si ale nepřišel. Nakonec se ale Bruslaři dočkali. Během takřka tříminutového zámku si vybojovali přesilovku, na kterou ale nakonec nedošlo, protože při výhodě se dorážkou Pyrochtovy rány prezentoval Ondřej Roman – 1:1.

Úvod druhé části přinesl akci Kříže vedenou po pravém křídle, hostující mladík ji zakončil ranou na vzdálenější tyč, kde našel jen Růžičkovu vyrážečku. Krátce nato po hrubce Lintuniemiho pálil z otočky Beránek a jeho střela skončila na tyčce. Druhá útočná letka hostů po uvedeném momentu zůstala na ledě a musela čelit náporu první boleslavské lajny. Ve druhé polovině prostřední třetiny se aktivně prezentovali hosté. Motor se několikrát dostal ke kombinaci před Růžičkovou klecí, v rozhodujícím momentu ale hráči ve žlutomodrém netrefovali zařízení. Třeba jako Beránek na sklonku 33. minuty.Na opačné straně se po krosových přihrávkách dostávali ke střelám boleslavští beci. Pyrochta ale z pravého kruhu přestřelil, o střídání později zase ze stejného místa Lintuniemiho ránu schytal Strmeň do masky. Ve 39. minutě už ale kapituloval. Stalo se tak při druhé přesilovce domácích, kterou hákováním způsobil Valský. Bruslaři početní převahu zužitkovali během 29 sekund, když střelu Pyrochty tečoval Pavol Skalický do Strmeňova protipohybu.

Po opatrném úvodu třetí třetiny si hosté vybojovali přesilovku a s ní i šanci na vyrovnání, na něj ale došlo až po návratu vyloučeného Järvinena. V čase 47:47 Gulaš projel do pásma a vystřelil na Růžičkův beton, od něhož se puk se odrazil před branku. Tam prvotní dorážku do odkryté klece minul Ordoš, z druhé vlny ale dorazil Filip Přikryl a ten už byl úspěšný. Vzápětí mohl Lintuniemi vrátit vedení na stranu Bruslařů, přímo před brankou ale nevyzrál na Strmeně. Následně se potvrdilo pravidlo - nedáš, dostaneš. Kubík z pravé strany nacentroval puk před branku a tam Pyrochtu přetlačil důrazný Martin Beránek. Hned v dalším střídání si Martin Beránek připsal další trefu, když zblízka doklepl Kubíkovu střelu, která Růžičkovi vypadla. Opaření Bruslaři už v závěru neměli síly na to, aby se zápasem cokoliv udělali.

Richard Král: Souhlasím s tím, že prvních deset minut z naší strany nebylo dobrých, pak se hra vyrovnala. Druhou třetinu jsme byli určitě lepší, měli jsme tam hodně střídání, kdy jsme se udrželi u nich v pásmu. Bohužel jsme z toho vytěžili jen jeden gól. A ve třetí třetině jsme dostali druhý gól, když hrál soupeř pět vteřin v šesti. Takže místo toho, abychom hráli další přesilovku, tak jsme místo toho dostali na 2:2. Což nás docela mrzí. Pak za stavu 2:2 nedáme samostatný nájezd, z protiútoku dostaneme na 2:3 a čtvrtý gól to samé. Samozřejmě ty góly bychom neměli dostávat, třikrát to byly nedůrazy kolem brankoviště a neuhrané souboje na mantinelu. Těžko se to hodnotí, ten zápas jsme měli zvládnout a dotáhnout ho do vítězného konce. Bohužel jsme ho ztratili. Nevím, co k tomu říct víc.