21. 9. 2018 | Zdena Bobková

Bruslaři s Vítkovicemi vedli, hosté však dokázali otočit

3., pátek 21. 9. 2018
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. – Atraktivní a bojovný duel nabídl páteční zápas s vítkovickou Riderou. Zápas byl od počátku velice vyrovnaný, ačkoli mírně střelecky navrch měli právě Bruslaři. Ti své příležitosti v gól přetavili ale až v závěru druhé třetiny, kdy Bartošáka prostřelil Klepiš. Ve třetí třetině ale hosté uštědřili domácím lekci z produktivity a dvěma góly v závěru třetiny a třetím do prázdné otočili zápas a z Mladé Boleslavi si tak odvážejí tři body.
Ml. Boleslav: Kantor – Hanzlík (C), Bernad, Němeček, Pláněk, Dlapa, Kurka – Šťastný, Musil, Klepiš – Látal, Žejdl (A), Orsava – Pacovský (A), Skalický, Vondrka – Kousal, Najman, Procházka – Pabiška
Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Výtisk (A), Trška – Szturc (A), Roman, Tybor – Olesz (C), Lev, Schleiss – Dej, Mahbod, Květoň – Kucsera, Stránský, Zdráhal
Branky a nahrávky: 35. Klepiš (Musil) – 55. Trška (Dej, Olesz), 56. Kucsera (Stránský), 59. Květoň. Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Ondráček, Špringl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 519. Střely na branku: 36:28. Zblokované střely: 10:6. Hity: 12:8. Vhazování: 28:31. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Utkání proti Vítkovicím odstartovalo s lehkým zpožděním kvůli problémům s kamerami a v letošní sezóně poprvé stanul mezi třemi tyčemi od začátku Pavel Kantor. Zápas se pořádně ještě ani nerozeběhl a už se na straně hostí pískalo vyloučení. Modrým se nejdříve podařilo vyhodit, ale domácí poté měli dvě parádní šance v podobě dělovek Klepiše a následně i Vondrky, i tak se ale hosté bez problémů ubránili. Boleslav byla od počátku aktivnější a snažila se svého soupeře zatlačit, ten tak vyčkával na svou šanci, ale především se mohl spolehnout na svého muže v masce – Patrika Bartošáka, který si poradil i se štiplavou střelou Pacovského. Poté Bruslaři maličko polevili a před Kantorem vyrobili pár chyb, kterých ale ani Roman ani Olesz nedokázali využít. Z protiakce pak po pěkném pasu Látala nedokázal přesně zacílit Žejdl.

Jenže právě Látal se pak provinil hákováním, a tak se rázem do palebných pozic dostali hosté. A jejich sevření bylo rozhodně pořádně těsné a střela Jakuba Lva z levého kruhu hodně nepříjemná, ale přesto si s ní Kantor poradil a vytěsnil ji ramenem. Po dvou minutách ale platil stále nerozhodný stav 0:0. Hosté poté lehce zaváhali, čehož využil Kousal, který jel na Bartošáka sám, ale hostující obrana jej dostihla včas. A právě hosté pak měli možnost hrát další přesilovku. V ní domácí zachránil Kantor, který vykopl beton k pravé tyči právě ve chvíli, kdy tam mířil kotouč od Jakuba Lva. Boleslav v závěru hodně kousala, aktivní byl především Michal Vondrka, který se blýskl dvěma dobrými pokusy. V závěru hosté ještě sehráli krátkou přesilovku, ale díky práci celé čtyřky se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Zkrácená přesilovka hostů na začátku druhého dějství ztratila právě přestávkou a vyzněla tak naprázdno. Poté měli šance hosté, Kantor se však skvěle přemístil proti střele z otočky Lukáše Kucsery. Poté bylo na brankovišti domácích pořádně horko a právě Kantor chytil několik dorážek hostí z bezprostřední blízkosti. Poté byli v šancích i domácí, ale střely Pacovského i Procházky byly tečovány mimo tři tyče Bartošákovy brány. Vítkovičtí se pak ocitly v parádní šanci, nejprve střílel Stránský, ale Kantor poté parádně vychytal dorážku Zdráhala. Domácí poté sehráli velice kvalitní přesilovou hru, kdy prakticky nepustili bránící se vítkovickou čtyřku z pásma, ale co naplat, když úspěšný nebyl žádný z domácích střelců.

Vítkovičtí se za nerozhodného stavu nepouštěli do žádných divokých útoků, ale když byla příležitost, dokázali být hodně nepříjemní, stejně jako pokus Patrika Zdráhala, který Kantor vykopával na poslední chvíli betonem. Pak už se ale mladoboleslavská hala poprvé zajásala. Boleslav se usadila v pásmu, Pavel Musil přenechal kotouč Jakubovi Klepišovi a ten propálil přesouvajícího se Bartošáka mezi betony. Vítkovičtí se v závěru třetiny ještě snažili zásobovat Kantora co největším počtem střel, ale ten svou prozatímní nulu uhájil.

Bruslaři třetí třetinu odstartovali ve velkém stylu a Bartošák se pořádně potil. Zvýšenou aktivitou si Bruslaři vynutili faul hostí. V první polovině přesilovky se domácí prakticky nedostali ani do pásma, Kantor dokonce při rozehrávce přišel o kotouč, ale hosté jeho chybu nepotrestali. Hosté navíc podruhé faulovali, a tak měli domácí možnost dvojnásobné bruslařské přesily, tu ale nedokázali přetavit v další branku. Hosté své oslabení přečkali a poté se postupně zase začali více tlačit do brány.

Bruslaři ale mohli přidat druhou branku, to když Žejdl našel před bránou volného Látala, kterému ale projel kotouč a on tak nezakončil do otevřené vítkovické klece. Stránský však mohl šest minut před koncem třetí třetiny vyrovnávat, když se k němu dostal kotouč a on nedokázal přehodit přesouvajícího se Kantora. Půl minuty na to už se ale hosté z vyrovnání radovali, čistý průstřel zaznamenal ránou od modré Peter Trška. A pro domácí bylo ještě hůř, necelé dvě minuty poté otočil zápas na stranu Vítkovic Lukáš Kucsera, který zamířil přesně nad Kantorovo rameno. Domácí to pak zkusili ještě bez brankáře, ale domácí rozehrávka chybovala, hráči si nerozuměli a David Květoň už měl snadný úkol a zasouval kotouč do prázdné brány. Reparát za nevedená dvě úvodn1í kola tedy Bruslařům vůbec nevyšel a Vítkovičtí jim uštědřili lekci z produktivity.

Vladimír Čermák, BK Mladá Boleslav: Mně se zápas hodnotí špatně, protože je to třetí zápas v řadě, který hrajeme a individuální chyby nás srazily do kolen. Většinou totiž dostaneme dva góly v krátkém časovém rozmezí a nejsme schopni na to odpovědět při naší střelecké potenci.

Jakub Petr, HC VÍTKOVICE RIDERA: My samozřejmě víme o síle Boleslavi, o složení jejich týmu a o tom, jakým hokejem se prezentovali v přípravě a v prvních dvou zápasech. I přesto jsme si sem do úvodu zápasu přinesli lázeňskou atmosféru, jelikož jsme ten předešlý den strávili v Poděbradech. V první třetině si Boleslav svým výkonem zasloužila odskočit a jít do vedení. Ve druhé třetině to byl z naší strany diametrálně odlišný výkon, kdy jsme my měli šance, ale paradoxně jsme prohrávali – parádní zakončení. Tam se projevila ta kvalita a zkušenost. Ve třetí třetině už se to lámalo. V úvodu tam byla nějaká oslabení, kdy jsme chtěli pokračovat v tom, co jsme nastolili ve druhé třetině a ještě více zvýšit aktivitu a dostat se do střeleckých příležitostí, ale těmi vyloučeními jsme se dostali do tří a myslím si, že tam za to ubránění jsme byli v další fázi odměněni. Závěrem asi, že to za mě byl remízový zápas, který si zasloužil jít do prodloužení, ale štěstí stálo na naší straně.