14. 8. 2018 | Michal Konvalina

Bruslaři po vyrovnaném boji padli, Slovan vyhrál v nájezdech

přát. 4, úterý 14. 8. 2018
Ml. Boleslav - Bratislava MBL - BRA
M l. B o l. – Ve čtvrtém přípravném duelu se Mladá Boleslav střetla se Slovanem Bratislava. Kvalitní test s týmem KHL měl velmi vyrovnaný průběh, domácí tým soupeře chvílemi i výrazně přehrával, nakonec se ale musí smířit s porážkou. Po šedesáti minutách bylo skóre 1:1 a výhru Bratislavy vystřelil v nájezdech Matúš Sukel´.
Ml. Boleslav: Kantor – Klikorka, Pláněk, Bernad, Říha, Dlapa, Kurka, Hrdinka, Němeček – Klepiš (A), Najman, Vondrka (A) – Procházka, Žejdl, Látal – Pacovský (C), Musil, Kousal – Šťastný, Knotek, Skalický
Bratislava: Štěpánek – Jánošík, Schaus, Sersen (C), Klok, Meszároš (A), Grman, Švarný, Bačík – Červený, Rau, Řepík (A) – Lamper, Chipchura, Lunter – Liška, Sukel´, Virta – Sloboda, Baranov, Hedera
Branky a nahrávky: 30. Žejdl (Skalický) – 15. Řepík (Schaus), rozh. náj. Sukel´. Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 889. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Oba týmy se do zápasu pustily pěkně zčerstva. Po necelých dvou minutách to v ochozech boleslavského stadionu poprvé zahučelo, když se až na pravý kruh protáhl Látal, jeho nahrávka však přeskočila čepel Žejdla. První šance Slovanu na sebe nenechala dlouho čekat, před brankou se zjevil Sukel´, ale z otočky jen tak plácl do puku a otřel ho o tyč. Poté zvonila branková konstrukce za Pavlem Kantorem ještě po pohotovém zakončení bratislavského zadáka Hedery. V polovině úvodní části zvedla diváky ze sedaček rána Bernada, proti níž vytasil Štěpánek parádní semafor. Následně dokázali Bruslaři vytvořit mohutný nápor na brankoviště soupeře, který zapeklitou situaci se štěstím přečkal. Po ubránění oslabení mohli hosté pykat za lehkovážně provedené střídání. Na útočné modré zůstal nepokrytý Vondrka, jehož dlouhou nahrávkou oslovil Kantor, Štěpánek se ale připsal jistý zákrok. Skóre se měnilo až v patnácté minutě, když hosté využili početní výhodu po trestu Látala. Michal Řepík si vyměnil puk se Schausem a z levého kruhu trefil přesně mezi Kantorovy betony. Po dvaceti minutách tak účastník KHL vedl nejtěsnějším možným rozdílem.

Do druhé třetiny vletěli domácí s velkým nasazením a svojí aktivitou a důrazem v útočném pásmu dělali slovenskému soupeři velké problémy. Zakončení však nadále zůstávalo slabinou Bruslařů, proti Štěpánkovi se neujaly ani dvě rány kapitána Pacovského, ani akce Najmana. Hluchý průběh dalších minut rozsekl Klepiš, když ujel po pravém mantinelu a střelou z úhlu vyděsil brankáře Slovanu. Potom si Bruslařský klub zahrál druhou početní výhodu, tentokrát už úspěšnou. Skalický narýsoval z rohu puk na brankoviště, kde se prosadil důrazný Lukáš Žejdl. I nadále hráli na ledě prim hokejisté z města automobilů. V další přesilovce pálil do tyče Pacovský, hezkou individuální akci předvedl i Šťastný. Hosté se do útočného pásma dostávali spíše sporadicky, o to nepříjemnější pak ale jejich ojedinělé výpady byly. V samém závěru 40. minuty Pacovský zblízka nepropálil Štěpánka, po dvou třetinách tak na tabuli svítil vyrovnaný stav.

Závěrečná třetina pokračovala v nastoleném trendu, živěji od začátku působili domácí. Snahy Slovanu o aktivní hru zarazilo další oslabení, což dostalo na koně Bruslaře. Slovenský klub tak znovu hrozil spíše z protiútoků, i přesto ale nebyl daleko od vstřelení další branky. Hedera vystihl nepřesnost v rozehrávce, Sloboda však zblízka neprotlačil kotouč za záda Kantora. Poté se obraz hry vyrovnal a kapitán Slovanu Sersen zahrozil tvrdou ranou od modré čáry. Vzápětí dostali hosté možnost hrát 94 sekund přesilovku v pěti proti třem. Tu ovšem domácí dokázali ubránit, když přestáli šance Schause i Virty. Změnu skóre nepřinesla ani početní výhoda domácího mužstva, v níž měli dobré šance Klepiš a Pacovský. Bojovalo se o každý metr ledu a oba týmy se střídaly v útočení. Čtyři minuty před koncem bratislavský Chipchura už už zasouval puk do branky, ten mu ale ke štěstí domácích přeskočil čepel. V poslední minutě se ke kotouči mezi kruhy dostal Klepiš, přes tlak obránců jej alespoň nahodil na Štěpánka, který potom pokryl i dorážku Najmana. Šedesát minut tak vítěze neurčilo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byl po pěti sériích stav 1:1, proměnili Rudolf Červený a Lukáš Žejdl. V šesté sérii potom vystřelil výhru Slovanu Matúš Sukel´.

Vladimír Čermák, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: „Slovan je kvalitní soupeř z KHL. Měli jsme obavy, že z jejich strany to bude ještě lepší výkon. Musím pochválit kluky, plnili si věci tak, jak mají. Škoda, že jsme neproměnili své šance, protože si myslím, že hlavně ve druhé třetině jsme byli lepší mužstvo my.

Vladimír Országh, trenér HC Slovan Bratislava: „Podle mě jsme viděli z obou stran dobrý, bojovný zápas. Samozřejmě bylo vidět, že se stále jedná o přípravu, obě mužstva dělala nějaké chyby, ale na druhou stranu tam bylo i plno dobrých věcí. Myslím si, že to byla zasloužená remíza, a v těch nájezdech už jsme byli možná trochu šťastnější. Také nás podržel Štěpa (Jakub Štěpánek), každopádně jsme rádi za vítězství. Byl to těžký zápas, domácí hráli velmi dobře. My máme trochu problémy se sestavou, protože teď nedáme dohromady ani čtyři lajny, takže tím spíš je pro nás to vítězství důležité, hlavně na psychiku. Jdeme dál, teď nás čeká turnaj v Pardubicích, máme nabitý program. I proto jsme poprosili domácí tým, abychom nehráli prodloužení, protože nás čekají čtyři zápasy v pěti dnech, a protože máme problémy se zraněními a dalšími absencemi, tak jsme chtěli pošetřit síly.“