23. 11. 2018 | Vojtěch Tůma

Bruslaři pátou výhru v řadě nepřidali, souboj s Plzní rozhodla jediná branka

21., pátek 23. 11. 2018
Ml. Boleslav - Plzeň MBL - PLZ
M l . B o l . - Ještě před startem pátečního utkání s Plzní fanoušci zatleskali útočníkovi Lukáši Pabiškovi, který nastoupil k šestistému utkání v naší nejvyšší hokejové soutěže. Od úvodních minut se hrál velmi rychlý hokej, mírně aktivnější byli Bruslaři. Oba celky si vypracovaly řadu šancí, díky častým faulům měly možnost několika přesilovek, ve výborné formě ale chytali Gašper Krošelj s Dominikem Frodlem, bezesporu ústřední postavy zápasu. Vítěze nakonec určila jediná branka, o kterou se v pětačtyřicáté minutě postaral hostující obránce Nicholas Jones, drobný náskok si už pak Západočeši s přehledem pohlídali.
Ml. Boleslav: Krošelj – Kotvan, Pláněk, Hanzlík (A), Dlapa, Němeček, Bernad, Eminger – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Pacovský, Musil, Látal – Šťastný, Knotek, Procházka – Pabiška, Najman, Kousal
Plzeň: Frodl – J. Kindl (A), Jones, Kvasnička, Čerešňák, Vráblík, Kaňák, Allen – Indrák (A), Němec, Gulaš (C) – Straka, Kodýtek, Eberle – D. Kindl, Kratěna, Kantner – Stach, Kracík, Pour
Branky a nahrávky: 45. Jones (Straka, Vráblík). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 368. Střely na branku: 23:17. Zblokované střely: 1:6. Hity: 4:4. Vhazování: 28:25. Průběh utkání: 0:1.

Krátce po zahájení zápasu naservíroval Straka kotouč do dobré pozice Eberlemu, proti jehož střele se stihl přemístit Krošelj. Následovala první přesilovka Mladé Boleslavi, jenže hosté, kteří disponují nejlepším oslabením v extralize, ji bez problémů přestáli. Při hře pět na pět hra tempo rozhodně nepostrádala. Nejprve horní růžek branky jen o kousek minul Allen, na druhé straně zase mezi kruhy osamocený Klepiš trefil pouze brankáře soupeře. Plzeň si situaci komplikovala vlastní nedisciplinovaností, bezbrankový stav držela jen díky výbornému Frodlovi, který zakročil proti dvěma dorážkám Pacovského a věděl si rady i s pokusem ve formě hrajícího Knotka. Škoda o sobě opět dala vědět ve třinácté minutě, když se podél mantinelu protáhl Straka, Krošelj ovšem udržel kotouč ve své výstroji. Nedlouho poté si museli svěřenci trenéra Čiháka pořádně oddechnout, Dlapova pumelice totiž prolétla jen těsně kolem vzdálenější tyče Frodlovy svatyně. Ostatní pokusy aktivnějších domácích talentovaný gólman s přehledem pochytal, první dějství tak gól nenabídlo.

Boleslav vstoupila do prostředního dějství aktivně, už po necelé půlminutě nalezl Vondrka Skalického, který před poloprázdnou brankou promáchl. Ve třiadvacáté minutě mohl skórovat sám domácí kapitán, jenže se zakončením mezi betony si na Frodla nepřišel. Plzeňský gólman se musel pořádně činit, Bruslaři se velmi dobře pohybovali a zasypávali jej střeleckými pokusy. Velmi blízko vedoucí trefě byl obránce Němeček, po jehož nenápadném nahození se rozvlnila jen boční síť. Škoda se do hry dostala až při své první přesilovce, když nejprve nebezpečnou teč předvedl Indrák a později bekhendový pokus Stacha vytěsnil Krošelj ramenem. Ve třiatřicáté minutě už slovinský gólman kapituloval, když nedosáhl na nechytatelnou střelu Milana Gulaše, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti se ale hosté z gólu radovali jen pár okamžiků. Závěr druhé periody se nesl ve znamení častých vyloučení, oba týmy si zahráli zkrácenou přesilovku pěti proti třem. Zápasu ale i nadále dominovali Gašper Krošelj s Dominikem Frodlem, kteří drželi čistá konta i po čtyřiceti minutách.

V nedisciplinované hře se pokračovalo i po přestávce, po faulu Hanzlíka si v početní převaze zahrála Plzeň. Krošelj dlouho odolával, Kratěnovo ukryté nahození vyrazil až na poslední chvíli. V čase 44:53 už se ale hosté mohli radovat, kotouč za záda slovinského gólmana bekhendem dopravil Nicholas Jones. Bruslaři se chtěli okamžitě vrátit do hry, před Frodla se důrazně prodral jubilant Pabiška, ovšem ani nadvakrát jej nepřekonal. Osm minut před koncem mohl vyrovnání obstarat Pláněk, jehož přesilovkou ránu Frodl reflexivně vytěsnil nad břevno. Podobný zákrok musel vytáhnout i Krošelj, kterého z hranice pravého kruhu prověřil Gulaš. Soupeřova pevná defenziva se Mladé Boleslavi překonávala obtížně, Škoda velice obětavě bránila střední pásmo a Frodl neměl příliš práce. Boleslav se pokusila nepříznivý stav zvrátit při hře bez brankáře, k ničemu se ale už nedostala.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Dnes se jednalo o utkání dvou bruslivých týmů. Určitě to bylo o prvním gólu, který vstřelili hosté. Poté už se nemuseli tolik tlačit do útoku, vedení si naopak zkušeně udrželi, nám se ani nepovedlo dostat k powerplay. Plzeň velmi dobře bránila předbrankový prostor a už nám nedovolila si vytvořit větší šanci.

Jiří Hanzlík (HC ŠKODA PLZEŇ): Dvě třetiny byli domácí jasně lepším týmem, předčili nás v bruslení i důrazu v osobních soubojích. Nám se podařilo udržet bezbrankový stav a rozhodnout ve třetí třetině. Letos jsme odehráli spoustu zápasů, ve kterých jsme dominovali, ale nezískali žádné body. Dnes poprvé nás soupeř jasně přehrával, ale paradoxně jsme zvítězili my.